Egipt – pogoda. Jaki miesiąc wybrać na wakacje w Egipcie?

Jeśli szukasz dobrej pogody, Egipt jest świetnym miejscem na wyjazd. Najlepszy czas na wyjazd naprawdę zależy od tego, czego szukasz. Jeśli chcesz gorącej pogody, wybierz się latem, ale jeśli chcesz nieco bardziej umiarkowanych temperatur, wybierz się na wiosnę lub jesień.

Średnia temperatura w Egipcie waha się od około 20 stopni Celsjusza w zimie do nawet 40 stopni Celsjusza w lecie. Warto jednak zauważyć, że w lecie temperatury mogą stać się dość gorące, więc jeśli nie lubisz upałów, może to nie być najlepszy czas na wyjazd.

Egipt – kiedy jechać?

Jeśli chcesz uniknąć tłumów, najlepszym czasem na wizytę w Egipcie jest okres wiosny i jesieni. To również okres, gdy pogoda jest wciąż gorąca i słoneczna, więc jest to sytuacja korzystna dla obu stron. Jednakże, jeśli szukasz najlepszych cenowo ofert, możesz chcieć odwiedzić Egipt w miesiącach zimowych.

Ogólnie rzecz biorąc, Egipt jest świetnym miejscem do odwiedzenia przez cały rok. Zawsze jest coś do zobaczenia i zrobienia, niezależnie od pory roku, w której się wybierasz. A więc, na co czekasz? Zacznij planować swoją podróż do Egiptu już dziś!

Egipt Pogoda Styczeń

Styczeń jest najzimniejszym miesiącem w Egipcie, z temperaturą wynoszącą średnio około 20 stopni Celsjusza w całym Egipcie. Szansa na opady jest największa w Aleksandrii i średnio jest to 3,5 dnia w miesiącu. W Luksorze, Marsa Alam i Hurghadzie obserwuje się niewielki opad maksymalnie do 1 milimetra deszczu w ciągu całego miesiąca. Chociaż w Kairze może być odrobinę chłodniej, wiele starożytnych atrakcji miasta sprawia, że warto je odwiedzić. Jest to miesiąc idealny na aktywne zwiedzanie.

Egipt Pogoda Luty

Luty to świetny czas na wizytę w Egipcie, ze średnimi temperaturami 21 stopni Celsjusza w Kairze i Aleksandrii, 22-23°C w Hurghadzie i Marsa Alam oraz 25 stopni Celsjusza w Luksorze. Szansa na opady jest stosunkowo niska i wynosi tylko 0,9 dnia na miesiąc w Kairze i Aleksandrii oraz 0-0,2 dnia na miesiąc w Luksorze, Marsa Alam i Hurhadzie. To wciąż nie najlepszy czas na opalanie i pływanie w Morzu Śródziemnym. W lutym w Kairze i Aleksandrii notuje się również średnio po 4,8 mm opadów, natomiast w Luksorze zaledwie 0,1 mm. W znanych egipskich kurortach – Hurghada i Marsa Alam około 0,5mm. Oznacza to, że zwiedzanie jest bardzo komfortowe.

Egipt Pogoda Marzec

Średnia maksymalna dzienna temperatura w marcu to 24 stopnie Celsjusza w Kairze. W Aleksandrii średnia maksymalna temperatura dzienna wynosi 20 stopni Celsjusza. W Luksorze jest to 29 stopni Celsjusza, a w Marsa Alam i Hurghadzie 25°C. Szansa na opady jest najwyższa w Aleksandrii na 1,4 dnia w miesiącu, w miastach Hurghada i Marsa Alam ok. 0,5 dnia, a najniższa w Luksorze – tam wcale nie pada. Chociaż nie jest to najgorętszy miesiąc w roku, to robi się już znacznie cieplej i sucho, co sprawia, że jest to świetny czas na zwiedzanie i powoli na kąpiele w morzu, zwłaszcza w Luksorze czy znajdujących się w pobliżu Marsa Alam czy Hurghada.

Egipt Pogoda Kwiecień

Pogoda w Egipcie w kwietniu jest ciepła ze średnimi temperaturami 29 stopni Celsjusza w Kairze, Marsa Alam i Hurghadzie, 23°C w Aleksandrii oraz 34°C stopni Celsjusza w Luksorze. W kwietniu już praktycznie nie pada – notowane są średnio 1,4 dnia deszczowego w Kairze, 0,5 dnia w Aleksandrii oraz 0 dni deszczowych w Luksorze. Średnia opadów dla miesiąca wynosi 0,4mm w Kairze. 2,7 mm w Aleksandrii oraz 0,1 mm w Luksorze. W kurorcie Marsa Alam i Hurghada praktycznie bezdeszczowo – 0,5mm i 0,1 dnia deszczowego. Jest to dobry czas na opalanie i kąpiele w morzu, ponieważ temperatury są wysokie i istnieje mała szansa na deszcz. Zwiedzanie jest również możliwe, ponieważ pogoda jest ogólnie łagodna.

Egipt Pogoda Maj

Maj to świetny czas na wizytę w Egipcie, ponieważ pogoda jest ciepła z bardzo małą ilością opadów. Temperatury zazwyczaj osiągają 32°C w Marsa Alam, Hurghadzie i Kairze oraz 35°C w Luksorze, co czyni go idealnym do opalania i pływania. Należy jednak pamiętać, że wieczory mogą chłodniejsze, więc warto spakować lekkie ubrania na wieczór. W maju w całym Egipcie pada bardzo niewiele deszczu, co sprawia, że jest to świetny miesiąc na zwiedzanie, ponieważ nie musisz się martwić, że deszcz zepsuje Twoje plany.

Egipt Pogoda Czerwiec

W czerwcu średnia wysoka temperatura w Hurghadzie, Marsa Alam i Kairze wynosi 35 stopni Celsjusza, a w Luksorze, Hurghadzie czy Marsa Alam 40°C. Szansa na opady to jest praktycznie bliska 0, nawet w Aleksandrii. To sprawia, że jest to dobry czas na opalanie i kąpiele w morzu, ponieważ temperatury są dość gorące i jest mała szansa na deszcz.

Należy jednak pamiętać, że w ciągu dnia może zrobić się bardzo gorąco, więc pamiętaj, aby spakować krem z filtrem i pić dużo wody! Zwiedzanie jest również świetną opcją w tym miesiącu, ponieważ nie ma jeszcze zbyt wielu turystów, a pogoda jest przyjemna.

Egipt Pogoda Lipiec

Lipiec jest najgorętszym miesiącem w Egipcie, a średnie temperatury w Kairze (35°C), Hurghadzie (36°C), Marsa Alam (34°C), Aleksandrii (29°C) i Luksorze (41°C) nierzadko przekraczają 30 stopni Celsjusza. Temperatury w Hurghadzie i Marsa Alam są zbliżone jak dla Luksoru. Nie notuje się opadów w lipcu w Egipcie. Lipiec to dobry czas na opalanie i kąpiele w morzu, ale zwiedzanie może być już utrudnione ze względu na wysokie temperatury i dużą liczbę turystów.

Egipt Pogoda Sierpień

W sierpniu średnia dzienna maksymalna temperatura w Kairze, Hurghadzie i Marsa Alam wynosi około 35 stopni Celsjusza, natomiast w Aleksandrii 30 stopni Celsjusza. W Luksorze notuje się wówczas upały w okolicach 40°C. Średnia miesięczna suma opadów w Kairze wynosi 0,1 mm, natomiast w Aleksandrii, Marsa Alam, Hurghadzie czy Luksorze 0 mm. Zazwyczaj w sierpniu nie występują dni deszczowe. Sierpień to ogólnie dobry miesiąc na opalanie się, pływanie w morzu, sporty wodne, czy snorkeling. Zwiedzanie jest również możliwe, ale upały są znaczące, a liczba turystów duża.

Egipt Pogoda Wrzesień

Większość ludzi powiedziałaby, że pogoda w Egipcie we wrześniu jest wspaniała. Średnie wysokie temperatury wynoszą od około 29°C w Aleksandrii, przez 33°C w samej stolicy oraz kurortach – Hurghada i Marsa Alam aż do 38°C w Luksorze. Średnie opady to tylko około 0,3 milimetra w Kairze. Na południu Egiptu nie pada wcale poza Marsa Alam – tam statystycznie jest to około 1,5 mm. Wrzesień w Egipcie to idealny czas na urlop czy wakacje. Pogoda jest idealna do kąpieli, snorkelingu. Nadal jest bardzo ciepło, a do tego zwiedzających jest nieco mniej.

Egipt Pogoda Październik

Średnia maksymalna temperatura w ciągu dnia w październiku w Marsa Alam, Kairze i Hurghadzie wynosi 30°C, a na południu wciąż jest upalnie 34°C. Pada bardzo niewiele – od około 0,1mm w Aleksandrii, przez 0,4mm w Luksorze, 1,1mm w Hurghadzie, 2mm w Kairze do 4,3mm w Marsa Alam. Średnio w październiku można się spodziewać 0,5 dnia deszczowego. Październik to również bardzo dobry czas na pływanie, słoneczne opalanie, ale także zwiedzanie Egiptu. Egipt będzie też mniej zatłoczony niż w szczycie sezonu turystycznego.

Egipt Pogoda Listopad

Listopad w Egipcie to świetny czas na zwiedzanie. Średnie maksymalne dzienne temperatury wynoszą około 25°C +- 3°C w zależności od miasta. Większość dni jest słoneczna z niewielkimi szansami na deszcz. Ilość opadów w Aleksandrii wynosi średnio około 10 mm, w Kairze 5mm. Najmniej deszczu możemy się spodziewać na południu w Marsa Alam, Hurghadzie i Luksorze – od 0,9 do 1,5mm. Pada przez 0,5-2 dni w miesiącu.

Wyjątkiem jest południowa część Egiptu czyli Hurghada, Marsa Alam czy Luksor, gdzie temperatury są najwyższe tj. około 28°C, a szanse, że spadnie deszcz minimalne. W całym miesiącu spada niespełna 1mm opadu. Jest jeszcze wystarczająco ciepło, aby pójść popływać w morzu lub opalać się, jest idealna pogoda na zwiedzanie.

Egipt Pogoda Grudzień

Pogoda w Egipcie w grudniu jest zazwyczaj ciepła, ze średnimi temperaturami 20-21°C w Kairze i Aleksandrii oraz 24°C w miastach Luksor, Hurghada i Marsa Alam. Szansa na opady rośnie, ale wciąż jest nieduża. W Luksorze praktycznie nie pada – 0 dni deszczowych i 0,2 mm opad. Podobnie w Marsa Alam (0,9mm) i Hurghadzie (0,5mm). W Aleksandrii możemy się spodziewać 3 dni deszczowych z opadem rzędu 10mm, a w stolicy 1 dnia z opadami w okolicach 4mm. Grudzień to bardzo dobry czas na zwiedzanie, turystów jest mało w porównaniu do lata. Pływanie w morzu jest możliwe, choć nie jest już tak gorąco.

Egipt – oferty


Grand Blue Aqua Park (ex. Saint Maria)
Egipt
Hurghada -> Hurghada
Grand Blue Aqua Park (ex. Saint Maria)
✈ samolotem (Wrocław)
📅 31 sierpnia 2023  🕖️7 dni
🥪 All Inclusive
Wadi Lahmy Azur
Egipt
Marsa Alam -> Berenice
Wadi Lahmy Azur
✈ samolotem (Katowice)
📅 29 sierpnia 2023  🕖️7 dni
🥪 All Inclusive
Sharm Reef
Egipt
Sharm El Sheikh -> Ras Um El Sid
Sharm Reef
✈ samolotem (Katowice)
📅 26 sierpnia 2023  🕖️7 dni
🥪 All Inclusive
Labranda Gemma Premium Resort
Egipt
Marsa Alam -> Marsa Alam
Labranda Gemma Premium Resort
✈ samolotem (Katowice)
📅 29 sierpnia 2023  🕖️7 dni
🥪 All Inclusive
Gemma Resort (ex. Labranda Gemma Premium Resort)
Egipt
Marsa Alam -> Marsa Alam
Gemma Resort (ex. Labranda Gemma Premium Resort)
✈ samolotem (Warszawa - Chopin)
📅 13 czerwca 2023  🕖️7 dni
🥪 All Inclusive
Aqua Joy Resort (By Sunrise Group)
Egipt
Hurghada -> Hurghada
Aqua Joy Resort (By Sunrise Group)
✈ samolotem (Wrocław)
📅 15 czerwca 2023  🕖️7 dni
🥪 All Inclusive
Wadi Lahmy Azur
Egipt
Marsa Alam -> Berenice
Wadi Lahmy Azur
✈ samolotem (Warszawa - Chopin)
📅 27 maja 2023  🕖️7 dni
🥪 All Inclusive
Lido Sharm
Egipt
Sharm El Sheikh -> Sharm el Sheikh
Lido Sharm
✈ samolotem (Katowice)
📅 26 sierpnia 2023  🕖️7 dni
🥪 śniadania i obiadokolacje
Hilton Sharks Bay
Egipt
Sharm El Sheikh -> Sharm el Sheikh
Hilton Sharks Bay
✈ samolotem (Katowice)
📅 26 sierpnia 2023  🕖️7 dni
🥪 All Inclusive
Labranda Gemma Premium Resort (ex Gemma Resort)
Egipt
Marsa Alam -> Marsa Alam
Labranda Gemma Premium Resort (ex Gemma Resort)
✈ samolotem (Warszawa - Chopin)
📅 1 kwietnia 2023  🕖️7 dni
🥪 All Inclusive

Oferty wyjazdów wakacyjnych, które prezentujemy na stronie pochodzą z serwisu Wakacje.pl, który agreguje oferty ponad 100 touroperatorów, w tym m.in. Itaka, Rainbow Tours, Coral Travel, Exim Tours, Grecos, Oasis Tours. Dzięki temu mogą Państwo dokonać rezerwacji wybranej wycieczki przez internet.

FlyHunter nie jest organizatorem wyjazdów turystycznych. W związku z tym informacje i ceny wakacji na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Pytania o pogodę w Egipcie

Jaki miesiąc jest najbardziej deszczowy w Egipcie?

Najbardziej deszczowym miesiącem w Egipcie jest zazwyczaj listopad w przypadku Kairu, grudzień w Aleksandrii. W Luksorze, Marsa Alam czy Hurghadzie przez cały rok pada bardzo niewiele.

Kiedy jest najmniej deszczu w Egipcie?

Najmniej deszczowy miesiąc w Egipcie to zazwyczaj lipiec i sierpień. Praktycznie nie pada także w czerwcu i wrześniu.

Kiedy jest najcieplej w Egipcie?

Najcieplejsza temperatura jest w lipcu i sierpniu.

Kiedy jest najzimniej w Egipcie?

Najchłodniejsza temperatura jest zazwyczaj w styczniu.

Jaka jest temperatura zimą w Egipcie?

Średnia temperatura w zimie w Egipcie wynosi około 20 stopni Celsjusza.

Jaka jest temperatura na wiosnę w Egipcie?

Średnia temperatura na wiosnę w Egipcie to około 25 stopni Celsjusza, ale na południu w Luksorze, Hurghadzie czy Marsa Alam temperatury oscylują w okolicy 30-35°C.

Jaka jest temperatura latem w Egipcie?

Średnia temperatura w okresie letnim w Egipcie to od 30°C w Aleksandrii przez 35°C w Kairze, Hurghadzie czy Marsa Alam aż do 40°C na południu Egiptu w Luksorze.

Jaka jest temperatura jesienią w Egipcie?

Średnia temperatura jesienna w Egipcie wynosi 30°C w Kairze, Marsa Alam, Hurghadzie i Aleksandrii do 34°C w Luksorze.

Jakie jest najcieplejsze miejsce w Egipcie?

Najcieplejszym miejscem w Egipcie jest jego południowa część czyli kurorty Luksor, a potem Hurghada oraz Marsa Alam, gdzie temperatury często wynoszą około 30-40°C.

Temperatury w poszczególnych miesiącach w Egipcie

Marsa Alamstylutmarkwimajczelipsiewrzpaźlisgru
Maksymalne temperatury dzienne22°C22°C24°C28°C31°C33°C34°C34°C32°C30°C26°C23°C
Średnie temperatury dzienne19°C19°C22°C25°C28°C31°C31°C32°C30°C27°C24°C21°C
Opadybardzo niskiebardzo niskiebardzo niskiebardzo niskiebardzo niskiebrakbrakbrakbardzo niskiebardzo niskiebardzo niskiebardzo niskie
Hurghadastylutmarkwimajczelipsiewrzpaźlisgru
Maksymalne temperatury dzienne21°C23°C25°C29°C32°C35°C36°C36°C34°C31°C27°C23°C
Średnie temperatury dzienne17°C18°C20°C24°C28°C31°C32°C32°C30°C27°C22°C18°C
Opadybardzo niskiebardzo niskiebardzo niskiebardzo niskiebardzo niskiebrakbrakbrakbrakbardzo niskiebardzo niskiebardzo niskie
Luksorstylutmarkwimajczelipsiewrzpaźlisgru
Maksymalne temperatury dzienne22°C25°C29°C34°C38°C40°C41°C40°C38°C34°C28°C24°C
Średnie temperatury dzienne14°C17°C21°C26°C30°C33°C33°C33°C31°C27°C21°C16°C
Opadybardzo niskiebardzo niskiebardzo niskiebardzo niskiebardzo niskiebrakbrakbrakbrakbardzo niskiebardzo niskiebardzo niskie
Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 1 Ocena: 5]
Przewiń do góry