Mauritius Plaże

Mauritius Plaże

Najczęściej podróż do Republiki Mauritiusu obejmuje odpoczynek na rajskich plażach w jednym z kurortów. Do najpopularniejszych z nich należą Trou aux Biches, Grand Baie czy Balaclava, będące ośrodkami rozrywki, handlu i życia nocnego.

Trou aux Biches niejednokrotnie znalazła się w czołówce najpiękniejszych plaż świata. Jednak Mauritius skrywa także wiele innych, ciekawych rzeczy. Piaszczyste plaże, ciepła woda i możliwości obserwacji kolorowej przyrody wodnej w płytkim oceanie to idealne spędzenie czasu dla osób poszukujących odpoczynku w cieniu palm kokosowych. Jednak zarówno osoby szukające błogiego wypoczynku na egzotycznej plaży, jak i bardziej aktywni, zdecydowanie znajdą dla siebie coś ciekawego.

Jedną największych atrakcji jest podziwianie ukrytej w wodach oceanu fauny i flory, odkrywanie bogatej rafy koralowej dostarcza niesamowitych emocji. Otaczająca wyspę rafa kolorowa jest trzecią pod względem wielkości rafą na świecie i zajmuje powierzchnię ok. 300 km².

Można to robić zarówno podczas nurkowania głębinowego, dla bardziej zaprawionych, jak i snorkelingu. Istnieją firmy oferujące przeprowadzenie dla chętnych kursu nurkowania. Dla początkujących, idealnym miejscem będzie Blue Bay, gdzie woda jest bardzo przejrzysta i spokojna.

Dla osób niechcących bezpośrednio uczestniczyć w podwodnym życiu, istnieje także możliwość wykupienia rejsu lub wypożyczenia łódki z szklanym dnem, które pozwoli na oglądanie podwodnego świata bez konieczności zanurzania.

Wyspa będzie także idealnym miejscem dla uprawiania sportów wodnych, kitesurferzy, windsefrerzy czy surferzy będą bez wątpienia bardzo zadowoleni z warunków stwarzanych przez Mauritius.

Plaża Troux aux Biches

Za najpiękniejszą plażę na wyspie uważa się Troux aux Biches, plaża znajduje się w niedalekiej odległości od wielu ciekawych miejsc historycznych i przyrodniczych, co zwiększa jej atrakcyjność.

Ma ona ok. 2 km długości, w bliskiej odległości od brzegu występuje rafa, a plażą leniwie przechadzają się kazuary (gatunek dużego nielotnego ptaka).

Public beach of Troux aux biches at Mauritius islands, Africa with palms,turquoise water and white sand from luxury hotel
Richard Garcia Photo / stock.adobe.com

Plaża Pointe aux Piments

Do najpiękniejszych plaż zalicza się Pointe aux Piments. Dawniej była to niewielka rybacka wioska, która zmieniła się w popularny kurort. Plaża, o tej samej nazwie, ciągnie się niemal przez 4 kilometry, przy deptaku pełno jest budek z jedzeniem, wypożyczalni sprzętu wodnego, a wieczorem barów i klubów.

Z powodu swoich rozmiarów na plaży zazwyczaj nie ma tłumów, a w niedalekiej odległości od brzegu rozpoczyna się rafa koralowa, więc będzie ona idealnym miejscem do snorkelingu.

plage de l'île Maurice, Pointe aux Piments
Unclesam / stock.adobe.com

Pointe aux Canonniers

Dla osób nielubiących jedynie leżeć, idealnym rozwiązaniem będzie plaża Pointe aux Canonniers, która słynie z grubszego piasku i dużej ilości niesamowitych muszelek, których szukanie może sprawić wiele radości.

picturesque area of la Pointe aux canonniers in Mauritius
PackShot / stock.adobe.com

Grand Baie

Grand Baie jest najpopularniejszym kurortem na Mauritiusie, to tutaj planuje swój odpoczynek najwięcej turystów. Woda w tym miejscu jest niemal szmaragdowa, plaża piaszczysta, a wokoło jest pełno udogodnień i atrakcji.

Sunny beach  at Grand Baie, Mauritius island.
foto-select / stock.adobe.com

W bliskiej odległości znajduje się wiele centrów handlowych i restauracji. Jest to również najbardziej imprezowe miejsce, idealne dla osób szukających nocnych rozrywek.

Inne atrakcje na Mauritiusie

Mauritius to nie tylko kalejdoskop zapierających dech w piersiach plaż. To klejnot Oceanu Indyjskiego skrywa w sobie wiele innych cudów, które czekają, by zostać odkryte. Na pewno warto odwiedzić Wodospad Chamarel, który spada z ogromnej wysokości, otoczony gęstą dżunglą, dając wrażenie jakby czas zatrzymał się w miejscu.

Sprawdź listę wszystkich atrakcji na Mauritiusie!

Dla miłośników przyrody, park narodowy Black River Gorges oferuje malownicze trasy trekkingowe, gdzie można podziwiać endemiczną faunę i florę tej egzotycznej wyspy. Jeśli poszukujesz bardziej kulturalnych doświadczeń, to kolonialne posiadłości, takie jak Eureka czy Auberge de Saint Antoine, przeniosą cię w czasie do epoki cukrowej wyspy.

Wczasy na Mauritiusie

Przybywając na Mauritius, szybko zrozumiesz, dlaczego ten zakątek świata jest tak często opisywany jako raj na ziemi. Złote plaże zdają się być nieskończone, a turkusowe wody kuszą do kąpieli i nurkowania. Ale Mauritius to nie tylko plaże.

To miejsce, gdzie luksusowe kurorty spotykają się z tradycyjną gościnnością kreolską, tworząc idealne połączenie dla tych, którzy pragną zanurzyć się w kulturze wyspy, jednocześnie odpoczywając w komfortowych warunkach. Wybierając się na wczasy na Mauritius, możesz liczyć na niezapomniane chwile, zarówno pod palmami, jak i podczas odkrywania tajemnic tego egzotycznego raju.

Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 0 Ocena: 0]

More Reading

Post navigation