Fuerteventura – pogoda. Jaki miesiąc wybrać na wakacje na Fuerteventurze?

Fuerteventura to wyspa na Oceanie Atlantyckim, leżąca w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jest to doskonałe miejsce na wakacje dla osób, które lubią ciepłe klimaty i słoneczne plaże.

Kiedy lecieć na Fuerteventurę? Najlepiej w okresie od kwietnia do września, a nawet października. W tym czasie temperatury są bardzo wysokie i słonecznych dni jest więcej niż w innych miesiącach. Ponadto w tym okresie jest mało opadów, dzięki czemu można cieszyć się piękną pogodą przez kolejne dni bez ryzyka deszczu.

Wysoki sezon turystyczny na Fuerteventurze przypada na lipiec i sierpień. Zwiększony ruch jest też obserwowany w pierwszej połowie września. W tym czasie ceny są najwyższe, a turystów jest najwięcej. Wykorzystaj dane dotyczące temperatury powietrza, wody, deszczu.


Fuerteventura Pogoda Styczeń

W styczniu na Fuerteventurze panuje klimat śródziemnomorski. Temperatury są stosunkowo niskie, średnio wynoszą około 20°C. Razem z lutym są to najzimniejsze miesiące na wyspie. W ciągu dnia jest słonecznie, ale w nocy temperatury mogą spaść nawet poniżej 0°C. Opady deszczu są stosunkowo małe. Pada średnio 2 dni w miesiącu. W sumie można się spodziewać ok. 10mm deszczu.

Fuerteventura Pogoda Luty

Luty jest bardzo podobny do stycznia pod względem temperatury. Słupki termometrów sięgają wówczas również około 20°C. Niebo jest przejrzyste i słoneczne. Opady deszczu są małe. Spada średnio ok. 1,5 dnia w miesiącu. Pomimo tego sumarycznie opadów jest nieco więcej.

Fuerteventura Pogoda Marzec

Marzec jest dość ciepłym miesiącem na Fuerteventurze, a średnia temperatura maksymalna wynosi 21°C. W marcu spada około 7 mm deszczu. Opady deszczu są dość rzadkie, a średnio deszcz spada w 1 dniu w ciągu miesiąca. Jest to dobry miesiąc na zwiedzanie wyspy.

Fuerteventura Pogoda Kwiecień

W kwietniu średnia temperatura maksymalna na Fuerteventurze wynosi 22°C. Spada wtedy około 4 mm deszczu. Opad jest sporadyczny. Powoli robią się warunki na kąpiele. Temperatura wody wynosi około 19°C (najcieplejsza woda na Fuerteventurze jest we wrześniu – około 23°C).

Fuerteventura Pogoda Maj

Maj ze średnią temperatura maksymalną 24°C jest bardzo ciepłym miesiącem na Fuerteventurze. W maju spada około 1 mm deszczu. Opady są bardzo rzadkie i średnio deszcz pada poniżej 0,5 dnia w ciągu miesiąca. Temperatura wody wynosi około 20°C.

Fuerteventura Pogoda Czerwiec

W czerwcu na Fuerteventurze zaczyna się sezon turystyczny. Czerwiec jest też bardzo ciepłym miesiącem jak na pogodę na Fuerteventurze, a średnia temperatura maksymalna wynosi 25°C. W czerwcu praktycznie nie ma deszczu. Temperatura wody w czerwcu oscyluje wokół 21°C.

Fuerteventura Pogoda Lipiec

Lipiec ze średnią temperaturą maksymalną wynoszącą 26°C jest jednym z najcieplejszych miesięcy na Fuerteventurze. W lipcu praktycznie nie obserwujemy deszczu. Opady deszczu są bardzo rzadkie i średnio deszcz pada poniżej 0,1 dnia w ciągu miesiąca. Temperatura wody jest podobna do czerwca.

Fuerteventura Pogoda Sierpień

Sierpień razem z wrześniem jest najcieplejszym miesiącem na Fuerteventurze, Średnia temperatura maksymalna wynosi 27°C. W sierpniu nie ma deszczu. Temperatura wody rośnie o 1°C do 22°C.

Fuerteventura Pogoda Wrzesień

Wrzesień na Fuerteventurze jest gorący, a średnia temperatura maksymalna w tym miesiącu wynosi 27°C. Idealnie dla fanów plażowania i upałów. W wrześniu spada około 3 mm deszczu, czyli nadal bardzo niewiele. To się przekłada na około 0,5 dnia w ciągu całego września. Temperatura wody wynosi około 23°C (najcieplejsza woda w całym roku).

Fuerteventura Pogoda Październik

Październik na Fuerteventurze jest tylko odrobinę chłodniejszy niż w poprzednich miesiącach. Dokładnie o 1°C. W październiku spada za to więcej deszczu, tj. około 5 mm deszczu. Wciąż więc opadu jest mało. Deszcz pada średnio przez 1 dzień w miesiącu. Temperatura wody wynosi w tym jesiennym miesiącu około 22°C.

Fuerteventura Pogoda Listopad

W listopadzie średnia temperatura maksymalna na Fuerteventurze spada do 24°C. W listopadzie spada około 10 mm deszczu. Dwa razy tyle co w październiku, ale nadal niewiele. Kropi przez 1,5 dnia w miesiącu. Temperatura morza to około 21°C. Oczywiście średnio, więc dla chcącego nadal można pływać.

Fuerteventura Pogoda Grudzień

Grudzień na Fuerteventurze jest chłodniejszy. W grudniu średnia temperatura maksymalna wynosi 21°C. W grudniu spada najwięcej deszczu w całym roku – aż 12,5 mm deszczu. Deszcz pada średnio przez 2 dni w ciągu miesiąca. Temperatura wody wynosi około 20°C.

Fuerteventura – pogoda całoroczna

Najlepiej na wakacje na Fuerteventurze udać się w okresie od kwietnia do października. Najwięcej turystów i najwyższe ceny w lipcu i sierpniu. Temperatura wody w czerwcu oscyluje wokół 21°C, a we wrześniu osiąga najwyższą wartość 23°C. W listopadzie spada najwięcej deszczu w całym roku, ale nie są to wysokie opady – 12,5 mm deszczu. Pogoda jest więc zbliżona przez cały rok. Nie ma diametralnych różnic w temperaturach powietrza i wody.

Fuerteventurastylutmarkwimajczelipsiewrzpaźlisgru
Maksymalne temperatury dzienne20°C20°C21°C22°C24°C25°C26°C27°C27°C26°C24°C21°C
Temperatura wody19°C18°C18°C19°C20°C21°C21°C22°C23°C22°C21°C20°C
Opadyumiarkowaneumiarkowaneniskiebardzo niskiebardzo niskiebrakbrakbardzo niskiebardzo niskieniskieumiarkowaneumiarkowane
Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation