10 miejsc na świecie, które musisz zobaczyć

Machu Picchu w Peru

Są na świecie miejsca, które są tak piękne, że trzeba je zobaczyć na własne oczy. Dla wielu podróżników są one pozycjami na liście rzeczy do zrobienia, i to nie bez powodu!

Bez względu na to, czy szukasz tropikalnej ucieczki, czy przygody w nowym kraju, mamy wszystko pod kontrolą. Oto 10 niesamowitych miejsc, które warto dodać do swojej podróżniczej bucket list!

Serengeti w Tanzanii

Dom corocznej wędrówki gnu, jeden z siedmiu cudów natury Afryki Serengeti to miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Ponad dwa miliony antylop, gnu, zebr i antylop przemierza tę trasę każdego roku w poszukiwaniu bardziej zielonych pastwisk, co stanowi niezapomniane przeżycie.

Serengeti oferuje niesamowitą możliwość zobaczenia jednych z najpiękniejszych zwierząt na świecie. To wspaniały cel podróży dla miłośników dzikiej przyrody i fotografów.

Żyrafy w Serengeti w Tanzaniii

Wielka Rafa Koralowa w Australii

Składająca się z ponad 3000 pojedynczych raf i ponad 900 wysp, Wielka Rafa Koralowa jest największym na świecie systemem raf koralowych.

Wielką Rafę Koralową możecie zobaczyć podróżując na wybrzeże Queensland w północno-wschodniej Australii. Można tu nurkować z rurką lub pod wodą wśród kolorowych koralowców i ryb, które uczyniły to miejsce swoim domem.

Wielka Rafa Koralowa nie bez powodu jest największym na świecie systemem raf koralowych – jest absolutnie piękna! Jeśli szukasz podwodnej przygody, to jest to miejsce, w którym powinieneś się znaleźć. Kolorowe koralowce i ryby tworzą wspaniałe zdjęcia, a pływania wśród nich nigdy nie zapomnisz.

Wielka Rafa Koralowa

Zorza polarna

Zorza polarna, jeden z najbardziej niesamowitych spektakli natury, to wcześniej czy później obowiązkowy punkt programu każdego nieustraszonego podróżnika. Światła te powstają, gdy cząsteczki słoneczne wchodzą w atmosferę ziemską i zderzają się z cząsteczkami gazowymi.

Zorzę polarną najłatwiej zaobserwować w takich krajach, jak Norwegia (np. z Polski łatwo dostępnym miejscem jest Tromso), Finlandia i Islandia.

Zorza polarna to zjawisko naturalne, piękne i budzące respekt. Jest to coś, co niewiele osób ma okazję zobaczyć, a jest to wyjątkowe doświadczenie, którego nigdy nie zapomnisz.

Zorza polarna

Machu Picchu w Peru

Starożytne miasto Inków Machu Picchu jest jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w Ameryce Południowej. To miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest położone w peruwiańskich Andach.

Machu Picchu zostało zbudowane w XV wieku i uważa się, że było to święte miejsce dla Inków.

Jeśli szukasz lekcji historii i niesamowitych widoków, to jest to miejsce, do którego powinieneś się udać.

Machu Picchu w Peru

Indie

Istnieje wiele powodów, aby odwiedzić Indie – kraj o bogatej i zróżnicowanej historii. Niektóre z najważniejszych powodów, dla których warto odwiedzić Indie, to piękne świątynie i pałace, pyszne jedzenie i żywa kultura.

W Indiach znajdują się także jedne z najsłynniejszych miejsc turystycznych na świecie, w tym Tadż Mahal, jeden z najsłynniejszych zabytków świata.

Ze względu na bogatą kulturę i historię Indie są obowiązkowym celem podróży dla każdego, kto interesuje się podróżami.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie, od tętniącego życiem Bombaju po spokojniejszą atmosferę Kerali. Indie to kolory, zapachy i smaki powinien znaleźć się na liście podróży każdego człowieka.

Indie Waranasi Ganges

Wielki Kanion w Stanach Zjednoczonych

Wielki Kanion to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Stanach Zjednoczonych.

Ten cud natury znajduje się w Arizonie i ma w niektórych miejscach ponad milę głębokości.

Widoki są absolutnie niesamowite, a zobaczenie go na własne oczy jest niesamowitym przeżyciem.

Wielki Kanion USA

Wodospad Niagara

Wodospad Niagara, położony na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady, jest jednym z najbardziej popularnych celów turystycznych w Ameryce Północnej.

Wodospad składa się z trzech wodospadów: American Falls, Bridal Veil Falls i Horseshoe Falls.

Najlepiej zobaczyć wodospad od strony kanadyjskiej, gdzie można zbliżyć się do pędzącej wody.

Wodospad Niagara

Piramidy w Egipcie

Piramidy w Gizie, znajdujące się w Egipcie, to jedne z najsłynniejszych zabytków na świecie.

Budowle te powstały ponad cztery tysiące lat temu i są obowiązkowym punktem zwiedzania dla każdego, kto interesuje się historią starożytną.

Piramidy znajdują się tuż obok Kairu, stolicy Egiptu.

Piramidy w Gizie to słynne zabytki, które mają ponad 4000 lat. Są one obowiązkowym punktem zwiedzania dla każdego, kto interesuje się historią starożytną.

Piramidy w Egipcie

Tarasy ryżowe w Chinach

Znajdujące się w prowincji Yunnan tarasy ryżowe zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Tarasy ryżowe stanowią piękny widok i dają zwiedzającym możliwość zobaczenia tradycyjnego chińskiego rolnictwa w akcji, a także absolutnie magicznych krajobrazów.

Łatwiej dostępne są tarasy ryżowe położone w pobliżu turystycznego chińskiego miasteczka Yangshuo.

Chiny to jedna z najstarszych i najbardziej złożonych kultur na świecie. Kraj ten jest również domem dla jednych z najpiękniejszych krajobrazów na świecie, w tym tarasów ryżowych.

Tarasy ryżowe Longji Chiny

Chorwacja

Chorwacja to piękny kraj położony w południowo-wschodniej Europie.

Kraj ten posiada długą linię brzegową Morza Śródziemnego i jest znany ze swoich średniowiecznych wiosek i zamków.

Dubrownik, najpopularniejsza miejscowość turystyczna w kraju, został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Chorwacja to kraj absolutnie zachwycający. Wybrzeże Adriatyku zapiera dech w piersiach, średniowieczne miasta i miasteczka są pełne uroku, a parki narodowe oferują jedne z najpiękniejszych krajobrazów w całej Europie. A to tylko niewielki wycinek – istnieje nieskończenie wiele powodów, by zakochać się w Chorwacji 

Ale poza naturalnym pięknem, Chorwacja jest także wspaniałym miejscem do odwiedzenia ze względu na swoją bogatą kulturę i historię. Jej położenie na skrzyżowaniu Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej zaowocowało fascynującą mieszanką wpływów, od rzymskich i osmańskich po austro-węgierskie i słowiańskie. Tę historię można zobaczyć jak żywa w Chorwacji architektura, sztuka i jedzenie. Niezależnie od tego, czy chcesz podziwiać naturalne piękno tego kraju, czy poznać jego fascynującą kulturę, Chorwacja jest miejscem, które koniecznie musisz odwiedzić.

Wyspa Krk w Chorwacji

Bonus: Wyspy Galapagos

Miejsce, które zainspirowało Charlesa Darwina do stworzenia teorii ewolucji wyspy Galapagos są położone na Oceanie Spokojnym u wybrzeży Ekwadoru.

Archipelag ten jest domem dla wielu unikalnych gatunków roślin i zwierząt.

Wymienione miejsca to jedne z najciekawszych miejsc turystycznych na świecie. Oferują one zwiedzającym różnorodne doświadczenia, od starożytnej architektury po piękne krajobrazy.

Na tej liście każdy znajdzie coś dla siebie, ale każdy ma też z pewnością swoją własną listę top-10 miejsc!

A ty, które z tych miejsc odwiedzisz jako pierwsze?

Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 0 Ocena: 0]
Przewiń do góry