Upał, słońce i kąpiel w morzu

Turcja Pogoda

Spis treści

Jaka jest pogoda w Turcji?

Pogoda w Turcji jest przeważnie słoneczna.

Turcja w maju czy warto?

Zdecydowanie tak! Temperatury są wtedy idealne – nie jest ani za ciepło, ani za zimno. A do tego jest mniej turystów niż w innych porach roku.

Jaka pogoda w Turcji?

W Turcji przeważa słoneczna pogoda.

Gdzie najcieplej w Turcji w kwietniu?

Alanya jest idealna dla miłośników ciepła, kwitnących roślin i czystego, bezchmurnego nieba.

Ile stopni jest w Turcji?

W Turcji jest 21° C.

Turcja gdzie najcieplej?

Najcieplejszym obszarem w Turcji jest Riwiera Turecka. Temperatury tutaj są bardzo wysokie, a turyści często przyjeżdżają do tego regionu ze względu na piękną pogodę.

Gdzie najcieplej w Turcji?

Riwiera Turecka znajduje się w południowo-zachodniej części Turcji. Jest to najcieplejszy region w kraju, leżący nad bajecznym Morzem Śródziemnym.

Co zabrac do Turcji w maju?

Zabierzcie ze sobą okulary przeciwsłoneczne, krem do opalania z wysokim filtrem UV, krem po opalaniu, koniecznie nakrycie głowy (czapka, kapelusz lub chusta), kilka stroi kąpielowych, klapki, lekka torba plażowa, specjalne buty do wody (na niektórych plażach, zejście do morza jest uciążliwe przez śliskie skały, dlatego warto się w nie wyposażyć).

Czytaj więcej o tym co zabrać na wakacje w Turcji!

Czy w Turcji jest zima?

Turcja ma cztery pory roku, ale według lokalnej ludności mieszkającej w regionach turystycznych istnieją tylko dwie pory: LATO i ZIMA. Sezony czyli sezon letni (od kwietnia do października) oraz zimowy (od listopada do marca).

Czy warto jechać do Turcji w grudniu?

Osoby szukające temperatur i kąpieli w ciepłym morzu raczej nie będą zadowolone z wyjazdu do Turcji w grudniu. Grudzień w Turcji jest cieplejszy niż w Polsce ale pogoda raczej nie nadaje się na kąpiele. Jest za to dobra na zwiedzanie.

Czy warto jechać do Turcji w październiku?

Jeśli kochasz słońce i ciepło, to warto jechać do Turcji w październiku. Temperatury są wysokie, ale znośne dla małych dzieci i osób starszych. Woda jest ciepła, a opady deszczu bardzo rzadkie.

Jaka jest temperatura w Turcji?

Średnia temperatura w Turcji to 23°C.

Jakie ubrania zabrać do Turcji w czerwcu?

Latem na Riwierze Tureckiej są bardzo wysokie temperatury w ciągu dnia i nawet w nocy. Zalecam wziąć przede wszystkim przewiewną i lekką odzież z naturalnych tkanin.

Turcja ile stopni?

Wyniki z weather.com pokazują, że temperatura wynosi 23°C i jest słonecznie.

Turcja jaka pogoda w grudniu?

Zwykle jest około 10°C, ale może spaść nawet do 6°C. Opady śniegu są rzadkie, ale mogą się zdarzyć.

Czy do Turcji potrzebna jest wiza turystyczna?

Nie, obywatele Rzeczpospolitej Polskiej nie muszą mieć wizy turystycznej do Turcji, jeśli podróżują tam turystycznie na okres do 90 dni. Czytaj więcej o dokumentach dla turystów podróżujących do Turcji.

Czy warto jechac do Turcji w listopadzie?

Nie ma nic gorszego niż zmarnowany urlop, dlatego jeśli masz ochotę na wakacje w Turcji w listopadzie, to nie rezygnuj z tego tylko dlatego, że może być tam zimno. Prognozy pogody często się mylą, a Ty nie chcesz przecież żałować, że nie spróbowałeś!

Czy warto jechac do Turcji we wrzesniu?

Warto jechać do Turcji we wrześniu ze względu na pogodę i ceny.

Czy warto jechać do Turcji w lutym?

jeśli chodzi nam tylko o zwiedzanie i nie szukamy miejsca, które gwarantuje wysokie temperatury i dni pełne słońca to turcja w lutym jest dobrym pomysłem. osoby szukające dobrej pogody powinny jednak pomyśleć o poszukaniu innego kierunku na wyjazd w lutym.

Czy warto jechać do Turcji w maju?

Zdecydowanie tak! Maj to idealny miesiąc na wakacje w Turcji. Temperatury są już bardzo przyjemne, a pogoda jest bardzo stabilna.

Czy warto lecieć do Turcji w październiku?

Zdecydowanie warto! Temperatury są wysokie, ale opady deszczu są bardzo rzadkie. Woda jest ciepła, a opady deszczu zdarzają się bardzo rzadko.

Gdzie do Turcji w maju?

Polecam Stambuł, Kapadocję, Pamukkale oraz Riwierę Turecką. Wszystkie te miejsca są niezwykłe i na pewno spodobają się każdemu.

Gdzie do Turcji w październiku?

Wakacje w Turcji w październiku to idealny czas na odpoczynek. Proponujemy położone niedaleko siebie Antalyą i Kemer, gdzie na wybrzeżu Morza Śródziemnego można spędzić ciepłą jesień. W ciągu dnia w październiku temperatura przekracza w Turcji 20 st. C, nocą nieco spada.

Gdzie do Turcji we wrześniu?

Wybierz się do Turcji we wrześniu, a będziesz miał(a) szansę spotkać tam piękną pogodę i ciepłe morze.

Gdzie najcieplej w Turcji w grudniu?

Warto wybrać się w okolice Alanyi, gdzie temperatury są wtedy najwyższe. Pamiętaj jednak, że zima w tym rejonie świata bywa kapryśna i może padać tam dużo deszczu.

Gdzie najcieplej w Turcji w listopadzie?

Jeśli chcesz się kąpać w termalnych basenach, to Pamukkale jest idealnym miejscem na wycieczkę w zimie. Temperatura wody w basenach przez cały rok wynosi około 36 stopni Celsjusza.

Gdzie najcieplej w Turcji w maju?

Marmaris, Alanya, Antalya, Bodrum, Kemer to najcieplejsze miejsca w Turcji w maju.

Gdzie najcieplej w Turcji w październiku?

W Antalyi i Kemerze w październiku średnia temperatura wynosi ok. 20 st. C. Jest to najcieplejszy miesiąc w roku, dlatego też jest to idealny czas na wakacje w Turcji.

Gdzie najcieplej w Turcji we wrześniu?

Riwiera Turecka jest idealnym miejscem na wakacje we wrześniu, ponieważ jest to najcieplejszy region w kraju. Morze Śródziemne jest bardzo ciepłe i kąpiele są bardzo przyjemne.

Ile stopni jest w Turcji w grudniu?

Temperatury w Turcji w grudniu zwykle oscylują w okolicach 10°C, a nocami spadają nawet do 6°C. W ciągu dwóch dni w grudniu mogą pojawić się także niewielkie opady śniegu.

Jaka jest pogoda w kwietniu w Turcji?

W kwietniu w Turcji temperatury w ciągu dnia wahają się między + 22-25 ˚C , a odczuwalna jest jeszcze kilka stopni wyższa. Wieczory w kwietniu i noce są jeszcze chłodne , średnia temp. waha się między + 10 – +15 ˚C. Temperatura wody w Morzu Śródziemnym w kwietniu ma około + 18 ˚C.

Jaka jest pogoda w maju w Turcji?

Pogoda w maju w Turcji jest dobra. Temperatury są średnio 23 st. C, a słońce świeci przez około 24 dni w skali miesiąca. Woda jest chłodna, ale nada się do kąpieli, jej temperatura wynosi 19 st. C.

Jaka jest pogoda w Turcji w grudniu?

W Turcji w grudniu średnia temperatura wynosi około 10°C, w nocy spadając nawet do 6°C. Według statystyk, w ciągu dwóch dni w grudniu pojawiają się również niewielkie opady śniegu.

Jaka jest pogoda w Turcji w listopadzie?

Pogoda w Turcji w listopadzie jest średnia. Temperatura wynosi około 17 stopni Celsjusza, a słońce świeci przez 21 dni w miesiącu.

Jaka jest pogoda w Turcji w lutym?

Pogoda w Turcji w lutym może być dość nieprzewidywalna. Temperatury mogą spaść do 6°C i wzrosnąć do 10°C, dlatego koniecznie zabierz ze sobą ciepłą kurtkę. W tym miesiącu spodziewaj się także wielu deszczowych dni.

Jaka jest pogoda w Turcji w marcu?

Pogoda w Turcji w marcu jest zróżnicowana. Średnie dobowe temperatury wynoszą od 12 do 19 stopni, a najwyższa zanotowana temperatura to 26 stopni.

Jaka jest pogoda w Turcji w październiku?

Pogoda w Turcji w październiku jest przeważnie dobra, z temperaturami sięgającymi 23°C w ciągu dnia i spadającymi do 15°C w nocy. Średnio przez cały miesiąc jest pogodnie 24 dni.

Jaka jest pogoda w Turcji w sierpniu?

Pogoda w Turcji w sierpniu jest podobna do pogody w lipcu – można spodziewać się 32 stopni Celsjusza.

Jaka jest pogoda w Turcji w styczniu?

W dzień w Turcji jest około 11 st. C, a w nocy temperatura spada do 5 st. C. W styczniu jest więc dość chłodno, a noce są bardzo zimne.

Jaka jest pogoda w Turcji we wrześniu?

Pogoda we wrześniu jest bardzo ciepła, średnia temperatura wynosi 28 st. C każdego dnia. Woda jest bardzo ciepła, jej temperatura wynosi 26 st.

Jaka jest pogoda w Turcji zima?

W Turcji zima jest dość chłodna, średnia temperatura wynosi około 11 stopni. Najwyższa temperatura wynosi zazwyczaj 16,7 stopni, a najniższa temperatura to około 8 stopni.

Jaka jest temperatura w Turcji w maju?

Średnia temperatura w Turcji w maju to 23 st. C, a temperatura wody to 19 st. C.

Jaka jest temperatura w Turcji w pazdzierniku?

W październiku w Turcji pogoda jest bardzo dobra – średnia temperatura wynosi 23 st. C, a temperatura wody wynosi 23 st. C.

Jaka jest temperatura w Turcji w styczniu?

Styczeń w Turcji jest dość chłodny, z temperaturami wahającymi się od 5 do 11 stopni Celsjusza. Należy więc zaopatrzyć się w ciepłe ubrania, jeśli planuje się tam wyjazd w tym miesiącu.

Jaka jest teraz pogoda w Turcji?

Aktualna pogoda w Turcji to 23° C i jest przeważnie słonecznie.

Jaka pogoda w kwietniu w Turcji?

Pogoda w kwietniu w Turcji jest ciepła i słoneczna. Temperatury w ciągu dnia wahają się między +22 a +25 stopni Celsjusza, a odczuwalna jest jeszcze kilka stopni wyższa. Wieczory i noce są jeszcze chłodne, średnia temperatura waha się między +10 a +15 stopni Celsjusza. Temperatura wody w Morzu Śródziemnym w kwietniu ma około +18 stopni Celsjusza.

Jaka pogoda w lutym w Turcji?

W lutym w Turcji pogoda jest raczej chłodna, ale nie ma mowy o minusowych temperaturach ani o opadach śniegu. Temperatura waha się od 9 do 18 °C, a pod koniec lutego może być jeszcze cieplej.

Jaka pogoda w maju w Turcji?

W Turcji jest średnio 23 st. C i słońce świeci przez około 24 dni w skali miesiąca. Woda jest chłodna, ale nada się do kąpieli, jej temperatura wynosi 19 st. C.

Jaka pogoda w marcu w Turcji?

W Turcji w marcu jest cieplej niż w Polsce, ale nie jest to pogoda pozwalająca na wygodne opalanie się na plaży czy kąpiele w morzu. W Stambule średnia temperatura w marcu to maksymalnie 11 stopni Celsjusza.

Jaka pogoda w styczniu w Turcji?

W styczniu w Turcji jest około 11 st. C w dzień i 5 st. C w nocy.

Jaka pogoda w Turcji w czerwcu?

Pogoda w Turcji w czerwcu jest bardzo ciepła. W dzień temperatura osiąga 29 st. C, a w nocy około 19 st. C.

Jaka pogoda w Turcji w lipcu?

W lipcu temperatury w Turcji są najwyższe, mogą sięgać nawet 32 st. C. W sierpniu pogoda jest podobna.

Jaka pogoda w Turcji w listopadzie?

Średnia temperatura w listopadzie w Turcji to 17 st. C. To może być dobra pogoda dla osób, które lubią ciepło, ale nie lubią upałów. Słońce będzie świecić średnio przez 21 dni w miesiącu, więc jest duża szansa na kilka słonecznych dni.

Jaka pogoda w Turcji we wrześniu?

W Turcji we wrześniu jest bardzo ciepło i słonecznie. Temperatury sięgają nawet 28 st. C, a woda ma 26 st. To idealna pogoda na odpoczynek i relaks.

Jaka temperatura w Turcji?

Temperatura w Turcji będzie sięgać 23°C w niedzielę o godzinie 15:47. Będzie to przeważnie słoneczna pogoda.

Jaka temperatura w Turcji w grudniu?

W grudniu temperatura w Turcji wynosi zwykle około 10°C, w nocy spadając nawet do 6°C. Według statystyk, w ciągu dwóch dni pojawiają się również niewielkie opady śniegu.

Jaka temperatura w Turcji w listopadzie?

Średnia temperatura w listopadzie w Turcji to 17 st. C. W tym miesiącu słońce świeci przez 21 dni.

Jaka temperatura w Turcji w maju?

W Turcji w maju temperatura wody wynosi 19 st. C.

Jaka temperatura w Turcji w pazdzierniku?

W październiku w Turcji temperatury są podobne do tych w Polsce – 23 st. C w dzień i 15 st. C w nocy. Średnio przez 24 dni na 31 jest pogodnie. Temperatura wody wynosi wtedy 23 st.

Jaka temperatura w Turcji w styczniu?

W Turcji w styczniu temperatury wahają się od 5 do 11 stopni Celsjusza.

Jakie temperatury w Turcji?

W Turcji temperatury są bardzo rozpięte. W najcieplejszych miesiącach, lipcu i sierpniu, można oczekiwać 32 stopni Celsjusza. Z kolei w najzimniejszych miesiącach, styczniu, lutym i grudniu, temperatura może spaść do 0 stopni Celsjusza.

Jakie temperatury w Turcji w lutym?

Temperatura w Turcji w lutym waha się od 9 do 18 °C. W niektórych rejonach można jeszcze spotkać minusowe temperatury i opady śniegu.

Turcja czy Tunezja we wrześniu?

Tunezja i Turcja to popularne destynacje turystyczne we wrześniu. Obie kraje oferują słoneczną pogodę, plaże i ciekawe zabytki.

Turcja gdzie najcieplej w kwietniu?

W kwietniu w Alanyi panują naprawdę letnie warunki pogodowe. W tym miesiącu nie ma już tak silnych wiatrów i ulewnych deszczy które były jeszcze w lutym czy marcu. Średnia miesięczna temperatura w ciągu dnia w kwietniu wynosi +22 ° C, a temperatura w nocy bardzo rzadko spada poniżej +15, +18 ° C.

Turcja jaka pogoda w październiku?

W październiku w Turcji średnia temperatura wynosi 23 st. Celsjusza, 15 st. Celsjusza w nocy, a przez 24 dni jest pogodnie. Temperatura wody wynosi 23 st. Celsjusza.

Turcja w grudniu jaka pogoda?

Turcja w grudniu jest zimna, średnia temperatura wynosi około 10°C, a w nocy spada nawet do 6°C. Opady śniegu są rzadkie, ale zdarzają się.

Turcja w kwietniu czy warto?

Turcja w kwietniu jest idealna dla miłośników słońca i roślinności. Jest to idealny miesiąc na plażowanie, spacerowanie i zwiedzanie.

Turcja w listopadzie czy warto?

W tym roku listopad jest bardzo ciepły i przyjemny. Codzienne temperatury to ponad 20-25 stopni, a w słońcu można się naprawdę nieźle zgrzać. Na plażach nadal można się wygrzewać, chociaż dzień jest już krótszy (zachód słońca ze względu na brak zmiany czasu jest po godzinie 17.00).

Turcja w listopadzie gdzie najcieplej?

Kapadocja, Pamukkale i inne wycieczki w zimie to świetny pomysł! Weźcie ze sobą ciepłą odzież, ale koniecznie skorzystajcie także z termalnych basenów – szczególnie Pamukkale i Basen Kleopatry. Temperatura wody wynosi tam około 36 stopni Celsjusza i jest idealna do kąpieli!

Turcja w lutym czy warto?

Turcja w lutym może być dobrym pomysłem na wyjazd, jeśli chodzi nam tylko o zwiedzanie. Osoby szukające dobrej pogody powinny jednak pomyśleć o poszukaniu innego kierunku na wyjazd w lutym.

Turcja w marcu czy warto?

Osobiście uważam, że Turcja w marcu to idealny czas na wakacje. Pogoda jest wtedy idealna do plażowania i kąpieli morskich, a także do zwiedzania. Słońce jeszcze nie jest tak dokuczliwe, więc można spokojnie poznawać zabytki i kulturę tego pięknego kraju.

Turcja w październiku czy warto?

Oczywiście, warto! Turcja w październiku to idealny pomysł na urlop, ponieważ pogoda jest wtedy naprawdę świetna! Temperatury są wysokie, ale jednocześnie znośne nawet dla małych dzieci i osób starszych, woda jest ciepła, a opady deszczu zdarzają się bardzo rzadko.

Turcja zima czy warto?

Zdecydowanie warto wybrać się do Turcji w zimie! Jest mniej turystów, niższe ceny, a pogoda jest przyjemna. Minusy to nieprzewidywalność pogody, ale to można zaakceptować.

Turcja zima ile stopni?

W Turcji, w porównaniu do innych krajów Europy, temperatury są bardzo niskie. Podczas gdy w październiku średnia statystyczna DOBOWA temperatura wynosi 20 stopni, w listopadzie spada do 15, a w grudniu wynosi jedynie 11 stopni! Średnia najwyższa temperatura w październiku to 26 stopni, w listopadzie spada do 21,6 stopni, a w grudniu tylko 16,7 stopni!

Jaka pogoda w Turcji w sierpniu?

Sierpień jest miesiącem, w którym w Turcji panują najwyższe temperatury – 32 st. C. Jest to idealny miesiąc na wakacje, ponieważ jest bardzo ciepło i słonecznie.

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation