Czy potrzebujesz paszportu lub wizy do Tunezji?

Czy trzeba mieć paszport, aby pojechać do Tunezji? Czy potrzebna jest wiza? Jaki rodzaj dokumentu tożsamości jest potrzebny? W tym wpisie na blogu odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące tunezyjskich paszportów i wiz!

Polacy potrzebują paszportu, aby pojechać do Tunezji, ponieważ kraj ten nie należy do strefy Schengen. Nie ma jednak potrzeby posiadania wizy na pobyt do 90 dni.

Jeśli chodzi o dokumenty tożsamości, musisz posługiwać się paszportem.

Jeśli jesteś obywatelem Unii Europejskiej, możesz podróżować do Tunezji tylko z paszportem. Prawo tunezyjskie wymaga, aby paszport był ważny przez co najmniej sześć miesięcy od daty przyjazdu do kraju

Polacy potrzebują paszportu, aby pojechać do Tunezji, ale nie potrzebują wizy. Wynika to z faktu, że Tunezja nie należy do strefy Schengen.

Schengen to porozumienie między 26 krajami europejskimi, które pozwala na swobodny przepływ osób w obrębie jego granic. Polacy potrzebują wizy, aby podróżować do krajów należących do strefy Schengen, takich jak Francja czy Niemcy. Ponieważ jednak Tunezja nie należy do strefy Schengen, Polacy mogą wjechać do tego kraju na podstawie paszportu.