Side Turcja jacht i morze

Side czy Alanya?

Jeśli szukasz spokojnej atmosfery, side jest idealnym miejscem. Jeśli chcesz się bawić, alanya jest idealnym miejscem dla Ciebie.

Jak dojechać z Side do Alanyi?

Jedź prosto przez 59 minut (64,2 km) drogą Mersin-Antalya/D400.

Side Turcja co warto zobaczyć?

Co najmniej jeden dzień na odkrywanie piękna antycznego świata. Znajdziecie tam antyczny teatr, pozostałości trzech świątyń Apollina, Ateny i Mena – malowniczo położonych nad morzem – a także budynek łaźni przy agorze, gdzie obecnie znajduje się muzeum archeologiczne.

Side Turcja co zobaczyć?

Some of the main attractions in Side include the Temple of Apollo from the 2nd century BCE, the Temple of Athena, the Temple of Mena, the Byzantine temple, the ancient theater, the colonnaded street, the agora (marketplace), and the entrance gate and monument of Vespasian.

Side Turcja jakie morze?

Side leży nad Morzem Śródziemnym.

Bodrum Alanya czy Side ?

Bodrum jest droższe niż Alanya, ale oferuje więcej atrakcji turystycznych.

Bodrum czy Side?

Side jest dobrym wyborem, jeśli szukasz spokoju i relaksu. Jest to popularne miejsce wakacyjne, oferujące piękne plaże, słoneczne dni i bogate zabytki.

Co można zwiedzić w tureckim Side?

W Side w Turcji jest wiele do zwiedzenia, ale najważniejsze to antyczny teatr, świątynie Apollina, Ateny i Mena oraz budynek łaźni przy agorze. Wszystko to jest malowniczo położone nad morzem i naprawdę warto je zwiedzić.

Co warto kupić w Turcji Side?

Filiżanka herbaty to najlepszy sposób na poznanie kogoś tutaj.

Co warto zobaczyć w okolicach Side Turcja?

co warto zobaczyć w okolicach side turcja? antyczny teatr, świątynie Apollina, Ateny i Mena, budynek łaźni przy agorze

Co warto zwiedzić w Side Turcja?

atrakcje turystyczne w side: Świątynia Apollina z II w.n.e. … • Świątynia Ateny. … • Świątynia Mena. … • Bizantyjska świątynia. … • Teatr starożytny. … • Ulica kolumnowa. … • Agora handlowa. … • Brama wjazdowa i pomnik Wespazjana

Co zwiedzić w Side Turcja?

W Side w Turcji znajduje się antyczny teatr, pozostałości trzech świątyń Apollina, Ateny i Mena, a także muzeum archeologiczne.

Gdzie leży Side w Turcji?

Side jest miastem w Turcji

Ile km jest z Side do Alanyi?

Manavgat/Antalya do Alanya jest 59 min (64,2 km) przez Mersin – Antalya Yolu/D400.

Kemer czy Side?

Czy wolisz bierny wypoczynek, czy aktywny? Jeśli wolisz bierny wypoczynek, to Side jest dla Ciebie. Jeśli jednak wolisz aktywny wypoczynek, to Kemer będzie lepszym wyborem.

Side Turcja co zwiedzać?

W Side możesz zwiedzić antyczny teatr, pozostałości trzech świątyń Apollina, Ateny i Mena oraz budynek łaźni przy agorze, gdzie obecnie znajduje się muzeum archeologiczne.

Side Turcja czy bezpiecznie?

Opinie Polaków mieszkających w Turcji są podzielone. Jedni uważają, że jest bezpiecznie, a inni że sytuacja jest niebezpieczna. Opinia MSZ jest taka, że bezpieczeństwo w Turcji jest zagrożone ze względu na sytuację w regionie.

Turcja Side co warto wiedzieć?

Side jest jednym z najstarszych miast w Turcji. Zostało założone przez Greków w VII wieku p.n.e. i było jednym z najważniejszych miast w starożytności. W okresie świetności miasto liczyło ponad 200 tysięcy mieszkańców i było jednym z najważniejszych ośrodków handlowych w regionie. Side słynęło również z piractwa oraz handlu niewolnikami. Do najważniejszych zabytków miasta należą: ulica kolumnowa, agora, łaźnie rzymskie, świątynia Apolla i największy w Anatolii amfiteatr.

Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 0 Ocena: 0]
Przewiń do góry