Side Turcja jacht i morze

Side Turcja

Side czy Alanya?

Jeśli oczekujesz błogiego i spokojnego urlopu w Turcji, Side jest idealnym miejscem. Jeśli chcesz się bawić, Alanya jest idealnym miejscem dla Ciebie.

Jak dojechać z Side do Alanyi?

Jedź prosto przez 59 minut (64,2 km) drogą Mersin-Antalya/D400.

Side Turcja co warto zobaczyć?

Co najmniej jeden dzień na odkrywanie piękna antycznego świata. Znajdziecie tam antyczny teatr, pozostałości trzech świątyń Apollina, Ateny i Mena – malowniczo położonych nad morzem – a także budynek łaźni przy agorze, gdzie obecnie znajduje się muzeum archeologiczne.

Side Turcja co zobaczyć?

Niektóre z głównych atrakcji Side to Świątynia Apolla z II wieku p.n.e., Świątynia Ateny, Świątynia Meny, świątynia bizantyjska, starożytny teatr, ulica kolumnadowa, agora (rynek) i brama wejściowa i pomnik Wespazjana.

Side Turcja jakie morze?

Side leży nad Morzem Śródziemnym.

Bodrum Alanya czy Side ?

Bodrum jest droższe niż Alanya, ale oferuje więcej atrakcji turystycznych.

Bodrum czy Side?

Side jest dobrym wyborem, jeśli szukasz spokoju i relaksu. Jest to popularne miejsce wakacyjne, oferujące piękne plaże, słoneczne dni i bogate zabytki.

Co można zwiedzić w tureckim Side?

W Side w Turcji jest wiele do zwiedzenia, ale najważniejsze to antyczny teatr, świątynie Apollina, Ateny i Mena oraz budynek łaźni przy agorze. Wszystko to jest malowniczo położone nad morzem i naprawdę warto je zwiedzić.

Co warto kupić w Turcji Side?

Na to pytanie odpowiadamy w sekcji Zakupy w Turcji.

Co warto zobaczyć w okolicach Side Turcja?

Antyczny teatr, świątynie Apollina, Ateny i Mena, budynek łaźni przy Agorze.

Co zwiedzić w Side Turcja?

W Side w Turcji znajduje się antyczny teatr, pozostałości trzech świątyń Apollina, Ateny i Mena, a także muzeum archeologiczne.

Gdzie leży Side w Turcji?

Side jest miastem w Turcji położonym pomiędzy Analyą a Antalyą.

Ile km jest z Side do Alanyi?

Manavgat/Antalya do Alanya jest 59 min (64,2 km) przez Mersin – Antalya Yolu/D400.

Kemer czy Side?

Czy wolisz bierny wypoczynek, czy aktywny? Jeśli wolisz bierny wypoczynek, to Side jest dla Ciebie. Jeśli jednak wolisz aktywny wypoczynek, to Kemer będzie lepszym wyborem.

Side Turcja czy bezpiecznie?

Opinie Polaków-rezydentów mieszkających są podzielone. Jedni uważają, że jest w Turcji jest bezpiecznie, a inni że sytuacja jest różna.

Turcja Side co warto wiedzieć?

Side jest jednym z najstarszych miast w Turcji. Zostało założone przez Greków w VII wieku p.n.e. i było jednym z najważniejszych miast w starożytności. W okresie świetności miasto liczyło ponad 200 tysięcy mieszkańców i było jednym z najważniejszych ośrodków handlowych w regionie. Side słynęło również z piractwa oraz handlu niewolnikami.

Do najważniejszych zabytków miasta należą: ulica kolumnowa, Agora, łaźnie rzymskie, świątynia Apolla i największy w Anatolii Amfiteatr.

Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 3 Ocena: 4.3]

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation