Mauritius - co zabrać, co przywieźć

Mauritius – co zabrać a co przywieźć

Kto z nas nie marzyłby o wypadzie do tropikalnego raju, gdzie błękitne laguny i złote plaże są na wyciągnięcie ręki? Mauritius to miejsce, które idealnie wpisuje się w te sny. Jeśli zastanawiasz się nad podróżą do tego zakątka świata, to dobrze trafiłeś.

W dzisiejszym artykule przygotowałam dla was kilka praktycznych wskazówek pod kątem tego co warto zabrać ze sobą w podróż, pamiątek jakie warto kupić na miejscu oraz ciekawostek dotyczących tej unikalnej wyspy.

Co zabrać na Mauritius?

Oto lista rzeczy, które warto zabrać ze sobą na wakacje na Mauritius:

 • wymagane dokumenty (paszport, bilety lotnicze w obie strony, rezerwacja noclegu)
 • okulary przeciwsłoneczne
 • buty do wody, plaże w większości są piaszczyste ale z powodu rafy koralowej i pojawiających się jeżowców ,lepiej mieć je ze sobą
 • aparat fotograficzny
 • krem ochronny z wysokim filtrem oraz krem nawilżający/ po opalaniu
 • nakrycie głowy
 • kurtka lub bluza – wieczory bywają chłodne, dlatego przyda się również jakaś cieplejsza odzież
 • peleryna lub kurtka przeciwdeszczowa – aby uchronić się przed pojawiającymi się, intensywnymi opadami
 • konwektor do gniazdka – obowiązują gniazdka typu angielskiego
 • podstawowe leki, w przypadku leków przeciwdepresyjnych konieczne jest posiadanie recepty
 • strój kąpielowy
 • poza klapkami warto zabrać wygodne obuwie sportowe idealne do spacerów szlakami trekkingowymi

Pamiątki – co przywieźć z Mauritius?

Do najczęściej wybieranych przez turystów pamiątek zdecydowanie należy rum. Duża część powierzchni wyspy przeznaczona jest na plantacje trzciny cukrowej, z której produkowany jest ten alkohol. Najbardziej polecaną odmianą jest arrange, pochodzący z fermentacji syropu lub soku z trzciny cukrowej w wyraźną nutą smakową np. kokosową czy waniliową. Wracając do kraju warto kupić nieco lokalnej herbaty, a dla osób lubiących pikantność – lokalne chili.

Dodo jest drugim najbardziej eksportowym przedmiotem na wyspie, wszędzie są dostępne rzeczy z wizerunkiem tego wymarłego ptaka. Z mniej typowych pamiątek polecany jest zakup miejscowego, tradycyjnego instrumentu ravanne, wyglądającego jak duże tamburyno. Instrument ten używany był do nadawania głównego rytmu podczas tańca sega. Na targach można kupić też rękodzieła lokalnych mieszkańców, tym samym wspierając ich niewielkie działalności.

Ciekawa pamiątką jest słoiczek z ziemią ułożoną w pasy z rejonu Chamarel, która nawet po jej wymieszaniu, po kilku godzinach ponownie formuje się w równe warstwy.

Ciekawostki o Mauritius

Artykuł o rzeczach, które warto przywieźć z Mauritius byłby niepełny bez ciekawostek o tej wyspie. Zwłaszcza dotyczy to wyjaśnienia historii o dodo. Mauritius był jednym miejscem zamieszkiwanym przez ptaka dodo. Jednak uważa się, że ostatni przedstawiciele tego gatunku zostali zabici w 1662 roku. Ptak ten co dziś uważany jest za dobro narodowe i znajduje się w godle państwa. Jego nazwa pochodzi podobno od holenderskiego określenia „okrągły tyłek”.

Sega, tym określeniem nazywa się zarówno narodową muzykę Mauritiusu, jak i towarzyszący jej taniec. Tradycja ta została zapoczątkowana już XIII wieku, jako taniec sprowadzanych z Afryki niewolników.

Taniec przypomina zaloty i jest bardzo rytmiczny, jednak kiedyś uważany był za prowokacyjny. Podczas wszystkich świąt można zobaczyć oficjalne pokazy tańca, jednak jest on często tańczony przez Maurytyjczyków na plaży podczas wspólnych spotkań.

W 2008 roku, pisarz Jean-Marie Gustave Le Clézio, posiadający podwójne obywatelstwo, francuskie i mauretańskie, został pierwszym w historii wyspy laureatem literackiej Nagrody Nobla.

Na wyspie obowiązuje zakaz chodzenia w szortach kąpielowych po zachodzie słońca.

Homoseksualizm jest nielegalny, za jego przejawianie grożą kary pozbawienia wolności.

Atrakcje Mauritius

Mauritius słynie z niesamowitych wodospadów, a do najsłynniejszych zalicza się wodospady Chamarel, wodospady Alexandra, wodospady Tamaring, Exil czy Rochester.

Zobacz pełną listę atrakcji na Mauritiusie!

Wakacje na Mauritius

Rzadko trafiają się miejsca tak urzekające jak Mauritius. Kraj to nie tylko rajskie plaże i turkusowe laguny. To wyspa pełna tajemnic i niesamowitych historii. Czy wiedzieliście np., że właśnie tutaj znajduje się jedno z nielicznych na świecie naturalnych miejsc, gdzie można zaobserwować piękny zjawisko „podwodnych wodospadów”?

Gotowy na wycieczkę? Sprawdź oferty na wakacje na Mauritiusie!

Mauritius był też jedynym miejscem na świecie, gdzie żyły dodo – niezwykłe ptaki, które niestety wyginęły w XVII wieku. Wyspa ta kryje w sobie mnóstwo fascynujących opowieści i cudownych miejsc, które czekają, byś je odkrył. Jeśli szukasz nie tylko plażowego wypoczynku, ale także autentycznych przeżyć i wiedzy o miejscu, które odwiedzasz, Mauritius z pewnością Cię nie zawiedzie.

More Reading

Post navigation