Pogoda w Tunezji: Od stycznia do grudnia

Tunezja to kraj położony w Afryce Północnej. Pogoda w Tunezji może się różnić w zależności od pory roku, w której się ją odwiedza. W tym wpisie na blogu przyjrzymy się pogodzie od stycznia do grudnia.

Omówimy również, czego można się spodziewać po pogodzie w Tunezji w poszczególnych miesiącach!

Pogoda w Tunezji

W Tunezji panuje klimat śródziemnomorski, z łagodnymi, deszczowymi zimami i gorącymi, suchymi latami. Pogoda w Tunezji jest zazwyczaj słoneczna i ciepła, a temperatury wahają się od 21 do 30 stopni Celsjusza.

W miesiącach zimowych (grudzień-luty) pogoda jest zazwyczaj łagodniejsza, a opady deszczu występują sporadycznie. Natomiast w miesiącach letnich (czerwiec-sierpień) w Tunezji może być dość gorąco i wilgotno. Najlepszy czas na zwiedzanie Tunezji to wiosna lub jesień, kiedy pogoda jest bardziej umiarkowana, czyli kwiecień – maj lub październik – listopad, kiedy pogoda jest przyjemna i jest też mniej tłumów.

W lipcu i sierpniu w Tunezji może być nieprzyjemnie gorąco, ale jeśli lubisz upały, to może to być idealny czas na wizytę!

Od grudnia do marca panuje pora deszczowa, więc jeśli planujesz podróż w tym czasie, spakuj kurtkę przeciwdeszczową.

Jaka jest pogoda w Tunezji w styczniu?

Według The Weather Channel, pogoda w Tunezji w styczniu jest zazwyczaj łagodna, a średnie temperatury wynoszą około 14 stopni Celsjusza. Zazwyczaj w tym miesiącu jest kilka dni (9-10) z deszczem!

Jaka jest pogoda w Tunezji w lutym?

Luty jest zazwyczaj tak samo chłodny jak styczeń, a średnie temperatury wahają się. Jednak w tym miesiącu nadal istnieje możliwość wystąpienia opadów. Skala opadów jest niewiele niższa niż w styczniu.

Jaka jest pogoda w Tunezji w marcu?

Marzec to końcówka pory deszczowej w Tunezji! Średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 16 stopni Celsjusza. Opadów też jest zauważalnie mniej.

W tym miesiącu można się spodziewać około 7-8 dni z deszczem

Jaka jest pogoda w Tunezji w kwietniu?

Pogoda w Tunezji w kwietniu jest piękna, a średnie temperatury wynoszą 18 stopni Celsjusza. Jest to idealny czas na wizytę, jeśli chcesz uniknąć upałów i tłumów w lecie. Wciąż jednak trochę pada (7 dni deszczowych).

Jaka jest pogoda w Tunezji w maju?

Maj to świetny czas na zwiedzanie Tunezji! Pogoda jest ciepła (średnia temperatura 21 stopni Celsjusza), a tłumy są mniejsze niż latem. Dni deszczowych jest około 4 w miesiącu.

Jaka jest pogoda w Tunezji w czerwcu?

Czerwiec to początek lata w Tunezji. Pogoda jest dość gorąca (średnia temperatura 25 stopni Celsjusza). Zazwyczaj praktycznie nie występują deszcze. Czerwiec jest najbardziej słonecznym miesiącem w Tunezji. Słońce świeci aż przez 15 godzin dziennie.

Jaka jest pogoda w Tunezji w lipcu?

Lipiec jest obok sierpnia najgorętszym miesiącem w Tunezji, ze średnią temperaturą 28 stopni Celsjusza. Jest to najmniej deszczowy miesiąc w roku.

Jaka jest pogoda w Tunezji w sierpniu?

Sierpień jest bardzo podobny do lipca, z lekkowyższe średnie temperatury (29 stopni Celsjusza). Prawie nie występują opady deszczu.

Jaka jest pogoda w Tunezji we wrześniu?

We wrześniu pogoda w Tunezji zaczyna się nieco ochładzać, a średnie temperatury wynoszą 26 stopni Celsjusza. W tym miesiącu jest nieco więcej opadów niż w sierpniu, ale nadal nie jest to dużo (tylko około czterech-pięciu dni deszczowych).

Jaka jest pogoda w Tunezji w październiku?

Październik to świetny czas, by odwiedzić Tunezję! Pogoda jest przyjemna (średnia temperatura 23 stopnie Celsjusza), a tłumy są mniejsze niż latem. W tym miesiącu jest około siedmiu dni deszczowych.

Jaka jest pogoda w Tunezji w listopadzie?

Pogoda w Tunezji w listopadzie jest następująca: średnia temperatura wynosi 19 stopni Celsjusza, co nadal jest dość ciepłą wartością. W tym miesiącu jest więcej opadów niż w październiku (około siedmiu dni deszczowych).

Jaka jest pogoda w Tunezji w grudniu?

W grudniu w Tunezji jest zauważalnie chłodniej (15 stopni Celsjusza), a opady deszczu są większe (około 10 dni deszczowych). W tym miesiącu można jednak cieszyć się tunezyjskimi obchodami Bożego Narodzenia i Nowego Roku!

Jak widać, pogoda w Tunezji zmienia się w ciągu roku. Można tu doświadczyć wszystkiego – od gorącego i słonecznego lata po łagodną wiosnę i chłodną zimę. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 3 Ocena: 4.7]