Tag: Bolonia

Przejrzyj oferty tanich lotów do Bolonii. Wybierz się na spacer po Piazza Maggiore ze słynną Fontanną Neptuna Giambologna czy dawną giełdą papierów wartościowych Ex-Sala Borsa.

Bolonia nie powinna przerażać nawet w środku lata, ma bowiem prawie 37 km arkad chroniących przed upałem – najwięcej na świecie. W trakcie wędrówki i odkrywania miasta nie sposób pominąć Bazyliki San Petronio, Santo Stefano (utworzonej z 7 kościołów) czy Pałacu króla Enzo z XIII wieku.

Ważnym ośrodkiem miasta jest do dziś Uniwersytet Boloński Archiginnasio z 23 wydziałami i prawie 100 tysiącami studentów. Na deser na liście najważniejszych zabytków i miejsc wartych zobaczenia w Bolonii musimy wpisać dwie piękne wieże – Asinelli i Garisenda, jedyne które pozostały z ponad 100. Wiele osób poleca jeszcze Muzeum Archeologiczne w Palazzo Galvani, przy Piazza Maggiore, Kościół Św. Franciszka i budynek Ratusza – Palazzo Comunale.

Te wszystkie marzenia zrealizujesz dzięki okazji tanich biletów lotniczych z Polski do Bolonii. Bolonia to piękne zabytki, doskonała włoska kawa i idealne miasteczko na weekend.