Co warto zobaczyć w Lublinie?

Lublin

Lublin to miasto, o którym wiele osób nigdy nie słyszało. Może nie jest tak dobrze znane inne duże miasta Polski, ale wciąż ma wiele do zaoferowania. W mieście znajduje się wiele wspaniałych muzeów i parków. Lublin przede wszystkim jest bardzo klimatyczny. Ten wpis zaprowadzi Cię do niektórych miejsc wartych zobaczenia w Lublinie!

Lublin jest jednym z tych miast, o których ludzie tak naprawdę nie wiedzą zbyt wiele, ponieważ myślą, że tylko Warszawa, Kraków, Gdańsk i Wrocław zasługują na uwagę – ale to polskie miasto ma równie dużo do zaoferowania! Jeśli szukasz ciekawego sposobu na spędzenie czasu, czytaj dalej i dowiedz się, co warto zobaczyć w Lublinie!

Zamek Lubelski

Zwiedzanie Zamku Lubelskiego, który został zbudowany w XII wieku i jest jednym z najstarszych zamków w Polsce

Za panowania Kazimierza Sprawiedliwego najpierw wzniesiono umocniony gród. Następnie zbudowano murowaną wieżę, tzw. donżon, by w końcu już za rządów Kazimierza Wielkiego w XIV wieku wybudować murowany zamek.

Zamek lubelski

Stare Miasto w Lublinie

Zwiedzanie Starego Miasta w Lublinie, które jest jednym z tych miejsc, których nie można przegapić podczas zwiedzania miasta

Kameralne uliczki i place lubelskiego Starego Miasta przyciągają turystów z całego świata. na którym można skosztować tradycyjnej polskiej kuchni. Z miejsc, które cieszą się dużym powodzeniem warto wymienić Mandragorę oraz Pub Św. Michała.

Na Starym Mieście w Lublinie znajdziesz również Plac po Farze, utworzony po rozebraniu kościoła farnego pod wezwaniem św. Michała Archanioła.

W Lublinie na starym mieście pod koniec wakacji w sierpniu odbywa się jarmark jagielloński.

Kaplica Zamkowa Trójcy Świętej w Lublinie

Kaplica Zamkowa Trójcy Świętej znajduje się na Zamku Lubelskim w obrębie murów obronnych dawnego miasta Lublina. Zbudowana w XIV wieku, jest gotycką kaplicą murowaną. Kaplica zamkowa została wybudowana za czasów Kazimierza Wielkiego.

Ogród botaniczny w Lublinie

Ogród botaniczny w Lublinie jest ulubionym miejscem dla wielu mieszkańców miasta. Jest to również jedno z najbardziej popularnych miejsc wśród botaników.

Chętni zwiedzający mogą tu zobaczyć ponad cztery tysiące różnych gatunków roślin z całego świata. Nie chodzi tylko o kwiaty i drzewa: jest tu kilka rzadkich rodzajów kaktusów, bonsai i

Państwowe Muzeum na Majdanku

Niemiecki obóz koncentracyjny (obóz zagłady)

KL Lublin (Konzentrationslager Lublin), bo tak nazywał się niemiecki obóz zagłady został założony jesienią 1941 roku. Późniejsza nazwa Majdanek wzięła się od dzielnicy Lublina – Majdanu Tatarskiego. Corocznie obóz koncentracyjny na Majdanku odwiedza około 300 tysięcy osób.

Muzeum Wsi Lubelskiej / Skansen Lubelski

Muzeum Wsi Lubelskiej na Sławinku to fascynujące muzeum, w którym można zobaczyć codzienne życie przedwojennych wsi, dworów i miasteczek. Ekspozycje na wolnym powietrzu łączą architekturę z tradycją. W czasie weekendów tematycznych mieszkańcy mogą tu spędzić czas pełen wrażeń. Organizowane są bowiem dożynki czy potańcówki!

W każdym tygodniu w jednym z dni wejście na teren skansenu jest bezpłatne.

Fontanna Multimedialna

Fontanna w Lublinie znajduje się na Placu Litewskim i trudno jej nie dostrzec.

Zalew Zemborzycki w Lublinie

Zalew Zemborzycki znajduje się w południowej części Lublina. Został wybudowany w 1974 roku i prowadzi do niego ścieżka rowerowa wzdłuż rzeki Bystrzycy. Jezioro stanowi cel weekendowych wypraw mieszkańców miasta.

Na jeziorze funkcjonuje Wake Park.

Relaks Lublin

Znasz to uczucie, kiedy wchodzisz do pokoju i masz wrażenie, że wszystkie Twoje zmartwienia rozpływają się w powietrzu? To właśnie jest relaks.

Relaks Lublin to przestrzeń dla ludzi, aby spędzić czas każdego dnia, z najlepszym jedzeniem czekającym na stołach w ich ulubionym miejscu przy jednym z naszych basenów lub jacuzzi!

W Relaksie przez cały tydzień odbywają się wydarzenia – od zajęć jogi po seanse filmowe.

Relaks Lublin

Lublin, z jego kawiarniami i nocnym życiem studenckim, jest świetnym miejscem na spędzenie weekendu. Ma do zaoferowania o wiele więcej niż tylko muzea i parki. Jest tu także mnóstwo kultury i wiele dobrych restauracji rozsianych po całym mieście. Więc odwiedź Lublin – im więcej odkrywasz to miasto, tym lepsze się ono staje!

Parki w Lublinie

Ogród Saski

Park Ludowy

Gdzie na kawę w Lublinie

Ponieważ jestem urodzonym kawoszkem polecę Wam kilka najlepszych kawiarni Lublina. Osobiście przetestowałem je wszystkie.

Kap Kap Cafe

ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 33

Kawiarnia Nie Wylej

ul. Żwirki i Wigury 4

CAFE HECA

ul. Hipoteczna 5

Creamy Cafe

Rymwida 8, 20-607 Lublin

Najlepsze herbaciarnie w Lublinie

Między Słowami

ul. Rybna 4

Pożegnanie z Afryką

ul. Złota 3

Gdzie na śniadanie w Lublinie

Tutaj ofertę nie do pobicia ma Bar a Boo na ulicy Prezydenta Gabriela Narutowicza 9, gdzie za 10zł możemy zjeść wybrane śniadanie wraz z darmową kawą lub herbatą.

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz