Pani na plaży Patara w tureckiej Antalyi

Antalya Turcja

Antalya co zobaczyć?

Jeśli chcesz odwiedzić stolicę Riwiery Tureckiej, koniecznie zobacz Bramę Hadriana, Minaret Yivli, Meczet Ulu Camii, Stary port oraz Muzeum Archeologiczne w Antalyi. Wodospady Düden to także must see!

Sprawdź ceny wakacji w Turcji!

Alanya czy Antalya?

Alanya jest 200-tysięcznym kurortem, który z jednej strony jest otoczony górami Taurus a z drugiej strony ciepłym Morzem Śródziemnym. Antalya jest rozległa, to stolica województwa o tej samej nazwie, ma ponad 2 mln mieszkańców!

Antalya co warto zwiedzić?

Antalya ma wiele do zaoferowania turystom. Warto tu zwiedzić m.in. Bramę Hadriana, Minaret Yivli, Meczet Ulu Camii, Stary port oraz Muzeum Archeologiczne w Antalyi. Warto również udać się na Wodospady Düden.

Antalya co warto zobaczyć?

Antalya to piękne miasto położone nad Morzem Śródziemnym. Jest stolicą Riwiery Tureckiej i oferuje wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Warto zobaczyć Bramę Hadriana, Minaret Yivli, Meczet Ulu Camii, Stary port oraz Muzeum Archeologiczne w Antalyi. Nie można też pominąć Wodospadów Düden, które są pięknym miejscem na spacer lub wycieczkę.

Bazar Antalya jakie dni?

W centrum Alanyi najsłynniejszy bazar odbywa się w piątki. W drugiej części miasta we wtorki. Poniżej zobacz listę wszystkich bazarów w konkretne dni tygodnia: Poniedziałek: Bazar Düden Wtorek: Bazar w drugiej części miasta Środa: Bazar Düden Czwartek: Bazar Düden Piątek: Bazar w centrum miasta Sobota: Bazar Düden Niedziela: Bazar Düden

Ile trwa lot do Turcji Antalya?

Lot do Turcji Antalya trwa 3 godziny i 30 minut. Lot jest bezpośredni.

Ile trwa lot Warszawa Antalya?

2 godziny i 55 minut – lot bez przesiadek z Warszawy do Antalyi.

Ile trwa lot z Katowic do Antalya?

Lot z Katowic do Antalyi trwa 2 godziny i 45 minut. Jest to lot bezpośredni.

Ile trwa lot z Gdańska do Antalyi?

Lot z Gdańska do Antalyi trwa około 5 godzin i 20 minut.

Ile trwa lot z Krakowa do Antalya?

4 godziny i 40 minut, z przesiadkami

Ile trwa lot z Poznania do Antalya?

Lot z Poznania do Antalyi trwa 5 godzin i 20 minut, w tym czasie pasażerowie mogą liczyć na przesiadkę w Posenie.

Turcja Antalya jaka waluta?

Turcja ma swoją własną walutę, którą nazywa się Turecka Lira. Aby uzyskać najkorzystniejszy kurs wymiany, należy skorzystać z usług kantoru, który oznacza tablicą „CHANGE OFFICE” i ma kursy wyświetlane na szybach.

Czas przelotu do Turcji może się zmieniać w czasie w zależności od dostępności bezpośrednich połączeń z danych miast Polski.

Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 2 Ocena: 5]

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation