Kuba Komunikacja

Kuba Komunikacja

Zobacz jakie są opcje poruszania się po Kubie – wypożyczenie auta, jazda autobusem oraz taksówka.

Czy polskie prawo jazdy wystarczy na Kubę?

Polskie prawo jazdy jest uznawane przez 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy, jednak dużym ułatwieniem jest posiadanie międzynarodowego prawa jazdy. Nie ma obowiązku posiadania ważnego ubezpieczenia AC czy OC. Jedynie w przypadku wynajmowania pojazdu jest ono wymagane, jednak najczęściej jego koszty wliczone są w cenę wypożyczenia. Samochody z wypożyczalni mogą być tankowane jedynie paliwem wysokooktanowych, należy to robić wyłącznie na stacjach CUPET, CIMEX oraz ORO NEGRO.

Jaki jest stan samochodów na Kubie?

Stan samochodów na Kubie nie należy do najlepszych, wiele z nich nie posiada świateł, a stan nawierzchni pozostawia wiele do życzenia, tak samo jak brak odpowiedniego oświetlenia.

Na co uważać prowadząc auto na Kubie?

Kierując pojazdami należy zachowywać wzmożoną czujność, ponieważ kierowcy nie używają kierunkowskazów. Piesi także nie są przepuszczani na przejściach. W razie kolizji lub wypadku, kierowca nie może opuszczać terenu Kuby aż do zakończenia dochodzenia, co może potrwać nawet kilka tygodni.

Jakie są alternatywy na zwiedzanie Kuby poza wypożyczeniem auta?

Innym sposobem na poruszanie się po kraju jest dobrze rozwinięta sieć autobusów firm Astro oraz Viazul oraz taksówka, sprawdzoną korporacją jest Cubataxi. Funkcjonują także taksówki współdzielone (taxi compartido). Z kolei komunikacja miejska niemal nie funkcjonuje, a pojedyncze, kursujące autobusy nie są zbyt bezpiecznym miejscem.

Kuba Informacje przed Wyjazdem

Poruszanie się po Kubie to nie jedyny wątek, który warto zgłębić przed wylotem z Polski. Zainteresowanych tematem lokalnej waluty, potrzebnych dokumentów czy różnicy czasu odsyłamy do Kuba Informacje przed Wyjazdem, gdzie bardziej szczegółowo poruszamy te tematy.

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz