Cape Greco – co robić w okolicy Ayia Napa i Protaras

Cape Greco jest jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w Ayia Napa i Protaras. To piękne miejsce na wschodnim wybrzeżu Cypru nie bez powodu jest turystycznym hotspotem – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy chcesz się zrelaksować na plaży, poznać przyrodę, czy po prostu podziwiać wspaniałe widoki, obszar Cape Greco ma to wszystko do zaoferowania.

Cape Greco w skrócie

Na Cape Greco nie brakuje rzeczy do zrobienia czy odwiedzenia. Jednym z najpopularniejszych zajęć jest pływanie w Błękitnej Lagunie, która słynie z czystej, niebieskiej wody. Jeśli czujesz się energicznie, możesz wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę po oszałamiających ścieżkach przyrodniczych, które wiją się przez ten obszar. I oczywiście, żadna wizyta na Cape Greco nie byłaby kompletna bez sprawdzenia Sea Caves – serii jaskiń znajdujących się na brzegu morza, które są absolutnie zapierające dech w piersiach.

cyprus 2022 cape greco
Julia / stock.adobe.com

1. Błękitna Laguna

Błękitna Laguna jest jednym z najbardziej popularnych miejsc na Cape Greco. Woda jest krystalicznie czysta i ma idealną temperaturę do pływania i relaksu. O Błękitnej Lagunie przeczytasz więcej w artykule o najpiękniejszych plażach na Cyprze.

Gorgeous turquoise sea of Cyprus island. cystal clear waters of Blue lagoon
Freesurf / stock.adobe.com

2. Konnos Beach

Konnos Beach to piękna, piaszczysta plaża, która jest idealna do opalania, pływania i gier plażowych. Plaża ta znajduje się również w pobliżu wielu restauracji, barów i sklepów.

Drone view at the coast of Konnos beach on Cyprus
fotoember / stock.adobe.com

3. The Sea Caves

Jaskinie Morskie są obowiązkowym punktem zwiedzania, gdy odwiedzasz Cape Greco. Jaskinie te znajdują się na brzegu morza i są dostępne za pomocą łodzi lub pływania. Sea Caves możesz zobaczyć na wyróżnionym zdjęciu bieżącego wpisu.

Sea caves of Cavo greco cape. Cyprus. Mediterranean sea landscape
Photo by Crazy nook on Adobe Stock

4. Kaplica Agioi Anargyroi

Kaplica Agioi Anargyroi to piękna kaplica położona na klifowym brzegu Cape Greco. Kaplica ma wspaniałe widoki na morze i jest świetnym miejscem do robienia zdjęć.

Cyprus, Mediterranean Sea coast. Agioi Anargyroi church at Cape Greco at sunrise
Roxana / stock.adobe.com

5. Kamara Tou Koraka

Kamara Tou Koraka to łuk skalny, który powstał w wyniku zapadnięcia się części klifu do morza. Ta naturalna formacja jest popularnym miejscem do robienia zdjęć i podziwiania widoków.

Stone arch and sea. Cape Greko, Agia Napa, Cyprus
photobeginner / stock.adobe.com

6. Bridge of Love

Most Miłości to most, który rozciąga się na szerokość Błękitnej Laguny. Most jest popularnym miejscem dla par, które chcą zrobić sobie romantyczne zdjęcia z oszałamiającą laguną w tle.

Bridge lovers, the Mediterranean Sea, Cyprus. Man and woman on the bridge lovers.
Sergey / stock.adobe.com

7. Monachus Monachus Arch

Monachus Monachus Arch to łuk skalny, który znajduje się na jednym z klifów w Parku Narodowym Cape Greco. Ta naturalna formacja jest popularnym miejscem do robienia zdjęć i podziwiania widoków na morze 

Cape Greco monachus love bridge
sitriel / stock.adobe.com

8. Ścieżki przyrodnicze

Istnieje kilka ścieżek przyrodniczych znajdujących się w Parku Narodowym Cape Greco, które są idealne do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej lub zwiedzania na piechotę. Szlaki te oferują wspaniałe widoki na wybrzeże i dają możliwość zobaczenia z bliska niektórych lokalnych dzikich zwierząt 

walking path named "Aphrodite"
Anna Lurye / stock.adobe.com

9. Restauracje i kawiarnie

Na terenie Parku Narodowego Cape Greco nie znajdziecie restauracji czy kawiarni, które oferują pyszne jedzenie. Wyjątkiem jest bar z kanapkami Louis' Sandwich Bar. Poza tym jest jeszcze druga opcja dla zgłodniałych – Food cart. Polecam jednak Louis' Sandwich Bar, a potem lepiej zjeść np. w Kafkaros Tavern albo Spartiatis w okolicy Konnos Beach.

Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz