Ile pieniędzy trzeba zabrać do Tunezji?

Podróżując do Tunezji, warto wiedzieć, ile pieniędzy będzie się potrzebować. Tunezja nie jest bardzo drogim krajem do odwiedzenia, ale są pewne rzeczy, które będą kosztować więcej niż inne.

W tym wpisie podpowiemy, ile pieniędzy należy zabrać ze sobą w podróż do Tunezji. Omówimy także koszty wybranych produktów i rzeczy w Tunezji!

Ile pieniędzy zabrać do Tunezji?

Odpowiedź na to pytanie jest trudna, ponieważ zależy od wielu czynników, takich jak długość pobytu w Tunezji, liczba osób, styl podróżowania i budżet.

Ogólnie rzecz biorąc, powiedziałbym, że powinieneś przeznaczyć co najmniej 50 USD na dzień pobytu w Tunezji. Dzięki temu wystarczy Ci pieniędzy na pokrycie podstawowych wydatków, takich jak zakwaterowanie, jedzenie, transport i zajęcia dodatkowe. Oczywiście, jeśli planujesz pobyt w luksusowych hotelach lub wiele drogich zajęć, Twój budżet będzie musiał być znacznie wyższy.

Jeśli masz wykupioną wycieczkę all-inclusive lub pakiet, Twój dzienny budżet może być niższy, ponieważ hotel, niektóre lub nawet wszystkie posiłki i zajęcia będą wliczone w cenę.

Czy w Tunezji jest drogo?

W Tunezji ceny zakwaterowania, wyżywienia i transportu są stosunkowo niskie w porównaniu z innymi krajami Afryki Północnej czy Europy.

Ile co kosztuje w Tunezji?

Zakwaterowanie: Ceny za pokój hotelowy w Tunezji mogą wynosić od 30 do 70 USD za noc. Na przykład, podstawowy pokój dwuosobowy w niedrogim hotelu kosztuje około 20-30 USD za noc. Jeśli szukasz czegoś bardziej ekskluzywnego, możesz liczyć się z wydatkiem rzędu 100 USD za noc

Posiłki: Posiłek w restauracji kosztuje kilka dolarów (od 4 do 15 USD). Żywność uliczna i fast foody są tańsze, a posiłki kosztują około 5 USD lub mniej. Kawa nie powinna kosztować więcej jak 1 dolar amerykański. Lokalne piwo 0,5l – 4,2 TND (około 6 złotych).

Transport: Tunezyjskie miasta są bardzo rozrzucone, więc przemieszczanie się może być drogie. Podróż z Tunisu do Sousse (popularnej miejscowości turystycznej) będzie kosztowaćokoło 35 USD pociągiem. Taksówka z Tunisu do Sousse będzie kosztować około 55-60 USD

Aktywności: W Tunezji można robić wiele rzeczy, ale niektóre z nich są droższe od innych. Na przykład bilet wstępu na stanowisko archeologiczne w Kartaginie kosztuje około 12 USD. Jednodniowa wycieczka na pustynię Sahara kosztuje około 150 USD.

Oczywiście, w Tunezji jest też wiele drogich rzeczy, takich jak luksusowe hotele, kluby nocne i prywatne wycieczki, które mogą kosztować setki, a nawet tysiące dolarów.

Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 7 Ocena: 4.3]

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation