Weekend w Wiedniu

Jak spędzić weekend w Wiedniu?

Cześć, podróżnicy! Mam dla was pełną magii propozycję na weekend – Wiedeń. Znany jest z pięknej architektury, sztuki, muzyki i elegancji. Wiedeń najlepiej zwiedzać piechotą lub na rowerze, a do bardziej oddalonych miejsc można podjechać świetnie rozwiniętą komunikacją miejską.

Sobota: Zwiedzanie starego miasta

Innere Stadt i Ringstrasse

Rozpocznijmy naszą podróż od centrum Wiednia, czyli Innere Stadt, otoczonego aleją Ringstrasse. Tu znajduje się większość zabytków Wiednia, a spacer po tym obszarze przypomina wizytę w wielkim muzeum architektury.

Z każdym krokiem spotykamy budynki w różnych stylach: romańskim, gotyckim, barokowym czy klasycystycznym. A na liście UNESCO? Oczywiście, że jest na niej Wiedeńska starówka.

Katedra Św. Szczepana

Katedra Św. Szczepana jest jednym z symboli miasta. Ta gotycka świątynia, jest najwyższą w Austrii i ósmą najwyższą na świecie, a jej początki sięgają XII wieku. Wewnątrz katedry możemy podziwiać wiele dzieł sztuki, barokowe ołtarze i wspaniałe filary

Muzeum Albertina

Kolejnym punktem naszej trasy jest Muzeum Albertina, mieszczące kolekcje rzeźb, obrazów, grafik i rysunków. Znajdziesz tu dzieła takich mistrzów jak Rembrandt, Michał Anioł, Picasso, Monet czy da Vinci. A przy okazji można odwiedzić 20 przepięknych, bogato zdobionych sal Habsburgów.

Targ Naschmarkt

Jest to największy targ miejski w Wiedniu, oferujący szeroki wybór żywności i napojów z różnych kuchni. Jest otwarty od poniedziałku do soboty, ale niestety jest zamknięty w niedzielę.

Niedziela: Odkrywanie królewskiego Wiednia

Pałac Schönbrunn

Zaczynamy od letniej rezydencji Habsburgów – Pałacu Schönbrunn. To jedna z najpiękniejszych budowli barokowych w całej Europie. Pałac skrywa w sobie aż 1 400 komnat, z których tylko 45 jest udostępnione do zwiedzania przez turystów.

Pałac Hofburg

Ten monumentalny pałac był zimową rezydencją Habsburgów i jest obecnie siedzibą prezydenta Austrii. Wewnątrz znajduje się wiele atrakcji, w tym Muzeum Sreber Pałacowych, Apartamenty Cesarskie i Muzeum Sisi. Pałac jest otwarty dla zwiedzających codziennie.

Opera Wiedeńska

Opera jest jednym z najważniejszych symboli Wiednia.

Belweder w Wiedniu

Ten zespół pałacowy składa się z Górnego i Dolnego Belwederu, a wewnątrz znajduje się zbiór sztuki austriackiej, w tym słynne obrazy Gustava Klimta.

Hundertwasserhaus

To kolorowe i unikalne mieszkanie zostało zaprojektowane przez Friedensreicha Hundertwassera. Jest otwarte dla publiczności przez cały rok.

Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz