Mołdawia Wakacje

Mołdawia należy do wschodnioeuropejskich krajów bez dostępu do morza. Jest spokojnym krajem, którego ważnym elementem są winnice, piwniczki z winem oraz religia. Ważną częścią podróży do Mołdawii jest historia Związku Radzieckiego i walka o niepodległość. Miasta takie jak Kiszyniów są kluczem do odkrywania przeszłości. Możesz w nich zobaczyć liczne pomniki Lenina i Suworowa, a także podziwiać bujne parki i bulwary z drzewami.

Mołdawia nie jest typową turystyczną destynacją. Na tle innych krajów europejskich wyróżnia się swoją tajemniczością oraz śladami wpływów rosyjskich. Jeśli Mołdawia wydaje Ci się intrygującym krajem, to powinieneś pomyśleć o jej odwiedzeniu. Mołdawia niejako jest wschodnioeuropejską odpowiedzią na Toskanię pod kątem uprawnych wzgórz oraz wyjątkowego wina.

Na co więc czekasz? Zacznij planować swoje wakacje w Mołdawii już dziś!

Wakacje – Mołdawia

Wyszukiwarka wczasów w Mołdawii

Nie znalazłeś powyżej oferty wczasów, której szukasz? Spróbuj użyć poniższej wyszukiwarki, żeby zobaczyć pełną ofertę wakacyjnych wyjazdów do Mołdawii.


Czy potrzebny jest paszport i wiza do Mołdawii?

Mołdawia jest krajem bezwizowym dla obywateli Polski. Oznacza to, że nie musisz ubiegać się o wizę, aby ją odwiedzić. Wystarczy, że po przylocie przedstawisz ważny paszport i otrzymasz stempel upoważniający do wjazdu. Wybierając się do Mołdawii powinieneś też mieć dowód podróży, np. bilet lotniczy.

W przypadku wykupienia wycieczki wszystkie powyższe warunki będą spełnione i pozostaje jedynie posiadać ważny minimum 6 miesięcy paszport.

Ile kosztuje wycieczka do Mołdawii?

Ceny wycieczek do Mołdawii różnią się w zależności od planu podróży. Ceny wycieczek do Mołdawii zaczynają się od 2300 zł za osobę za pobyt 7-dniowy wraz z lotem i śniadaniami. Aczkolwiek tanim wyborem może być własne zaplanowanie podróży z pobytem w hostelu lub schronisku, których ceny za noc zaczynają się od 30 zł! Koszt tygodniowego pobytu wyniósłby niecałe 200 zł za osobę. Oczywiście, do tej kwoty należy doliczyć koszt lotu do Mołdawii oraz inne wydatki, takie jak jedzenie.

Kiedy jechać do Mołdawii?

Najlepszym czasem na odwiedzenie Mołdawii jest kwiecień lub maj, ponieważ nie jest zbyt gorąco, a krajobraz obfituje w wiosenne kolory, idealne dla spacerowiczów. Aczkolwiek w Mołdawii jest mnóstwo rzeczy do zrobienia, niezależnie od tego, kiedy myślisz przyjedziesz.

Czy w Mołdawii jest bezpiecznie?

Z powodu konfliktu na Ukrainie, w niektórych rejonach Mołdawii występuje zwiększone ryzyko zagrożenia. Nie należy podróżować do Naddniestrza. Lotnisko w Kiszyniowie działa, choć nie ma obecnie dostępnych lotów na Ukrainę, do Rosji i na Białoruś.

Jaki język jest w Mołdawii?

Urzędowym językiem w Mołdawii jest język mołdawski, którego nazwa jest jedną z dwóch lokalnych nazw języka rumuńskiego.

Czy warto jechać do Mołdawii?

Mołdawia to kraj górzysty, którego większość wzgórz pokrywają bujne, zielone lasy. Jesień jest szczególnie piękna, kiedy lasy przybierają złoto-czerwone barwy. Mołdawia ma niesamowitą naturę i kilka oszałamiających krajobrazów. Poza naturą możesz tam podziwiać również obiekty kultury i zabytki. W Kiszyniowie znajdziesz pomnik upamiętniający II wojnę światową w kształcie pomarańczowej piramidy. Możesz również zwiedzić Katedrę Narodzenia Pańskiego lub Park Puszkina.

Jak dostać się do Mołdawii?

Jest kilka sposobów by z Europy dostać się na teren Mołdawii. Możesz wybrać spośród podróży autobusem, pociągiem lub samolotem.

Z czego słynie Mołdawia?

Mołdawia słynie głównie z powodu światowej klasy wina, starożytnych klasztorów, pięknych krajobrazów oraz z braku tłumów turystów.

Mołdawia ma starożytną historię w dziedzinie produkcji wina. Mołdawianie zaczęli uprawiać wino już 3000 lat p.n.e.! Nadal produkuje się tam jedne z najlepszych win w Europie, a mimo to Mołdawia jest tak mało znana. Świetne miejsca do odwiedzenia dla miłośników wina to Cricova, Milesti Mici, Purcari i Chateau Vartely. Co ciekawe, mołdawskie wino jest zakazane w Rosji.

Czy w Mołdawii jest drogo?

Mołdawia jest tańszym krajem niż najpopularniejsze turystyczne kierunki europejskie. Tamtejsze ceny są przystępne, jednak Kiszyniów jako stolica kraju jest zdecydowanie droższy od innych miast.

Mołdawia jest jednym z bardziej przystępnych cenowo krajów europejskich. 1 Lej Mołdawii to w przeliczeniu 0,24 Złoty.

Co można kupić w Mołdawii?

Jako pamiątki warto zabrać ze sobą mołdawskie produkty takie jak tradycyjna ceramika, obrusy, wyplatane kosze, tradycyjne lalki, czapki z owcy, drewniane rzeźby, dywany, tkane torby Traistă, czkoladki “Bucuria”, wino, np. “Negru de Purcari” („ciemna czerwień Purcari”), alkohol „Nucul de Aur” („Złoty Orzech”), brandy „Calarasi Divine”, piwo “Chisinau”, buzdugan, czyli drewnianą kolczugę, która symbolizuje mołdawskie bitwy oraz wiele innych pamiątek.

Czy Mołdawia ma dostęp do Morza Czarnego?

Mołdawia nie ma dostępu do morza, jednak bliskość Morza Czarnego sprawia, że panuje tam łagodny i słoneczny klimat. Pomimo braku dostępu do morza, Mołdawia posiada skrawek piasku na jeziorze Kiszyniowskim, które znajduje się w stolicy kraju, Kiszyniowie.

Gdzie znajduje się Mołdawia?

Mołdawia leży w północno-wschodnim krańcu regionu bałkańskiego w Europie. Mołdawia graniczy od północy, wschodu i południa z Ukrainą, a od zachodu z Rumunią.

Jaka jest wiara w Mołdawii?

Dominującą religią w Mołdawii jest prawosławie.

Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz