Kuba Ulice, Wyjazd wakacyjny

Jakie są opcje wyjazdu na Kubę i ile to kosztuje?

Osoby planujące wycieczkę na Kubę mogą skorzystać z ofert takich biur podróży jak Rainbow, Coral Travel czy Tui. Warto skorzystać także z porównywarki Wakacje.pl.

Ile kosztuje wycieczka zorganizowana na Kubę?

Biuro podróży Rainbow oferuje wiele możliwości zameldowania, a oferty rozpoczynają się od 6651 złotych za 9-cio dniową wycieczkę (7 nocy) [1]. Możliwość wyjazdu rozpoczyna się w grudniu. W większości ofert wylot odbywa się z Katowic. Z kolei Tui oferuje także możliwość odbycia wycieczek objazdowych, a wycieczki rozpoczynają się już końcówką września. Najtańsza z opcji za 7 nocy kosztuje 5702 złote [2], biuro najczęściej oferuje wylot z lotniska im. Chopina w Warszawie.

Ceny uzależnione są od standardu i położenia hotelu, terminu wylotu oraz opcji wyżywieniowej. Największą popularnością cieszy się opcja all-inclusive, w jednym z popularnych kurortów turystycznych.  Loty bezpośrednie, organizowane przez biura podróży zajmują około 12 godzin.

Ile kosztuje bilet lotniczy na Kubę?

Dla osób, które samodzielnie wolą organizować swoje podróże, bilety lotnicze w obie strony można znaleźć za około 3 tys. złotych. Jednak konieczna jest minimum jedna przesiadka, najczęściej w Paryżu. Wiele połączeń obsługiwanych jest z Amsterdamu do Panamy i stamtąd na Kubę. Podróż jedną stronę, ze względu na przesiadki może się bardzo różnić, jednak najczęściej jest to między 17 a 22 godzinami.

Kiedy najlepiej jechać na Kubę?

Wyjazd najlepiej zaplanować między grudniem a kwietniem. Na Kubie trwa wtedy pora sucha, a w Europie nie jest to sezon turystyczny, dlatego nie powinno być długich kolejek do atrakcji turystycznych. Podczas trwania pory deszczowej, również zwiedzanie nie jest niemożliwe. Pada codziennie, ale zazwyczaj jest to ok. 30 minut intensywnych opadów, po czym wychodzi słońce.

Kuba Wakacje

Mając już dokładniejszy obraz tego na jakie oszczędności możemy liczyć organizując wyjazd na Kubę na własną rękę możemy podjąć decyzję dotyczącą zagadnienia Kuba Wakacje. Jeśli interesują nasz wczasy z biurem podróży to pierwszym krokiem jest porównanie najlepszych ofert.

Kuba Bezpieczeństwo

Zwłaszcza przy samodzielnym wyjeździe warto zapoznać się z informacjami dot. Kuba Bezpieczeństwo. Pozwoli Ci to poznać odpowiedź na pytanie czy Kuba to bezpieczny kraj oraz zaznajomić się z zasadami działania lokalnej policji. Nie lekceważ zasad bezpieczeństwa i sprawdź również czego nie robić, będąc na wczasach na Kubie.

Kuba Ciekawostki

Na wczasach na Kubie z pewnością dowiesz się o wiele więcej o Kubańczykach, ich życiu i samym kraju. Natomiast na wstępie warto mieć choć bardzo ogólne pojęcie o kilku ciekawostkach, które znajdziesz w Kuba Ciekawostki. W tej chwili przeczytasz m.in. o popularności domina i


[1] https://r.pl/kuba [dostęp: 12.07.2023]

[2] https://www.tui.pl/wypoczynek/kuba/oferty-hotele?q=%3Aprice%3AbyPlane%3AT%3AdF%3A6%3AdT%3A21%3ActAdult%3A2%3ActChild%3A0%3Ac%3AHAV%3Ac%3AVRA%3Ac%3ACU%3AminHotelCategory%3AdefaultHotelCategory%3AtripAdvisorRating%3AdefaultTripAdvisorRating%3Abeach_distance%3AdefaultBeachDistance%3AtripType%3AWS&fullPrice=false [dostęp: 12.07.2023]

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz