Canj

Canj to niewielka osada turystyczna w gminie Bar w Czarnogórze. Pomimo małego obszaru mieści się tutaj atrakcyjna infrastruktura turystyczna, m.in. kompleks hoteli czy domków noclegowych, a także liczne restauracje. Dlaczego Canj jest tak popularna wśród turystów? Dlaczego warto spędzić urlop na okolicznych plażach?

Podstawowe informacje o Canj

Miejscowość została założona wzdłuż wyizolowanej części wybrzeża Morza Adriatyckiego. Rozciąga się na długość 1,2 kilometra. W Canj znajdują się typowo żwirowe plaże, piękna barwa tamtejszych kamieni spowodowała, że okolice zaczęto nazywać „Perłowym Brzegiem”. Pod wpływem gry światła i swojej szlachetnej powłoki wywołują one charakterystyczne świetlne refleksy.

Plaża w Canj – typowo wakacyjna okolica

Plaża w Canj znajduje się ok. 150 metrów od najsłynniejszego hotelu o nazwie Montenegro. Infrastruktura plaży przewiduje możliwość wypożyczenia leżaków i parasoli (to koszt ok. 7 euro dziennie). W szczycie sezonu rozkłada się tutaj także mobilna, lokalna gastronomia.

Montenegro Canj – na jakie warunki możesz liczyć?

Montenegro to najpopularniejszy hotel w tej okolicy. Na terenie całego obiektu w Canj czeka na ciebie szereg udogodnień, dzięki którym urlop w Canj będzie niezapomniany. Pokoje wygodnie urządzone, wyżywienie w formie różnorodnego bufetu, doskonała kuchnia sprzyjają wypoczynkowi i liczne propozycja dla aktywnie wypoczywających w Czarnogórze to tylko niektóre z nich.

Canj jako baza wypadowa – poznaj inne malownicze miejsca w Czarnogórze

Ze względu na to, że Canj leży w pobliżu Baru, jednego z największych miast czarnogórskiego wybrzeża, to dobry pomysł na bazę noclegową i jednodniowe wycieczki do okolicznych miejscowości turystycznych. Do najważniejszych zabytków, do których możesz wybrać się z Canj to np. twierdza Haj Nehaj czy Jezioro Szkoderskie – największy tego typu obiekt na Bałkanach, przez który przebiega naturalna granica między Czarnogórą a Chorwacją.

Dzięki sprawnie działającej komunikacji miejskiej możesz dotrzeć z Canj do innych atrakcyjnych kurortów, np. Sutomore czy Petrovac – to zaledwie 20 minut jazdy autobusem.

Canj to niewielkie miasto leżące nieopodal Baru. Malownicza plaża, przejrzysta woda czy liczne punkty gastronomiczne pozwalają spędzić tu relaksujące wakacje, jednak jeśli interesuje cię pozostała część czarnogórskiego wybrzeża, będzie to także dobra baza wypadowa w stronę innych, większych kurortów.

Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 2 Ocena: 3.5]

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation