Egipt – pogoda. Jaki miesiąc wybrać?

Jeśli szukasz dobrej pogody, Egipt jest świetnym miejscem na wyjazd. Najlepszy czas na wyjazd do kraju Nilu i piramid naprawdę zależy od tego, czego szukasz. Jeśli chcesz gorącej pogody, wybierz się latem, ale jeśli chcesz nieco bardziej umiarkowanych temperatur, wybierz się na wiosnę lub jesień.

Średnia temperatura w Egipcie waha się od około 20 stopni Celsjusza w zimie do nawet 40 stopni Celsjusza w lecie. Warto jednak zauważyć, że w lecie temperatury mogą stać się dość gorące, więc jeśli nie lubisz upałów, może to nie być najlepszy czas na wyjazd.

Egipt – kiedy jechać?

Jeśli chcesz uniknąć tłumów, najlepszym czasem na wczasy w Egipcie jest okres wiosny i jesieni. To również okres, gdy pogoda jest wciąż gorąca i słoneczna, więc jest to sytuacja korzystna dla obu stron.

Jednakże, jeśli szukasz najlepszych cenowo ofert, możesz chcieć odwiedzić Egipt w miesiącach zimowych. Jest wtedy dużo ofert wyjazdu Last Minute do Egiptu. Za taką wycieczką przemawia mniej turystów, nadzwyczaj dobra pogoda, zwłaszcza w porównaniu do Europy oraz niskie ceny i dostępność.

Jeśli chodzi o wakacje w Egipcie, co warto wiedzieć, to fakt, że państwo jest otwarte na turystów przez pełne dwanaście miesięcy w roku. Poza sezonem do dyspozycji będzie cała infrastruktura i mniej zatłoczone hotele.

Zawsze jest coś do zobaczenia i zrobienia, niezależnie od pory roku, w której się wybierasz. Kraj jest bardzo przystępny cenowo, więc nie dziwi mnogość i popularność wakacji all inclusive w Egipcie.

A więc, na co czekasz? Zacznij planować swoją podróż do Egiptu już dziś!

Egipt – zima

Egipt to popularny kierunek nie tylko w lecie. Wiele osób pyta czy warto pojechać do Egiptu z grudniu albo generalnie w zimie. Z uwagi na bliskość Morza Czerwonego kurorty działają prężnie przez cały rok. Hotele w kurortach również przyjmują gości, w okresie świat można liczyć na atrakcyjne pakiety wyjazdowe.

Podróżując do kurortu, jakim jest choćby Marsa Alam czy Sharm el Sheikh można spędzić słoneczne wczasy, gdy w Polsce panuje mróz. Temperatura w grudniu w Egipcie sięga nawet 25 stopni, a dzień trwa prawie tyle, co noc. Ceny są sporo niższe, szczególnie w ofercie last minute, a turkusowe morze ciepłe również zimą.

Egipt – wiosna i jesień!

Jeśli chodzi o Egipt, wakacje polegające na plażowaniu najlepiej zorganizować w kwietniu, maju lub z początkiem czerwca. Wówczas temperatura sięga 30 stopni. W lecie czyli w szczycie sezonu termometry pokazują 40, a nawet 45°C.

Jesienią temperatura w Egipcie ponownie spada. We wrześniu, październiku czy listopadzie można liczyć na 28-30°C. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń, kiedy temperatura sięga ok. 20°C.

Egipt Pogoda Styczeń

Styczeń jest najzimniejszym miesiącem w Egipcie, z temperaturą wynoszącą średnio około 20 stopni Celsjusza w całym Egipcie. Szansa na opady jest największa w Aleksandrii i średnio jest to 3,5 dnia w miesiącu.

W Luksorze, Marsa Alam i Hurghadzie obserwuje się niewielki opad maksymalnie do 1 milimetra deszczu w ciągu całego miesiąca. Chociaż w Kairze może być odrobinę chłodniej, wiele starożytnych atrakcji miasta sprawia, że warto je odwiedzić. Jest to miesiąc idealny na aktywne zwiedzanie.

Egipt Pogoda Luty

Luty to świetny czas na wizytę w Egipcie, ze średnimi temperaturami 21 stopni Celsjusza w Kairze i Aleksandrii, 22-23°C w Hurghadzie i Marsa Alam oraz 25 stopni Celsjusza w Luksorze. Szansa na opady jest stosunkowo niska i wynosi tylko 0,9 dnia na miesiąc w Kairze i Aleksandrii oraz 0-0,2 dnia na miesiąc w Luksorze, Marsa Alam i Hurhadzie.

To wciąż nie najlepszy czas na opalanie i pływanie w Morzu Śródziemnym. W lutym w Kairze i Aleksandrii notuje się również średnio po 4,8 mm opadów, natomiast w Luksorze zaledwie 0,1 mm. W znanych egipskich kurortach – Hurghada i Marsa Alam około 0,5mm. Oznacza to, że zwiedzanie jest bardzo komfortowe.

Egipt Pogoda Marzec

Średnia maksymalna dzienna temperatura w marcu to 24 stopnie Celsjusza w Kairze. W Aleksandrii średnia maksymalna temperatura dzienna wynosi 20 stopni Celsjusza. W Luksorze jest to 29 stopni Celsjusza, a w Marsa Alam i Hurghadzie 25°C. Szansa na opady jest najwyższa w Aleksandrii na 1,4 dnia w miesiącu, w miastach Hurghada i Marsa Alam ok. 0,5 dnia, a najniższa w Luksorze – tam wcale nie pada.

Chociaż nie jest to najgorętszy miesiąc w roku, to robi się już znacznie cieplej i sucho, co sprawia, że jest to świetny czas na zwiedzanie i powoli na kąpiele w morzu, zwłaszcza w Luksorze czy znajdujących się w pobliżu Marsa Alam czy Hurghada.

Egipt Pogoda Kwiecień

Pogoda w Egipcie w kwietniu jest ciepła ze średnimi temperaturami 29 stopni Celsjusza w Kairze, Marsa Alam i Hurghadzie, 23°C w Aleksandrii oraz 34°C stopni Celsjusza w Luksorze. W kwietniu już praktycznie nie pada – notowane są średnio 1,4 dnia deszczowego w Kairze, 0,5 dnia w Aleksandrii oraz 0 dni deszczowych w Luksorze.

Średnia opadów dla miesiąca wynosi 0,4mm w Kairze. 2,7 mm w Aleksandrii oraz 0,1 mm w Luksorze. W kurorcie Marsa Alam i Hurghada praktycznie bezdeszczowo – 0,5mm i 0,1 dnia deszczowego. Jest to dobry czas na opalanie i kąpiele w morzu, ponieważ temperatury są wysokie i istnieje mała szansa na deszcz. Zwiedzanie jest również możliwe, ponieważ pogoda jest ogólnie łagodna.

Egipt Pogoda Maj

Maj to świetny czas na wizytę w Egipcie, ponieważ pogoda jest ciepła z bardzo małą ilością opadów. Temperatury zazwyczaj osiągają 32°C w Marsa Alam, Hurghadzie i Kairze oraz 35°C w Luksorze, co czyni go idealnym do opalania i pływania.

Należy jednak pamiętać, że wieczory mogą chłodniejsze, więc warto spakować lekkie ubrania na wieczór. W maju w całym Egipcie pada bardzo niewiele deszczu, co sprawia, że jest to świetny miesiąc na zwiedzanie, ponieważ nie musisz się martwić, że deszcz zepsuje Twoje plany.

Egipt Pogoda Czerwiec

W czerwcu średnia wysoka temperatura w Hurghadzie, Marsa Alam i Kairze wynosi 35 stopni Celsjusza, a w Luksorze, Hurghadzie czy Marsa Alam 40°C. Szansa na opady to jest praktycznie bliska 0, nawet w Aleksandrii. To sprawia, że jest to dobry czas na opalanie i kąpiele w morzu, ponieważ temperatury są dość gorące i jest mała szansa na deszcz.

Należy jednak pamiętać, że w ciągu dnia może zrobić się bardzo gorąco, więc pamiętaj, aby spakować krem z filtrem i pić dużo wody! Zwiedzanie jest również świetną opcją w tym miesiącu, ponieważ nie ma jeszcze zbyt wielu turystów, a pogoda jest przyjemna.

Egipt Pogoda Lipiec

Lipiec jest najgorętszym miesiącem w Egipcie, a średnie temperatury w Kairze (35°C), Hurghadzie (36°C), Marsa Alam (34°C), Aleksandrii (29°C) i Luksorze (41°C) nierzadko przekraczają 30 stopni Celsjusza. Temperatury w Hurghadzie i Marsa Alam są zbliżone jak dla Luksoru.

Nie notuje się opadów w lipcu w Egipcie. Lipiec to dobry czas na opalanie i kąpiele w morzu, ale zwiedzanie może być już utrudnione ze względu na wysokie temperatury i dużą liczbę turystów.

Egipt Pogoda Sierpień

W sierpniu średnia dzienna maksymalna temperatura w Kairze, Hurghadzie i Marsa Alam wynosi około 35 stopni Celsjusza, natomiast w Aleksandrii 30 stopni Celsjusza. W Luksorze notuje się wówczas upały w okolicach 40°C. Średnia miesięczna suma opadów w Kairze wynosi 0,1 mm, natomiast w Aleksandrii, Marsa Alam, Hurghadzie czy Luksorze 0 mm.

Zazwyczaj w sierpniu nie występują dni deszczowe. Sierpień to ogólnie dobry miesiąc na opalanie się, pływanie w morzu, sporty wodne, czy snorkeling. Zwiedzanie jest również możliwe, ale upały są znaczące, a liczba turystów duża.

Egipt Pogoda Wrzesień

Większość ludzi powiedziałaby, że pogoda w Egipcie we wrześniu jest wspaniała. Średnie wysokie temperatury wynoszą od około 29°C w Aleksandrii, przez 33°C w samej stolicy oraz kurortach – Hurghada i Marsa Alam aż do 38°C w Luksorze. Średnie opady to tylko około 0,3 milimetra w Kairze.

Na południu Egiptu nie pada wcale poza Marsa Alam – tam statystycznie jest to około 1,5 mm. Wrzesień w Egipcie to idealny czas na urlop czy wakacje. Pogoda jest idealna do kąpieli, snorkelingu. Nadal jest bardzo ciepło, a do tego zwiedzających jest nieco mniej.

Egipt Pogoda Październik

Średnia maksymalna temperatura w ciągu dnia w październiku w Marsa Alam, Kairze i Hurghadzie wynosi 30°C, a na południu wciąż jest upalnie 34°C. Pada bardzo niewiele – od około 0,1mm w Aleksandrii, przez 0,4mm w Luksorze, 1,1mm w Hurghadzie, 2mm w Kairze do 4,3mm w Marsa Alam.

Średnio w październiku można się spodziewać 0,5 dnia deszczowego. Październik to również bardzo dobry czas na pływanie, słoneczne opalanie, ale także zwiedzanie Egiptu. Egipt będzie też mniej zatłoczony niż w szczycie sezonu turystycznego.

Egipt Pogoda Listopad

Listopad w Egipcie to świetny czas na zwiedzanie. Średnie maksymalne dzienne temperatury wynoszą około 25°C +- 3°C w zależności od miasta. Większość dni jest słoneczna z niewielkimi szansami na deszcz. Ilość opadów w Aleksandrii wynosi średnio około 10 mm, w Kairze 5mm. Najmniej deszczu możemy się spodziewać na południu w Marsa Alam, Hurghadzie i Luksorze – od 0,9 do 1,5mm. Pada przez 0,5-2 dni w miesiącu.

Wyjątkiem jest południowa część Egiptu czyli Hurghada, Marsa Alam czy Luksor, gdzie temperatury są najwyższe tj. około 28°C, a szanse, że spadnie deszcz minimalne. W całym miesiącu spada niespełna 1mm opadu. Jest jeszcze wystarczająco ciepło, aby pójść popływać w morzu lub opalać się, jest idealna pogoda na zwiedzanie.

Egipt Pogoda Grudzień

Pogoda w Egipcie w grudniu jest zazwyczaj ciepła, ze średnimi temperaturami 20-21°C w Kairze i Aleksandrii oraz 24°C w miastach Luksor, Hurghada i Marsa Alam. Szansa na opady rośnie, ale wciąż jest nieduża.

W Luksorze praktycznie nie pada – 0 dni deszczowych i 0,2 mm opad. Podobnie w Marsa Alam (0,9mm) i Hurghadzie (0,5mm).

W Aleksandrii możemy się spodziewać 3 dni deszczowych z opadem rzędu 10mm, a w stolicy 1 dnia z opadami w okolicach 4mm.

Grudzień to bardzo dobry czas na zwiedzanie, turystów jest mało w porównaniu do lata. Pływanie w morzu jest możliwe, choć nie jest już tak gorąco.

Dlaczego w Egipcie szybko zachodzi słońce?

Egipt jest blisko równika, wobec tego amplitudy długości dnia w ciągu roku są niskie. Jeśli chodzi o Egipt, czas otwarcia restauracji i atrakcji jest dopasowany do międzynarodowych standardów. Strefa czasowa w Egipcie to UTC +2. Obecnie w Egipcie nie ma zmiany czasu.

Tym samym w czasie obowiązywania czasu letniego w Polsce (od marca do października) godzina w Egipcie jest ta sama co w Warszawie. Podczas czasu zimowego w Polsce różnica to +1 godzina. Gdy w Polsce jest 8, w Egipcie wówczas jest godzina 9.

Egipt – oferty


Jaz Mares Beach
Egipt
Marsa Alam -> Al-Kusajr
Jaz Mares Beach
✈ samolotem (Wrocław)
📅 7 grudnia 2024  🕖️7 dni
🥪 All Inclusive
Iberotel Costa Mares
Egipt
Marsa Alam -> Al-Kusajr
Iberotel Costa Mares
✈ samolotem (Katowice)
📅 1 czerwca 2024  🕖️7 dni
🥪 All Inclusive
Iberotel Costa Mares
Egipt
Marsa Alam -> Al-Kusajr
Iberotel Costa Mares
✈ samolotem (Lublin)
📅 6 czerwca 2024  🕖️7 dni
🥪 All Inclusive
Iberotel Costa Mares
Egipt
Marsa Alam -> Al-Kusajr
Iberotel Costa Mares
✈ samolotem (Katowice)
📅 8 maja 2024  🕖️7 dni
🥪 All Inclusive
Iberotel Costa Mares
Egipt
Marsa Alam -> Al-Kusajr
Iberotel Costa Mares
✈ samolotem (Katowice)
📅 19 czerwca 2024  🕖️7 dni
🥪 All Inclusive
Jaz Mares Beach
Egipt
Marsa Alam -> Al-Kusajr
Jaz Mares Beach
✈ samolotem (Katowice)
📅 11 czerwca 2024  🕖️7 dni
🥪 All Inclusive
Jaz Aquamarine (ex. Iberotel Aquamarine)
Egipt
Hurghada -> Hurghada
Jaz Aquamarine (ex. Iberotel Aquamarine)
✈ samolotem (Berlin)
📅 28 maja 2024  🕖️7 dni
🥪 All Inclusive
Jaz Aquamarine (ex. Iberotel Aquamarine)
Egipt
Hurghada -> Hurghada
Jaz Aquamarine (ex. Iberotel Aquamarine)
✈ samolotem (Wrocław)
📅 30 maja 2024  🕖️7 dni
🥪 All Inclusive
Jaz Aquamarine (ex. Iberotel Aquamarine)
Egipt
Hurghada -> Hurghada
Jaz Aquamarine (ex. Iberotel Aquamarine)
✈ samolotem (Katowice)
📅 6 czerwca 2024  🕖️7 dni
🥪 All Inclusive
Jaz Aquamarine (ex. Iberotel Aquamarine)
Egipt
Hurghada -> Hurghada
Jaz Aquamarine (ex. Iberotel Aquamarine)
✈ samolotem (Poznań)
📅 18 kwietnia 2024  🕖️7 dni
🥪 All Inclusive

Oferty wyjazdów wakacyjnych, które prezentujemy na stronie pochodzą z serwisu Wakacje.pl, który agreguje oferty ponad 100 touroperatorów, w tym m.in. Itaka, Rainbow Tours, Coral Travel, Exim Tours, Grecos, Oasis Tours. Dzięki temu mogą Państwo dokonać rezerwacji wybranej wycieczki przez internet.

FlyHunter nie jest organizatorem wyjazdów turystycznych. W związku z tym informacje i ceny wakacji na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Pytania o pogodę w Egipcie

Jaki miesiąc jest najbardziej deszczowy w Egipcie?

Najbardziej deszczowym miesiącem w Egipcie jest zazwyczaj listopad w przypadku Kairu, grudzień w Aleksandrii. W Luksorze, Marsa Alam czy Hurghadzie przez cały rok pada bardzo niewiele.

Kiedy jest najmniej deszczu w Egipcie?

Najmniej deszczowy miesiąc w Egipcie to zazwyczaj lipiec i sierpień. Praktycznie nie pada także w czerwcu i wrześniu.

Kiedy jest najcieplej w Egipcie?

Najcieplejsza temperatura jest w lipcu i sierpniu.

Kiedy jest najzimniej w Egipcie?

Najchłodniejsza temperatura jest zazwyczaj w styczniu.

Jaka jest temperatura zimą w Egipcie?

Średnia temperatura w zimie w Egipcie wynosi około 20 stopni Celsjusza.

Jaka jest temperatura na wiosnę w Egipcie?

Średnia temperatura na wiosnę w Egipcie to około 25 stopni Celsjusza, ale na południu w Luksorze, Hurghadzie czy Marsa Alam temperatury oscylują w okolicy 30-35°C.

Jaka jest temperatura latem w Egipcie?

Średnia temperatura w okresie letnim w Egipcie to od 30°C w Aleksandrii przez 35°C w Kairze, Hurghadzie czy Marsa Alam aż do 40°C na południu Egiptu w Luksorze.

Jaka jest temperatura jesienią w Egipcie?

Średnia temperatura jesienna w Egipcie wynosi 30°C w Kairze, Marsa Alam, Hurghadzie i Aleksandrii do 34°C w Luksorze.

Jakie jest najcieplejsze miejsce w Egipcie?

Najcieplejszym miejscem w Egipcie jest jego południowa część czyli kurorty Luksor, a potem Hurghada oraz Marsa Alam, gdzie temperatury często wynoszą około 30-40°C.

Temperatury w poszczególnych miesiącach w Egipcie

Marsa Alamstylutmarkwimajczelipsiewrzpaźlisgru
Maksymalne temperatury dzienne22°C22°C24°C28°C31°C33°C34°C34°C32°C30°C26°C23°C
Średnie temperatury dzienne19°C19°C22°C25°C28°C31°C31°C32°C30°C27°C24°C21°C
Opadybardzo niskiebardzo niskiebardzo niskiebardzo niskiebardzo niskiebrakbrakbrakbardzo niskiebardzo niskiebardzo niskiebardzo niskie
Hurghadastylutmarkwimajczelipsiewrzpaźlisgru
Maksymalne temperatury dzienne21°C23°C25°C29°C32°C35°C36°C36°C34°C31°C27°C23°C
Średnie temperatury dzienne17°C18°C20°C24°C28°C31°C32°C32°C30°C27°C22°C18°C
Opadybardzo niskiebardzo niskiebardzo niskiebardzo niskiebardzo niskiebrakbrakbrakbrakbardzo niskiebardzo niskiebardzo niskie
Luksorstylutmarkwimajczelipsiewrzpaźlisgru
Maksymalne temperatury dzienne22°C25°C29°C34°C38°C40°C41°C40°C38°C34°C28°C24°C
Średnie temperatury dzienne14°C17°C21°C26°C30°C33°C33°C33°C31°C27°C21°C16°C
Opadybardzo niskiebardzo niskiebardzo niskiebardzo niskiebardzo niskiebrakbrakbrakbrakbardzo niskiebardzo niskiebardzo niskie
Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 1 Ocena: 5]

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz