Blue Lagoon Chorwacja

Blue Lagoon Chorwacja

Na całym świecie można znaleźć wiele malowniczych lagun, które chętnie odwiedzają turyści z całego świata. Tym, co przyciąga ich najbardziej, są urokliwe plaże, przejrzysta, czysta woda i atmosfera relaksu. Czy znajdziesz takie miejsce w Chorwacji? Poznaj bliżej Blue Lagoon w okolicy miasta Poreč!

Błękitna laguna w Chorwacji. Jak tam trafić?

To magiczne miejsce znajduje się nieopodal miejscowości Poreč położonej na na półwyspie Istria. Ten ostatni jest jednym z najbardziej popularnych punktów turystycznych w całym kraju. Zjeżdżają tutaj zarówno single, jak i całe rodziny z dziećmi.

Wycieczkę w stronę Blue Lagoon warto zacząć w miejscowości Trogir, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Stamtąd możesz bezpośrednio dopłynąć do Błękitnej laguny – iście tropikalnego zakątka miedzy dwoma wyspami Krknjaš Mali i Krknjaš Veli a wyspą Drvenik Veli.

Warto wiedzieć, że istnieje możliwość zamówienia prywatnego rejsu, w którym może wziąć udział maksymalnie 12 osób. Taka łódź na wyłączność to koszt ok. 600 euro.

Zorganizowane wycieczki ze Splitu i Hvaru

Możesz skorzystać ze zorganizowanej wycieczki i zarezerwować całodzienny rejs. Najlepiej oceniane pod tym względem są 3 opcje:

Charakterystyka błękitnej laguny – co to takiego?

Laguna to inaczej fragment morza, który został odcięty od reszty. W ten sposób powstał zbiornik, który ciągnie się przeważnie wzdłuż określonego obszaru wybrzeża. Co prawda laguny mają połączenie z morzem, jednak jego przepustowość jest bardzo niska, dlatego w takich miejscach jest raczej płytko.

Atrakcje Błękitnej laguny

Jeśli to właśnie chorwacka laguna jest twoim celem wycieczkowym, zadbaj o odpowiednie wyposażenie nie tylko, jeśli chodzi o plażowanie. To doskonałe miejsce do ćwiczeń dla miłośników sportów wodnych, ale przyjemność sprawia także klasyczne pływanie czy próby nurkowania i snorkelingu. Co ważne, w tym miejscu plaża jest kamienista i łatwo poranić sobie na niej stopy. Z tego powodu należy zaopatrzyć się w buty ochronne, a ze względu na ostre słońce – w nakrycie głowy.

Już sam rejs w kierunku Błękitnej laguny może sprawić ci wiele przyjemności. Na pokładzie łodzi zrelaksujesz się przy orzeźwiającym koktajlu i odpoczniesz w otoczeniu morskiej bryzy. Podczas przystanku możliwe jest zwiedzanie dawnej wioski rybackiej o nazwie Maslinica.

Jak przygotować się do wycieczki na Blue Lagoon w Chorwacji?

Dokonując rezerwacji na rejs, pamiętaj, aby zabrać ze sobą:

  • strój kąpielowy;
  • krem z filtrem;
  • aparat fotograficzny;
  • wygodne obuwie i ubranie;
  • okulary przeciwsłoneczne;
  • sprzęt do sportów wodnych.

Pamiętaj, że rejs wyrusza dwa razy w ciągu dnia, ale wiele zależy tutaj od warunków pogodowych. Jeśli się pogarszają, możesz spodziewać się odwołania wycieczki. Organizatorzy zwrócą ci wówczas środki lub zaproponują inny termin rejsu.

Jeśli planujesz wakacje w Chorwacji, skorzystaj z możliwości odwiedzenia laguny. To niezapomniane widoki, pobyt na rajskiej wyspie i pełen relaks na malowniczej plaży. Oferty rejsów z Trogiru możesz sprawdzić jeszcze przed wyjazdem. Wycieczkę z powodzeniem zarezerwujesz na dowolnie wybrany dzień tak, aby dopasować ją do swoich pozostałych planów turystycznych.

Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 17 Ocena: 3.9]

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz