Cypr – pogoda. Jaki miesiąc wybrać na wakacje na Cyprze?

Cypr to wyspa, która przyciąga turystów przez cały rok. Jest to idealne miejsce na wakacje, ponieważ oferuje łagodny klimat, piękne plaże i wiele atrakcji turystycznych. Decydując się na wakacje na Cyprze, warto wybrać odpowiedni miesiąc, aby cieszyć się wszystkimi atutami tej wyspy.

Cypr– kiedy jechać?

Pogoda na Cyprze jest bardzo łagodna przez cały rok. Dzięki temu można cieszyć się słońcem i plażami przez cały rok. Najcieplejsze miesiące to maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. Temperatury w tym okresie sięgają nawet 30 stopni Celsjusza. Jest to idealna pogoda na kąpiele słoneczne i plażowanie. Warto jednak wiedzieć, że w tym okresie jest bardzo dużo turystów, dlatego też może być trudniej znaleźć tanie noclegi.

Drugim dobrym terminem na wakacje na Cyprze jest październik (oraz kwiecień). W tym miesiącu temperatury są niższe niż w okresie letnim, ale wciąż są one wysokie i wynoszą około 25 stopni Celsjusza. Ponadto w tym miesiącu jest mniej turystów, dzięki czemu można znaleźć tanie noclegi. Najpiękniejsze plaże nie są zadeptane przez turystów, więc można je zobaczyć w pełnym uroku.

Decydując się na wakacje na Cyprze w mniej popularnym terminie, warto wybrać listopad lub grudzień. Temperatury w tym okresie są niższe niż w pozostałych miesiącach, więc nie ma mowy o pływaniu w morzu, ale wciąż są one dość wysokie i wynoszą około 20 stopni Celsjusza. Warto jednak pamiętać, że w tym okresie jest bardzo mało turystów, dlatego też można znaleźć tanie noclegi.

Cypr Pogoda Styczeń

Styczeń na Cyprze jest chłodnym miesiącem. Maksymalna temperatura dzienna wynosi 15°C, a minimalna temperatura nocna wynosi tylko 5-6°C. W ciągu dnia jest 10 godzin słonecznych. Jest to dobra pogoda do zwiedzania. Spada też więcej deszczu niż w lecie – 7 dni deszczowych i średnio 52mm deszczu.

Cypr Pogoda Luty

Luty na Cyprze jest tylko odrobinę cieplejszy niż styczeń. Maksymalna temperatura dzienna wynosi 15°C, a minimalna temperatura nocna wynosi 6°C. W ciągu dnia jest 11 godzin słonecznych. Jest to podobnie jak styczeń dobra pogoda do zwiedzania. Spada już mniej. W lutym mamy na Cyprze około 6 dni deszczowych i średnio 40mm deszczu.

Cypr Pogoda Marzec

W marcu na Cyprze robi się cieplej. Jeśli chodzi o temperaturę, to jest ona wyższa niż w poprzednich miesiącach. Maksymalna średnia temperatura dzienna wynosi już 18°C, a minimalna temperatura nocna wynosi 8°C. W ciągu dnia jest 12 godzin słonecznych. Spada jeszcze mniej deszczu. W marcu mamy na Cyprze już tylko około 5 dni deszczowych i średnio 23mm deszczu.

Cypr Pogoda Kwiecień

W kwietniu jest już jak podczas późnej wiosny w Polsce. Maksymalna temperatura dzienna wynosi 22°C, a minimalna temperatura nocna wynosi 10°C. 13 godzin to już wynik porównywalny z miesiącami w sezonie wysokim. Jest to dobra pogoda do zwiedzania. Możliwa już jest kąpiel w morzu. Deszczu jest już niewiele. Przez cały kwiecień możemy się spodziewać na wyspie około 2 dni deszczowych.

Cypr Pogoda Maj

Maj to maksymalna temperatura dzienna rzędu 26°C, a minimalna temperatura wynosi średnio 15°C. W ciągu dnia jest 14 godzin słonecznych. To już pogoda idealna do kąpieli w morzu i opalania się. Należy jednak pamiętać o kremie z filtrem. Deszczu spada tyle co nic. W maju średnio zastaniemy deszcz w jednym majowym dniu. Sumarycznie średnio spada go 4 mm.

Cypr Pogoda Czerwiec

W czerwcu jest na Cyprze tak jak w Polsce w środku lata. Temperatura sięga często 30°C. W ciągu dnia jest 15 godzin słonecznych, najwięcej w ciągu całego roku. Taka pogoda to idealne warunki do kąpieli w morzu, opalania się i zwiedzania. W czerwcu na Cyprze praktycznie nie ma deszczu. W czerwcu zaczyna się sezon turystyczny, stąd liczba turystów rośnie. Rekomendujemy wybrać się na Cypr jeszcze przed rozpoczęciem wakacji w Polsce.

Genethliou Mitellla street, a touristic street leading to Ayia N
kirill_makarov / stock.adobe.com

Cypr Pogoda Lipiec

Lipiec to miesiąc wakacyjny i środek wysokiego sezonu turystycznego. Wysoka średnia temperatura dzienna, dochodząca do 33°C i 14 godzin słonecznych sprawia, że jest to pogoda idealna do kąpieli w morzu, opalania się i trochę mniej do zwiedzania (wysokie upały). W lipcu nie ma w ogóle deszczu. Dokładniej spada go mniej niż 1 mm. Dla fanów wysokich temperatur i gorąca, czas idealny.

Cypr Pogoda Sierpień

W sierpniu średnia temperatura dzienna na Cyprze dochodzi do 33°C, a minimalna temperatura nocna wynosi 22°C. W ciągu dnia jest 13 godzin słonecznych. To pogoda idealna do kąpieli w morzu, opalania się i plażowania. W sierpniu nie ma deszczu. W ogóle nie spada (poniżej 1mm).

Cypr Pogoda Wrzesień

Wrzesień to średni okres turystyczny. Znacząco spada liczba turystów, a rośnie dostępność wycieczek i miejsc noclegowych. Ceny wycieczek są diametralnie tańsze. Pojawiają się też oferty last minute. Wciąż jest gorąco, bo maksymalna temperatura dzienna wynosi 30°C, a minimalna temperatura dzienna nie spada wiele (tylko o 2°C do 20°C). W ciągu dnia jest 12 godzin słonecznych. Pogoda wrześniowa jest idealna do kąpieli w morzu i plażowania oraz zwiedzania. Spada jeszcze mało deszczu. W wrześniu mamy na Cyprze średnio 1 dzień deszczowy i średnio 3mm deszczu.

Limassol promenade or embankment at sunset. Aerial view of famous Cyprus alley with palms and walking people. Mediterranean resort in evening time, toned
DedMityay / stock.adobe.com

Cypr Pogoda Październik

W październiku temperatury są już niższe. Maksymalna temperatura dzienna średnio wynosi 26°C, a minimalna temperatura nocna wynosi 19°C. W ciągu dnia jest 11 godzin słonecznych. To dobra pogoda do zwiedzania, ale także do kąpieli. Plusem jest na pewno mniejsze zatłoczenie. Popularne plaże jak Coral Bay nie tracą uroku przez olbrzymią liczbę turystów. Spada jednak już więcej deszczu. W październiku mamy na Cyprze średnio 3 dni deszczowe i średnio 17mm deszczu. Nadal są to więc nieduże ilości.

Cypr Pogoda Listopad

W listopadzie jest już zdecydowanie chłodniej i pojawia się więcej deszczu. Maksymalna temperatura dzienna wynosi 21°C, a minimalna temperatura nocna wynosi 13°C. W ciągu dnia jest 10 godzin słonecznych. To pogoda raczej do zwiedzania, ale już nie kąpieli w morzu. W listopadzie na Cyprze mamy średnio 5 dni deszczowych i średnio 39mm deszczu.

Cypr Pogoda Grudzień

W grudniu jest już chłodno. Maksymalna temperatura dzienna wynosi 17°C. W ciągu dnia jest 9 godzin słonecznych. W grudniu na Cyprze pada średnio przez 7 dni, a średnio notuje się 58mm deszczu.

Petra tou Romiou, the birthplace of Aphrodite. Winter evening. Paphos. Cyprus.
alexanderkonsta / stock.adobe.com

Cypr – najpopularniejsze terminy

Wakacje na Cyprze w maju to idealny czas na zwiedzanie. Temperatury są już dość wysokie, a turyści nie są jeszcze tak liczni, jak w czerwcu, lipcu i sierpniu. Warto jednak pamiętać, że w tym miesiącu może być jeszcze dość chłodno w nocy.

Urlop w czerwcu to idealny czas na odkrywanie piękna Cypru. Jest to jeden z najcieplejszych miesięcy w roku, a turyści mogą cieszyć się słonecznymi dniami i przyjemnymi temperaturami. Jest to również dobry miesiąc na plażowanie, ponieważ plaże są wówczas wolne od tłumów.

Wypoczynek w lipcu to również dobry czas na wypoczynek na Cyprze. Temperatury są wysokie, a słońce świeci przez cały dzień. Jest to idealny miesiąc na plażowanie i kąpiele w morzu. Warto jednak pamiętać, że w tym miesiącu turyści muszą liczyć się z większymi tłumami na plażach.

Sierpień to również dobry miesiąc na wycieczkę na Cypr. Jest to jeden z najcieplejszych miesięcy w roku, a turyści mogą cieszyć się słonecznymi dniami i przyjemnymi temperaturami. Warto jednak pamiętać, że w tym miesiącu turyści muszą liczyć się z większymi tłumami na plażach.

Wakacje we wrześniu to idealny czas na odkrywanie piękna Cypru. Jest to jeden z najcieplejszych miesięcy w roku, a turyści mogą cieszyć się słonecznymi dniami i przyjemnymi temperaturami. Jest to również dobry miesiąc na plażowanie, ponieważ plaże są wówczas wolne od tłumów.

Cypr– ofertyOferty wyjazdów wakacyjnych, które prezentujemy na stronie pochodzą z serwisu Wakacje.pl, który agreguje oferty ponad 100 touroperatorów, w tym m.in. Itaka, Rainbow Tours, Coral Travel, Exim Tours, Grecos, Oasis Tours. Dzięki temu mogą Państwo dokonać rezerwacji wybranej wycieczki przez internet.

FlyHunter nie jest organizatorem wyjazdów turystycznych. W związku z tym informacje i ceny wakacji na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Cypr – pogoda całoroczna

Pogoda na Cyprze jest podzielona na dwa sezon: suchy sezon, który rozpoczyna się w kwietniu i trwa do października oraz mokry sezon, który rozpoczyna się w listopadzie i trwa do marca. Temperatury w ciągu dnia wahają się od 20 do 30°C, a w nocy od 10 do 20°C. W sezonie deszczowym (zima i jesień) jest bardziej prawdopodobne, że wystąpią opady deszczu i można spodziewać się, że będzie ich maksymalnie średnio do 8 dni w miesiącu.

Cyprstylutmarkwimajczelipsiewrzpaźlisgru
Maksymalne temperatury dzienne15°C15°C18°C22°C26°C30°C33°C33°C30°C26°C21°C17°C
Średnie temperatury dzienne10°C11°C13°C17°C21°C25°C28°C28°C25°C21°C16°C12°C
Opadyśrednieśrednieniskiebardzo niskiebardzo niskiebrakbrakbrakbardzo niskieniskieśrednieśrednie
Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 1 Ocena: 5]

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation