Widok z balkonu na Stare Miasto we Lwowie

Lwów Atrakcje

Lwów jest idealnym miejscem dla każdego, kto chce uciec od wszystkiego. Miasto w zachodniej Ukrainie ma wiele uroczych atrakcji, które zachwycą każdego podróżnika. Od pięknie zachowanego starego miasta po liczne kościoły, muzea, a także parki i klimatyczne restauracje. We Lwowie jest tak wiele rzeczy do zobaczenia i doświadczenia!

Wizyta we Lwowie nie byłaby kompletna bez spaceru po historycznym centrum z jego brukowanymi uliczkami i kolorowymi domami. Warto zainwestować w przewodnika, który wskaże wyjątkowe miejsca i opowie ich historię, często powiązany z historią polski. We Lwowie bowiem znajdziecie mnóstwo polskich zabytków czy pomników Polaków.

Lwów jest więc jak wspominałem jednym z tych miejsc, które sprawią, że poczujesz się jakbyś natknął się na coś wyjątkowego. Ludzie są przyjaźni, architektura jest eklektyczna – budynki z różnych okresów historycznych harmonijnie łączą się ze sobą, tworząc niepowtarzalną atmosferę.

Widok z balkonu na Stare Miasto we Lwowie
Widok z balkonu na Stare Miasto we Lwowie

Lwowska Starówka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1998 roku ze względu na swoje bogate dziedzictwo architektoniczne, które obejmuje renesans, barok i gotyk, a także bardziej nowoczesne budynki z różnych okresów, takich jak secesja czy architektura stalinowska.

Gdzie jest Lwów?

Lwów jest miastem położonym w zachodniej części Ukrainy, około 75 minut jazdy samochodem od granicy. Konkretnie od Rawy Ruskiej. W okolicy znajdują się jeszcze inne przejścia graniczne. Oprócz wspomnianego przejścia Hrebenne-Rawa Ruska granice można też w okolicy przekroczyć przez Korczowa-Krakowiec, Medyka-Szeginie i Budomierz-Hruszów.

Jak dostać się do Lwowa?

Do Lwowa można dostać się zarówno samolotem, autobusem, pociągiem czy własnym samochodem. Jeśli mieszkasz w pobliżu granicy to nie ma lepszej opcji niż podróż samochodem. Pamiętajmy tylko o zielonej karcie od ubezpieczyciela oraz aktualnie o certyfikacie covidowym i ubezpieczeniu zdrowotnym obejmującym Covid. Ubezpieczenie musi być wystawione przez podmiot z Ukrainy, ale łatwo można je wykupić przez internet na https://visitukraine.today.

Lwów posiada swoje lotnisko. Jeśli chodzi o loty z Polski to dostępne są połączenia m.in. z Warszawy, Wrocławia, Poznania czy Szczecina. Dojazd na lotnisko z centrum miasta jest stosunkowo prosty. Możemy skorzystać z komunikacji miejskiej, np. wybierając tramwaj nr 9 z Parku im. Iwana Franka. Inną opcją dostania się z lotniska do centrum jest zamówienie taksówki Ubera lub Bolta.

Lwów ma dość dobry system transportu publicznego z autobusami, tramwajami i trolejbusami. Natomiast są one często zatłoczone i niepunktualne. Rozkład jazdy dla prywatnych autobusów nie istnieje.

Pogoda Lwów

We Lwowie panuje klimat umiarkowany kontynentalny z mroźnymi zimami i gorącymi latami. Zima trwa zwykle od listopada do marca. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń, kiedy średnia temperatura w dzień wynosi -1 stopień Celsjusza. Zimy we Lwowie bywają srogie, z ciężkim śniegiem.

Lato jest bardzo ciepłe z dużą ilością słońca, co czyni Lwów idealnym miejscem dla ludzi kochających słoneczną i gorącą pogodę. W dzień średnie temperatury w lipcu i sierpniu wynoszą 25°C.

Najbardziej deszczowej pogody we Lwowie możemy oczekiwać w czerwcu oraz maju. Pada wtedy ponad 20 dni w miesiącu.

Oto prognoza pogody dla Lwowa na najbliższe 7 dni:

LWÓW Prognoza pogody

Zatem kiedy najlepiej jechać do Lwowa? Przez cały rok, ponieważ w mieście pogoda nie ma aż takiego znaczenia. W zimie możecie doświadczyć za to świątecznej atmosfery i przy niesprzyjającej pogodzie po prostu wstąpić na gorącą kawę. Lwów temu bardzo sprzyja z uwagi na mnóstwo restauracji i kawiarni w niedrogich cenach.

Osobiście najmniej polecam miesiące letnie z uwagi na dużą liczbę turystów. Najlepsze są ciepłe miesiące, tj. maj, czerwiec, wrzesień, październik oraz grudzień z uwagi na klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Lwów Atrakcje

Lwów jest miejscem, którego większość nie będzie chciała przegapić będąc na Ukrainie. To wspaniałe miasto jest pełne historii i atrakcji, takich jak historyczne centrum z jednym z najstarszych zachowanych rynków w Europie, Lwowski Teatr Opery i Baletu i wiele innych. Warto odwiedzić również chronioną przez UNESCO Cytadelę Lwowską.

Jeśli szukasz ciekawych zajęć we Lwowie, nie zapomnij o zwiedzaniu kościołów, starych budynków i muzeów; jest tu także kilka świetnych restauracji, których warto spróbować! Dodaj do tego mnóstwo czasu spędzonego na spacerach na świeżym powietrzu i w parkach. Zaczniemy nasze zwiedzanie miasta od spaceru po Starym Mieście.

Widok z dachu na Lwów
Widok z dachu na Lwów

Będąc na lwowskim Starym Mieście warto wejść do kawiarni Kopalni Kawy (można się zdecydować na palącą kawę), do czekoladziarni Manufaktury Czekolady, fabryki cukierków – Manufaktury Karmelu, na targ staroci (Wernisaż) oraz do sklepu Roshena na zakupy. Lwów nocą przybiera inny klimat. Uliczki centrum obfitują po zmroku w ulicznych muzyków i koncerty.

Lwów Zabytki

Opera Lwowska – polecamy zwiedzanie zarówno gmachu Opery jak i wybranie się na jeden z licznych spektakli Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Gmach Opery we Lwowie znajduje się w centrum miasta na prospekcie Swobody zaraz obok lwowskiej fontanny. Stara fontanna została niestety zastąpiona nowoczesnym projektem.

Wysoki Zamek – co prawda istniał dawniej murowany, gotycki zamek królewski wybudowany przez Kazimierza III Wielkiego, ale dzisiaj możemy obejrzeć jedynie jednej ze ścian zamku. Obecnie za to Wysoki zamek do doskonały punkt widokowy na miasto.

Kościół Grekokatolicki Świętych Olgi i Elżbiety – właściwie greckokatolicka cerkiew, jest to genialny punkt widokowy na Lwów; kościół znajduje się w pobliżu głównego dworca kolejowego.

Kościół Świętej Olgi i Elżbiety we Lwowie
Kościół Świętej Olgi i Elżbiety we Lwowie

Włoskie Podwórko – jest to kamienica położona na rynku z własnym włoskim podwórkiem. W lecie działa tutaj restauracja, a poza sezonem miejsce to można zwiedzać.

Muzea we Lwowie: Ludzie często narzekają, że muzea są zbyt ciche lub zbyt skąpe. Ja byłem w muzeach, które do dzisiaj wywołują u mnie pozytywne wspomnienia i ani przez chwilę nie myślałem o ich opuszczeniu. Muzea we Lwowie też takie są: Muzeum Szkła, Muzeum Piwa, Apteka Muzeum;

Jeśli jesteś zapalonym piwoszem, czy to dla przyjemności, czy z powodów dietetycznych, koniecznie odwiedź Muzeum Piwa we Lwowie. Muzeum położone jest nieco poza centrum miasta obok krakowskiego targu. Znajdziesz tam niezrównaną wiedzę na temat wszystkiego, co związane z Twoimi ulubionymi piwami.

Lwowskie Muzeum Farmacji nie tylko opowiada o tym, kiedy miała miejsce i jak rozwijała się farmacja we Lwowie, ale również świadczy szereg usług w celu promowania rozwoju kultury farmaceutycznej.

Podziemia Lwowskie – podziemia to zwykle zbiór opuszczonych i zapomnianych tuneli i szybów znajdujących się pod ulicami miast. W przypadku podziemi Lwowa to w praktyce zwiedzanie piwnic trzech kościołów (Kościoła Jezuitów, Trynitarzy i Klasztoru Dominikanów). Dodatkowo w ramach trasy zwiedzania wliczona jest także wspomniana Apteka Muzeum.

Katedra Św. Jura albo inaczej Sobór Świętego Jura – Katedra św. Jerzego jest wybitną ukraińską katedrą prawosławną we Lwowie na Ukrainie. Od 1998 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. We wnętrzu katedry znajduje się kopia całunu turyńskiego.

Więzienie przy Łąckiego – Muzeum Pamięci Narodowej „Więzienie przy Łąckiego”. Jest to dawne więzienie we Lwowie, miejsce zbrodni sowieckich i niemieckich podczas II wojny światowej.

Kawiarnia pod budynkiem Opery – pod miastem płynie rzeka podziemna, która w tym miejscu jest widoczna;

Park Zniesienie i Szewczenkowski Gaj – ogromne zalesione wzgórze Gaj Szewczenki, najwyżej położony punkt Lwowa, jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w mieście. Zapewniając świeże powietrze i zapierający dech w piersiach widok na Stare Miasto, jest fascynującym miejscem dla różnych aktywności: wycieczek pieszych i rowerowych, pikników dla tych, którzy wolą sport niż kulturę, zabaw dla dzieci wokół nadrzecznego dworku.

Park Zniesienie bywa nazywany Karpatami Lwowa, piękny rozległy park i namiastka gór w mieście. Na jego obrzeżach znajduje się luksusowy hotel z basenami, kortami Kavalier Boutique Hotel & Restaurant. W pobliżu znajduje się też nietypowa i unikalna atrakcja – góra Baba Rod z niezwykle urokliwym widokiem na Lwów.

Szewczenkowski Gaj to natomiast skansen położony w parku. Mamy okazję zobaczyć i zwiedzić regionalne chaty oraz zwyczaje.

Katedra Ormiańska – Katedra pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny jest obok katedry św. Jerzego jest jedną najcenniejszych zabytkowych świątyń Lwowa. Jest też jedną z najstarszych we Lwowie.

Ratusz we Lwowie – Lwowski Ratusz jest głównym budynkiem rządowym miasta i znajduje się na historycznym rynku. Oferuje wspaniałe punkty widokowe i ma historię sięgającą 1827 roku.

Pomnik Leopolda von Sacher-Masoch we Lwowie
Pomnik Leopolda von Sacher-Masoch w centrum Lwowa

Cmentarz Łyczakowski

Wizyta we Lwowie nie jest kompletna, jeśli nie poświęci się czasu na odwiedzenie fascynująco unikalnego Cmentarza Łyczakowskiego, który odzwierciedla historię miasta. Cmentarz Łyczakowski jest jednym z najbardziej znanych cmentarzy we Lwowie i jednym z najstarszych w Europie. Został założony w 1786 roku.

Cmentarz Łyczakowski jest warty odwiedzenia ze względu na wiele ciekawych grobowców, pomników i rzeźb. Większość grobów to proste nagrobki lub urny wmurowane w ściany. Kolorowe marmurowe płyty są czasami używane dla bardziej znanych osób pochowanych tutaj bez urn rodzinnych.

Na cmentarzu znajdują się groby majętnych polskich rodów jak np. kaplica grobowa Baczewskich, jedna z największych kaplic grobowych, groby uczestników powstania narodowego przeciwko Imperium Rosyjskiemu (powstanie styczniowe 1863), groby Polaków, którzy zginęli w powstaniu listopadowym (1830-31). Część Cmentarza Łyczakowskiego zajmuje Cmentarz Orląt Lwowskich. Jest to cmentarz Obrońców Lwowa czyli około 3000 żołnierzy poległych w obronie miasta. Byli to uczniowie szkół średnich, wyższych oraz polska inteligencja.

Mapa Cmentarza Łyczakowskiego we Lwowie
Mapa Cmentarza Łyczakowskiego we Lwowie, źródło: Wikipedia

Park Iwana Franka (dawniej zwany Parkiem Kościuszki) znajduje się na zachód od centrum miasta, w pobliżu Uniwersytetu. Jeśli szukasz ciszy i spokoju, to jest to idealne miejsce na spacer. W parku rośnie wiele drzew, zimą wiele ścieżek jest doskonałym miejscem do biegania, jest też kawiarnia, otwarta wiosną, latem i jesienią oraz plac zabaw i wybieg dla zwierząt! Koniecznie odwiedźcie park Iwana Franki, gdy będziecie we Lwowie – wszyscy go uwielbiają 🙂

Restauracje Lwów

Lwów ma mnóstwo świetnych restauracji. Spójrzmy na kilka różnych typów.

Pierwszy typ to wysokiej klasy miejsca w stylu zachodnim dla tych ludzi, którzy są mniej odważnymi podróżnikami i chcą trzymać się tego, co znają, ponieważ czuje się bezpiecznie i komfortowo, nawet jeśli nie jest to autentyczne. We Lwowie jest kilka takich miejsc, które kosztują około 10 euro za osobę za danie główne plus deser lub wino plus kawa plus woda plus opłata za obsługę wliczona w rachunek. Drugi typ restauracji to średnia klasa – głównie dla podróżników, także z Ukrainy oraz w końcu trzeci typ restauracji – tanie restauracje dedykowane lokalnym mieszkańcom / studentów.

Najbardziej popularne restauracje we Lwowie to te, które serwują kuchnię ukraińską, europejską i międzynarodową. Restauracje na Ukrainie są generalnie tańsze niż w Polsce, większość dań kosztuje od kilku do kilkudziesięciu złotych. Ale a każdym rokiem jest drożej.

Kuchnia ukraińska to przede wszystkim mięso, barszcz, gołąbki, pierogi, pielmeni. Mamy także strudle czy sernik, choć te pierwsze bardziej przypisać można kuchni austriackiej. Najpopularniejszą potrawą na całej Ukrainie jest prawdopodobnie barszcz. Można by się spodziewać, że jest to zupa z buraków, ale w rzeczywistości barszcz jest rodzajem zupy na bazie buraków, składającej się głównie z buraków z dodatkiem kapusty lub innych warzyw, które mogą się różnić w zależności od regionu.

Widok z restauracji na Lwów
Widok z dachu restauracji na Lwów

Zastanawiacie się zatem gdzie zjeść we Lwowie i jakie są według nas najlepsze restauracje we Lwowie. Mamy dla Was kilkanaście propozycji:

 1. Restauracja Baczewski – topowa restauracja we Lwowie; w ofercie śniadania w formule „jesz ile chcesz”, serwowane w godzinach 8-11; wejście na dany moment kosztuje 150 hrywien; polecamy ponadto barszcz z uszkami, pierogi z ziemniakami lub mięsem i śmietaną; do picia warto spróbować lokalnych nalewek, szczególnie polecamy nalewkę z rokitnika – обліпиха; minusem jest częsta kolejka do wejścia zwłaszcza na śniadania
 2. Arsenal Ribs And Spirits – żeberka, żeberka i jeszcze raz żeberka z grilla; miejsce dla zgłodniałych; Istnieją dwie restauracje – jedna położona w budynku arsenału w pobliżu centrum Lwowa oraz drugi na terenie !FESTrepublic, tj. kompeksu przemysłowego; polecamy restaurację Rebernia z wtym drugim z miejsc (jest bardziej kameralnie i nie ma kolejek)
 3. Veronika – koniecznie trzeba przyjść na barszcz ukraiński; choć nietani, bo kosztuje 20 zł, to wielki i najlepszy na świecie
 4. U Pani Stefy – świetny, oryginalny ukraiński klimat (restauracja została zamknięta)
 5. Trapezna Idey – typowo ukraińska kuchnia, miejsce zlokalizowane w piwnicach w Muzeum Idei
 6. Lvivski plyacky (ang. Lviv Galician Cheese Cake and Strudel Bakery) – świetne strudle i serniki, pieczone na bieżąco i dostępne od ręki; oprócz tego warto spróbować naparu z rokitnika (oblepichy)
 7. Trout, Bread and Wine (ukr. Pstruh, Khlib Ta Vyno)- daniem popisowym restauracji jest pstrąg; ryba w otoczeniu grillowanych warzyw i bułeczki to koszt około 25 zł
 8. Варенична Балувана Галя – miejsce, w który Pani lepi w wystawie sklepowej pierożki; dobre, smaczne i świeże
 9. Meat and Justice – miejsce dedykowane grillowanemu mięsu, steki wołowe są dość drogie, te z kurczaka natomiast całkiem przystępne, ciekawy klimat, choć trochę długi czas oczekiwania
 10. Dom Legend – warto z uwagi na charakterystyczny klimat bajek; z góry (z dachu) piękny widok na miasto i kamienice (restauracja zamknięta)
 11. Prawda – wieczorem dobre koncerty na trąbkach, ciężko niestety o miejsce
 12. Puzata Hata (1 i 2) – klasyk, tanie jedzenie, bierzemy tackę i wybieramy (polecamy barszcz ukraiński i pierogi z wiśniami)
 13. Open. Fast Restaurant (12 i 3) – polecamy na śniadanie; formuła jedzenia na wagę
 14. Tsukor (ukr. Цукор) – również polecamy na śniadanie; jest to jednak bardziej cukiernia oferująca zwłaszcza dania i desery na słodko
 15. Це фалафель, крихітко! – bezbłędne falafele w cenie 60 hrywien; szczególnie rekomendujemy wersję falafela ze szpinakiem
 16. Fotel– restauracja/kawiarnia zlokalizowana na 5. piętrze galerii Magnus – absolutnie świetny widok na miasto (miejsce zostało zamknięte)
 17. Lviv Croissants (ukr. Львівські Круасани) (12345678) – sieć restauracji oferująca rogaliki z ciasta francuskiego, jedna z nich w centrum czynna do 2 w nocy; jest ich już tak wiele, że udostępniany lokalizację 8 przykładowych restauracji
 18. Kupol – ostatnio to moja ulubiona restauracja we Lwowie. Pyszne gołąbki z czarnym ryżem oraz ukraiński barszcz z uszkami. Właścicielką jest Polka. Jest najbardziej autentyczną restauracją miasta, oczywiście w moim subiektywnym odczuciu.
 19. Restauracja Panorama – restauracja ciekawa pod względem widoku i prestiżu.

Bonus: Cisar – miejsce, w którym zjemy o każdej porze, całkiem dobre jedzenie, choć zwykle czas oczekiwania jest długi

Kawiarnie we Lwowie

Lwów to miasto, które ma niesamowitą ilość kawiarni. Lwowskie kawiarnie są prawdziwą rozkoszą dla każdego, kto odwiedza to fascynujące miasto i bardzo polecam wizytę w kilku z nich. Są one idealne dla ludzi, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, obserwując świat, który mija na pięknych ulicach. A dla tych, którzy kochają kawę, Lwów będzie niebem!

Lwowskie kawiarnie oferują niesamowitą kawę podawaną z dbałością o szczegóły i troską. Są tu kafejki serwujące Americano (mieszanka espresso i gorącej wody), lekkie latte,cappuccino, flat white; jest świeżo wyciskany sok; ręcznie robione czekoladki; pyszne ciasta – wszystko, czego można sobie życzyć w przyjemnej odskoczni od codzienności.

Kawa na rynku we Lwowie
Kawa na rynku we Lwowie

Czasami dobrze jest nie spieszyć się, lecz usiąść w lwowskiej kawiarni z przyjaciółmi, zatracając się w rozmowie lub czytając książkę w towarzystwie innych bywalców lwowskich kawiarni. Spacerując po brukowanych uliczkach Starego Miasta, trudno będzie Państwu oprzeć się wejściu do kolejnej kawiarni na małą kawę.

Zadajecie sobie pytanie do jakiej kawiarni na kawę we Lwowie warto przyjść. Mamy dla Was listę najlepszych kawiarni Lwowa, nasze Top-9.

 1. Svit Kavy – uznawana przez lokalnych za najlepszą kawiarnię we Lwowie, w centrum znajdziecie dwie kawiarnie, jedna z nich mieści się na rynku
 2. Golden Ducat – mają najlepsze strudle z wiśniami oraz świetną, gęstą czekoladę, minus jest, że kawiarnia znajduje się pod ziemią i nie uświadczymy tam internetu wifi, to wszystko rekompensuje nam wystrój kawiarni
 3. Black Honey – nowoczesna kawiarnia; bardzo dobra kawa, dużo młodych ludzi
 4. Manufaktura – palarnia Kawy – trzeba przyjść, zlokalizowana przy samym rynku
 5. Lviv Handmade Chocolate – stolica czekolady
 6. Virmenka – bardzo klimatyczna kawiarnia
 7. Halka – klimatyczna kawiarnia, często polecana przez Lwiwian
 8. Chehovych Roastery (ukr. Палярня Чехович) – palarnia kawy, zdecydowanie warto, ale jest zlokalizowana kawałek od centrum, bo w okolicy dworca kolejowego
 9. Kafe-Vitalʹnya (ukr. Кафе-вітальня) – mało rozpowszechnione miejsce na śniadanie i kawę (dość trudno odnaleźć)

Puby, bary we Lwowie

Jaki pub we Lwowie wybrać?

Gdzie na wino we Lwowie: Buket Wina 1 i 2

Gdzie napić się dobrej nalewki we Lwowie: Pijana Wiśnia (ukr. П’яна Вишня), Baczewski

Unikalnym miejscem będzie Biergarten Lviv czyli ogródek piwny w stylu niemieckim. Ogródek funkcjonuje od wiosny do jesieni. Jest prowadzony przez Niemca. W ogródku możemy napić się niemieckiego lub ukraińskiego piwa oraz zjeść kiełbaskę. Droga do niego jest dość skomplikowana ponieważ wymaga przejścia przez teren dawnej fabryki przemysłowej. Z tego co pamiętam produkowano tam aparaty do mierzenia ciśnienia.

We Lwowie znajdziemy już także Ruin Bar. Idea została zaczerpnięta z Ruin Barów w Budapeszcie. We Lwowie Bar-Ruina nazywa się Kotelnja Ruїn Bar.

!FESTrepublic – jest to kompleks przemysłowy na terenie, którego znajdziemy klub, otwartą przestrzeń, drukarnię, restaurację z żeberkami, piekarnię i o wiele więcej

Wycieczka do Lwowa

Lwów jest idealnym miejscem do odwiedzenia, jeśli szukasz atmosfery, historycznych zabytków i poczucia autentyczności. Nic dziwnego, że ludzie przyjeżdżają z całej Europy tylko po to, aby cieszyć się tym miastem. Jeśli jeszcze tam nie byliście, mamy nadzieję, że nasz wpis na blogu pomógł zainspirować Waszą następną podróż!

Spacer po centrum Lwowa

Lwów to miasto, które istnieje od wieków, ale wciąż czuje się nowe. Jest klimatyczny i niedrogi, a jednocześnie bogaty w historię, zarówno w swojej architekturze, jak i w ludziach, którzy mieszkają tu dzisiaj. Miasto oferuje również autentyczne doświadczenia, niespotykane nigdzie indziej w Polsce czy Europie.

Niezależnie od tego, czy chcesz spędzić dni na zwiedzaniu muzeów, rynków i kościołów, czy po prostu skosztować najlepszej kuchni wschodnioeuropejskiej po tej stronie Wiednia – mamy to wszystko! Więc odwiedź nas wkrótce, abyśmy mogli pokazać Ci, dlaczego Lwów jest wyjątkowy.

Jeśli zastanawiasz się nad odwiedzeniem Lwowa, chcemy pomóc Ci podjąć decyzję, podając kilka informacji o tym, co sprawia, że to ukraińskie miasto jest tak wspaniałe. Oto pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed podróżą:

 1. Jest tu mnóstwo tanich hoteli dla podróżnych na każdą kieszeń;
 2. Tutejsza scena kulinarna jest fantastyczna dzięki bogatej tradycji kulinarnej;
 3. Możesz spacerować bez obaw, ponieważ jest tu bardzo bezpiecznie;
 4. Jest bardzo klimatycznie i autentycznie (niektóre miejsca oraz restauracje są unikalne na skalę światową).

Mamy nadzieję, że podobał Ci się nasz wpis – jeśli tak, prosimy o podzielenie się nim z przyjaciółmi lub rodziną, którzy mogą być zainteresowani! Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Lwowa, nie wahaj się zapytać – zawsze chętnie odpowiemy 🙂

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation