Rząd przedłuża kwarantannę narodową – zamknięte hotele i kwarantanna po powrocie!

Rząd zdecydował dziś o przedłużeniu o kolejne 2 tygodnie obowiązujących od 28 grudnia ograniczeń. Jedyną zmianą będzie to, że dzieci w klasach 1-3 pójdą do szkoły, wracając tym samym do tradycyjnego nauczania stacjonarnego.

Obecnie wiadomo jedynie, że restrykcje będą obowiązywały przynajmniej do końca stycznia. W Polsce wciąż zamknięte pozostają hotele oraz stoki narciarskie.

Podróże za granicę są co prawda możliwe, ale sytuacja jest trudna do przewidzenia. Powrót prywatnym autem z innego państwa należącego do Strefy Schengen nie będzie co prawda wiązał się z kwarantanną wjazdową, ale sytuacja w Europie jest poważna i zalecamy sprawdzenie obostrzeń obowiązujących w kraju, do którego się wybieracie.

Pozostali (wszyscy wracający transportem zorganizowanym i niezależnie od środka transportu wracający z kraju spoza Strefy Schengen) będą objęci obowiązkiem 10-dniowej kwarantanny po powrocie. Obowiązku tego unikniemy, jeśli wjazd powiązany jest z podjęciem lub kontynuowaniem nauki (włącznie ze studentami studiów podyplomowych).

Podsumowanie zasad na poniższej grafice:

Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz