Traveling by airplane. Passenger pick up his blue suitcase in baggage claim in airport terminal..

Bagaż rejestrowany w Ryanair

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile rzeczy możesz zabrać ze sobą na pokład samolotu Ryanair? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile to wszystko będzie cię kosztować? A może chcesz dowiedzieć się, jakie są zasady dotyczące bagażu rejestrowanego w Ryanair? Jeżeli tak, to ten post jest dla ciebie!

Bagaż rejestrowany 10 kg

Rozpoczynając od podstaw, wszyscy pasażerowie Ryanair mogą zabrać ze sobą 1 mały bagaż, który musi zmieścić się pod siedzeniem pasażera z przodu. Przykładowo, może to być torebka, torba na laptopa, czy mały plecak. Te małe przedmioty powinny mieć wymiary nie większe niż 40 cm x 20 cm x 25 cm​.

Jeśli masz na myśli coś większego, jak bagaż na kółkach o wadze do 10 kg, musisz wykupić bagaż rejestrowany do 10 kg. Bagaż taki możesz dodać w momencie składania rezerwacji, albo w dowolnym późniejszym czasie do 40 minut przed wylotem za pomocą aplikacji​.

Ile to kosztuje?

Koszt bagażu rejestrowanego do 10 kg waha się od €/£ 12.99 do €/£ 35.99, w zależności od trasy oraz wybranych terminów podróży. Pamiętaj jednak, że po zakupie ten produkt nie podlega zwrotowi pieniędzy. Klienci bez pierwszeństwa wejścia na pokład, którzy nie dodali bagażu do swojej rezerwacji, mogą nadal wykupić na lotnisku bagaż rejestrowany do 10 kg w punkcie odprawy bagażowej lub na bramce do wejścia na pokład za 45.99​ €/£.

Zasady dotyczące odprawy bagażu

Pamiętaj, aby zawsze przybyć na lotnisko z odpowiednim wyprzedzeniem! Punkty odprawy bagażowej są otwierane dwie godziny przed planowaną godziną wylotu i zamykają się punktualnie 40 minut przed planowaną godziną wylotu. Jeśli nie zdążysz na czas, Twoja rezerwacja może zostać anulowana bez zwrotu pieniędzy, a możesz utracić możliwość wejścia na pokład samolotu​.

Co z moim sprzętem medycznym?

Jeżeli posiadasz sprzęt medyczny, możesz zabrać go na pokład bez dodatkowych opłat, pod warunkiem dokonania wstępnej odprawy przez zespół pomocy specjalnej Ryanair​.

Wskazówki i porady dotyczące bagażu

Aby sprawdzić, jakie bagaże zostały już zarezerwowane na daną podróż, najlepiej zalogować się na swoje konto i w aktywnej rezerwacji kliknąć opcję „Zobacz plan podróży”. W szczegółach ceny znajduje się lista wykupionych opcji bagażowych. Oprócz bagażu podręcznego na pokład można zabrać również bagaż bezcłowy.

Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli twoja 1 bezpłatna mała torba nie zmieści się w miarce, zapłacisz opłatę za bagaż w wysokości 45.99 EUR/GBP, a twoja torba zostanie oznaczona, umieszczona w luku bagażowym i zostanie odebrana przy pasie bagażowym w miejscu docelowym​.

Miejmy nadzieję, że te informacje pomogą Ci w podróżowaniu z Ryanair! Pamiętaj, aby zawsze sprawdzać najnowsze informacje na stronie przewoźnika, ponieważ zasady i ceny mogą się zmieniać. Bez względu na to, gdzie podróżujesz, życzę Ci bezpiecznej i przyjemnej podróży!

Źródła

https://help.ryanair.com/hc/pl/articles/360017825598-20kg-bagaż-rejestrowany
https://help.ryanair.com/hc/pl/articles/360017825498-10-kg-bagaż-rejestrowany
https://help.ryanair.com/hc/pl/articles/360017824658-Zasady-przewozu-bagażu-Ryanair

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation