10 czarujących atrakcji Polinezji Francuskiej

Jeśli szukasz niezapomnianego miejsca na wakacje, nie szukaj dalej niż Polinezja Francuska. Ta oszałamiająca grupa wysp jest domem dla jednych z najpiękniejszych plaż na świecie, jak również niesamowitych raf koralowych i różnorodnej przyrody.

W Polinezji Francuskiej każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy szukasz relaksującego wypadu na plażę, czy pełnej akcji przygody.

Oto 10 rzeczy, których nie będziesz chciał przegapić podczas wizyty w Polinezji Francuskiej!

Plaża Matira

Jedną z najbardziej popularnych rzeczy do zrobienia w Polinezji Francuskiej jest relaks na jednej z wielu wspaniałych plaż. Matira Beach, znajdująca się na wyspie Bora Bora, jest uważana za jedną z najlepszych plaż na świecie. Z jej krystalicznie czystą wodą i oszałamiającymi widokami, łatwo zrozumieć dlaczego! Plaża Matira jest idyllicznym miejscem do opalania, snorkelingu lub uprawiania sportów wodnych.

Matira Beach, Bora Bora, French Polynesia, South Pacific
Plaża Matira Beach na Bora Bora – David Parker / stock.adobe.com

Magiczna Góra na wyspie Moorea

Wyspa Moorea jest domem dla Magicznej Góry, wulkanicznego szczytu, który oferuje wspaniałe widoki na okolicę. Na szczyt góry można wejść pieszo lub wjechać samochodem z napędem na cztery koła. Tak czy inaczej, jest to doświadczenie, którego nie będziesz chciał przegapić!

Warto było wybrać się w górę przez drzewa owocowe, aby uzyskać fantastyczny widok. Podróż jest krótka, ale czasami stroma (20 minut, aby się tam dostać, 15 minut, aby wrócić, w sumie około 35 minut), a to z pewnością byłoby warte twojego czasu. Można tam również wjechać samochodem, ale jest to droga jednokierunkowa i ma kilka bardzo stromych odcinków.

Cycling on tropical Moorea
Przejażdżka rowerem po wyspie Moorea – iPics / stock.adobe.com

Belvedere Lookout

Jeśli szukasz zapierających dech w piersiach widoków, udaj się do Belvedere Lookout na wyspie Moorea. Ten punkt widokowy oferuje panoramiczne widoki na wyspę i jej bujną roślinność. To idealne miejsce, aby cieszyć się zachodem słońca lub obserwować gwiazdy w nocy.

Landscape view overlooking Cook and Opunohu Bays in the island and lagoon of Moorea near Tahiti in French Polynesia, South Pacific, seen from the picturesque Belvedere Lookout
Widok z Belvedere Lookout na Zatokę Cooka i Opunohu (Cooks Bay and Opunohu Bay) – eqroy / stock.adobe.com

Rynek Miejski w Papeete (Marché de Papeete)

Jedną z najlepszych rzeczy w Polinezji Francuskiej jest pyszne jedzenie. Jeśli chcesz spróbować niektórych lokalnych potraw, udaj się na Rynek Papeete na wyspie Tahiti. Ten rynek to świetne miejsce, aby znaleźć świeże owoce i warzywa, a także owoce morza.

Jest tam również wiele straganów sprzedających pamiątki, ubrania i inne przedmioty. Pamiętaj, aby targować się ze sprzedawcami, aby uzyskać najlepszą cenę!

Sarong skirts shop at city market of Papeete, Tahiti, French Polynesia. Colorful clothing pareo wrap hanging for sale as handmade tourism souvenir.
Papeete Market – Maridav / stock.adobe.com

Tahitańska farma czarnych pereł

Polinezja Francuska znana jest z czarnych pereł, a wizyta na tahitańskiej farmie pereł jest obowiązkowym punktem wizyty na wyspach. Możesz dowiedzieć się o procesie hodowli pereł, a także zobaczyć jak są one zbierane. Wiele farm pereł oferuje wycieczki, a niektóre pozwalają nawet na zakup pereł bezpośrednio z farmy.

Hands of a Cook Islander man polishing  Tahitian Black Pearl shell Rarotonga Cook Islands
Fabryka Czarnych Pereł w Polinezji Francuskiej – Rafael Ben-Ari / stock.adobe.com

Tahiti Iti

Jeśli szukasz bardziej ustronnych i odległych wysp, Tahiti Iti jest miejscem dla Ciebie. Ta wyspa jest mniej rozwinięta niż Tahiti, a jej plaże są znacznie spokojniejsze. Znajduje się tu również wiele szlaków turystycznych, więc jest to idealne miejsce do odkrywania bujnej roślinności wyspy.

Black sand beach with a driftwood trunk near Tautira village, Tahiti Iti island, French Polynesia, south Pacific ocean
Czarna Plaża w okolicy wioski Tautira na Tahiti Iti – damedias / stock.adobe.com

Wodospad Fautaua

Wodospad Fautaua jest jedną z najpopularniejszych atrakcji na Tahiti. Ten wodospad znajduje się w bujnej, zielonej dolinie i oferuje wspaniałe widoki na okoliczne góry. Wędrówka do wodospadu trwa około 45 minut i jest to łatwy szlak, który mogą zrobić nawet małe dzieci.

Chute d'eau de la Fautaua
Wodospad Fautaua – Yohan Lafond / stock.adobe.com

Arahoho Blowhole

Arahoho Blowhole jest naturalnym zjawiskiem, którego nie będziesz chciał przegapić. Ten blowhole znajduje się na wschodnim wybrzeżu Tahiti i jest najlepiej widoczny podczas przypływu. Kiedy fale uderzają w skały, woda jest wypychana przez otwór w skale, tworząc efekt przypominający gejzer.

Colorful Arahoho Blowhole Black Lava Blue Water Moorea Tahiti
Arahoho Blowhole – Bill Perry / stock.adobe.com

Wodospady Faarumai

Wodospady Faarumai znajdują się na wyspie Moorea (5 km od Papeete) i są jednym z najpiękniejszych miejsc w Polinezji Francuskiej. Znajdują się tam trzy wodospady, każdy z nich ma swój własny basen. Wędrówka do wodospadów trwa około dwóch godzin, ale warto ją odbyć dla oszałamiających widoków.

Colorful Faarumai Waterfalls Mountain Tahiti Island
Faarumai Waterfall – Bill Perry / stock.adobe.com

Lagunarium Bora Bora

Bora Bora Lagoonarium to rodzaj doświadczenia lokalnej kultury. W jej ramach spędzicie dzień na lagunie Bora Bora. Poznacie dźwięki lokalnej muzyki, zanurkujecie w absolutnie wyjątkowych miejscach, a także odbędziecie wizytę w lokalnym motu, aby coś zjeść. Będziecie pływać z rybami, płaszczkami i rekinami rafowymi, a także w samym lagunarium z rekinami cytrynowymi i płaszczkami. Zobaczycie również żółwie morskie.

Wycieczka składa się z kilku punktów snorkelingu, lunchu i krótkiej wędrówki wokół wyspy.

Wycieczka jest bardzo dobrze zorganizowana, a przewodnicy posiadają ogromną wiedzę na temat okolicy i dzikiej przyrody. Zdecydowanie polecam tę wycieczkę każdemu, kto chce zobaczyć niektóre z niesamowitych gatunków morskich Polinezji Francuskiej.

Bora Bora underwater
Podwodny świat na Bora Bora – BlueOrange Studio / stock.adobe.com

Nurkowanie i snorkeling

Polinezja Francuska jest rajem dla nurków dzięki czystym wodom i obfitemu życiu morskiemu. Na wyspach jest wiele sklepów nurkowych i operatorów, więc z łatwością znajdziecie wycieczkę, która będzie odpowiadała waszemu poziomowi doświadczenia.

Jeśli nie jesteś nurkiem, nie martw się! Polinezja Francuska jest również doskonałym miejscem do nurkowania z rurką i istnieje wiele dostępnych wycieczek.

Bora Bora, French Polynesia. Snorkeling in turquoise waters.
Snorkeling na Bora Bora – marabelo / stock.adobe.com

Jak podróżować między wyspami

Aremiti – Prom

Jednym z najlepszych sposobów na zobaczenie wysp Polinezji Francuskiej jest podróż promem. Prom Aremiti oferuje codzienne połączenia pomiędzy wyspami Tahiti, Moorea i Bora Bora. Jest to świetny sposób na island hop i zobaczenie jak największej części Polinezji Francuskiej!

Aerial photo of Uturoa, French Polynesia: City centre, port harbour, and ferries to Tahaa. Raiatea, Leeward / Society Islands, Oceania, South Pacific
Uturoa Port – Dmitry / stock.adobe.com

Wnioski

Jest wiele rzeczy do zrobienia w Polinezji Francuskiej, od odkrywania bujnej roślinności Tahiti Iti do pływania z rekinami i żółwiami morskimi w lagunarium Bora Bora.

Nie ma wątpliwości, że Polinezja Francuska to piękne i czarujące miejsce. Bez względu na to, co Cię interesuje, w Polinezji Francuskiej każdy znajdzie coś dla siebie. Mam nadzieję, że ta lista zainspirowała Cię do odwiedzenia tych niesamowitych wysp! Dzięki za przeczytanie!

Jakie są Twoje ulubione rzeczy do zrobienia w Polinezji Francuskiej? Daj nam znać w komentarzach poniżej! I nie zapomnij podzielić się tym postem ze swoimi przyjaciółmi!

Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 6 Ocena: 4.3]

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation