Jak długo trwa podróż samolotem do Tunezji?

Tunezja to popularny kierunek turystyczny, dlatego wiele osób zastanawia się, jak długo trwa podróż samolotem.

Odpowiedź zależy od lokalizacji. Jeśli lecisz z Polski, lot trwa około 3 godziny. Czas lotu bezpośredniego z Warszawy do Tunisu w Tunezji wynosi około 2 godziny i 55 minut.

W przypadku lotów z przesiadką całkowity czas podróży może być różny. Zwykle wówczas czas przelotu wynosi 6-7 godzin.

Informacje praktyczne przed lotem do Tunezji

Tunezja położona jest w Afryce Północnej, a jej stolicą jest Tunis. Językiem urzędowym jest arabski, ale powszechnie używa się także francuskiego i angielskiego. Tunezja liczy ponad 11 milionów mieszkańców

Walutą obowiązującą w Tunezji jest dinar tunezyjski (TND). Jeden TND jest warte około 1,41 zł (stan na czerwiec 2022 r.). Tunezja jest stosunkowo tanim krajem do odwiedzenia. Posiłek w tańszej restauracji kosztuje około czterech dolarów, a cappuccino w kawiarni – około jednego dolara.

Tunezja jest krajem muzułmańskim, ale alkohol jest powszechnie dostępny i tolerowany. W większych miastachmożna tu znaleźć wiele barów i klubów nocnych.

Tunezja to popularny kierunek plażowy. Przez cały rok panuje tu ciepły klimat, a średnia temperatura wynosi 27 stopni Celsjusza.

Najlepszy czas na zwiedzanie Tunezji to okres od kwietnia do czerwca lub od września do listopada. Są to miesiące, w których pogoda jest najbardziej sprzyjająca. Tunezja to wspaniałe miejsce na spędzenie wakacji. Lot może trochę potrwać, ale na pewno warto!

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące lotów do Tunezji, śmiało pytaj w komentarzach poniżej. A jeśli już tam byłeś, powiedz nam, co myślisz o swojej podróży!

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation