Lotnisko Warszawa-Modlin

Kiedy myślimy o podróżowaniu z Warszawy, nasza uwaga zazwyczaj zwraca się ku głównemu lotnisku – Lotnisku Chopina. Warto jednak zwrócić uwagę na mało znane, lecz równie cenne perły lotnicze – Lotnisko Warszawa-Modlin. W niniejszym artykule opiszę historię, dane oraz sposób dotarcia na lotnisko w Modlinie.

Historia lotniska

Lotnisko Warszawa-Modlin swój zaranie sięga lat 30. XX wieku, kiedy to powstało jako lotnisko wojskowe. Niemniej jednak, zaczął swoje cywilne życie w 2012 roku, kiedy to pierwszy rejs czarterowy wylądował na jego pasie. Przemiany, jakie nastały po tym wydarzeniu, uczyniły z niego ważny punkt komunikacyjny dla licznych przewoźników, zwłaszcza tych niskokosztowych.

Obecnie tylko linia RyanAir obsługuje regularne połączenia z Modlina. Sezonowo z Modlina lata również Enter Air.

Dane lotniska

Lotnisko Warszawa-Modlin (kod IATA: WMI) jest usytuowane w odległości około 35 km na północny zachód od centrum Warszawy. Z powodu swojego położenia, stanowi świetną alternatywę dla podróżnych, którzy pragną skorzystać z atrakcyjniejszych cen biletów lotniczych. Na terenie lotniska znajduje się jedna terminal pasażerski oraz jeden pas startowy, mierzący 2500 m długości.

Jak się dostać na lotnisko

Dotarcie na Lotnisko Warszawa-Modlin nie powinno sprawić większego kłopotu. Istnieje wiele opcji dojazdu z Warszawy oraz innych miast:

  1. Kolej: Koleje Mazowieckie oferują połączenia z Warszawy Centralnej do stacji Modlin. Stamtąd, należy skorzystać z bezpłatnego autobusu wahadłowego, kursującego co 20-30 minut, który zawiezie na lotnisko.
  2. Autobus: Różne prywatne firmy przewozowe obsługują bezpośrednie połączenia autobusowe z centrum Warszawy oraz innych miast do terminalu lotniska.
  3. Samochód: Jeżeli wybierasz się samochodem, z Warszawy należy jechać drogą S7 w kierunku Gdańska, a następnie skręcić na drogę krajową nr 62 w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego.

Moim zdaniem, Lotnisko Warszawa-Modlin to fantastyczna alternatywa dla tych, którzy poszukują korzystnych ofert lotów oraz nieco spokojniejszej atmosfery niż na większych lotniskach. Z pewnością warto wziąć je pod uwagę podczas planowania

Położenie lotniska:

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation