Plaża w Icmeler kilka km od Marmaris

Marmaris Turcja

Turcja Marmaris co warto zobaczyć?

Przebywając w Turcji na urlopie w Marmaris nie można pominąć:

  1. Błękitna Laguna: Ta laguna jest uważana za jedno z najpiękniejszych miejsc w Turcji. Znajduje się ona na półwyspie Datça i jest otoczona przez malownicze klify.
  2. Boska Wyspa Kleopatry: Jeśli chcesz odpocząć na prywatnej plaży, to wyspa Kleopatry jest idealnym miejscem dla Ciebie. Jest ona położona w Zatoce Świń i oferuje piękne widoki.
  3. Kąpiele błotne Dalyan: Dalyan słynie z kąpieli błotnych, które są uważane za bardzo korzystne dla zdrowia. W tym miejscu można także podziwiać piękne widoki na jezioro Świń i góry Taurus.
  4. Kidrak Natural Park: Kidrak to park narodowy, który jest domem dla wielu różnych gatunków ptaków i innych zwierząt. Jest to idealne miejsce dla miłośników przyrody.
  5. Muzeum w Fethiye: Fethiye oferuje wiele interesujących muzeów, takich jak Muzeum Archeologiczne, Muzeum Etnograficzne i Muzeum Wojskowe. Można tu także zobaczyć antyczne ruiny miasta Lycia.
  6. Opuszczone miasto Kayakoy: Kayakoy to opuszczone miasto.

Bodrum czy Marmaris?

Zdecydowanie wygrywa Bodrum, które zachwyca piękną miejską zabudową oraz licznymi zabytkami, w przeciwieństwie do ubogiego w atrakcje Marmaris.

Bodrum: miejscowość posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. W kurorcie działają słynne na cały świat dyskoteki i kluby nocne.

Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 1 Ocena: 5]

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz