Zasady wjazdu do Grecji a koronawirus

Jeśli jesteś turystą wybierającym się do Grecji i zastanawiasz się, jakie są zasady wjazdu do tego kraju w czasie pandemii koronawirusa Covid-19, to dobrze trafiłeś. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o wyjeździe do Grecji i powrocie z Grecji po urlopie.

Grecja zmienia zasady wjazdu

Jeśli jesteś turystą podróżującym do Grecji, od 2 maja możesz wjechać do tego kraju bez żadnych ograniczeń związanych z wirusem COVID-19. Należy jednak pamiętać o aktualnych warunkach wjazdu i zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w Grecji w związku z epidemią koronawirusa

Loty do Grecji bez ograniczeń związanych z COVID-19

Czy planujesz w najbliższym czasie podróż do Grecji? Jeśli tak, to z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że kraj ten łagodzi zasady wjazdu dla turystów

Od 2 maja 2022 r. turyści z całego świata będą mogli wjeżdżać do Grecji bez żadnych ograniczeń i dodatkowych limitów. Oznacza to, że nie trzeba już będzie okazywać świadectw szczepień ani wykonywać testów na koronawirusa.

Podróże do Grecji bez formularzy PLF

Jeśli jesteś turystą planującym wyjazd do Grecji w najbliższym czasie, musisz wiedzieć kilka rzeczy

– Z dniem 15 marca 2022 roku Grecja zniosła obowiązek wypełniania formularza PLF przez turystów

– Oznacza to, że tak długo, jak Twój paszport jest ważny, będziesz mógł wjechać do Grecji

Losowe kontrole zdrowia na lotniskach w Grecji

Jeśli podróżujesz do Grecji, pamiętaj, że możesz zostać poddany wyrywkowej kontroli zdrowia w kierunku koronawirusa Covid-19. Na lotniskach przeprowadza się pomiary temperatury i szybkie testy, a osoby, które uzyskają wynik pozytywny, mogą zostać umieszczone w izolatce na okres do 5 dni. Objawy muszą być nieobecne przez co najmniej 24 godziny, aby możliwe było zwolnienie z kwarantanny.

Dlatego należy na bieżąco śledzić najnowsze ostrzeżenia dla podróżujących do Grecji i upewnić się, że posiada się kompleksowe ubezpieczenie podróżne, które obejmuje ubezpieczenie na wypadek odwołania lub przerwania podróży z powodu koronawirusa.

Bezpieczne wakacje – kwestie sanitarne w Grecji

Osoby planujące w najbliższym czasie podróż do Grecji powinny pamiętać o aktualnych ograniczeniach i środkach bezpieczeństwa związanych z koronawirusem Covid-19. Chociaż obecnie dozwolone jest przebywanie większej liczby klientów w pomieszczeniach zamkniętych, nadal zaleca się noszenie masek – zwłaszcza na zewnątrz, w dużych skupiskach ludzi.

W sklepach i środkach transportu publicznego, wymagane jest stosowanie specjalnej maski KN95/N95/FFP2 lub maski podwójnej. Podczas posiłków w restauracjach klienci powinni zdejmować maski dopiero po zajęciu miejsc przy stolikach. Zakrywanie twarzy, takie jak chusty, bandany i przyłbice, jest niedozwolone

Zasady powrotu do Polski

Od 28 marca 2022 r. można podróżować do Polski bez żadnych ograniczeń związanych z covid-19. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, które znosi obowiązek odbycia kwarantanny, wykonywania testów na koronawirusa i okazywania Unijnego Certyfikatu Covid po przekroczeniu granicy naszego kraju.

Jeśli jesteś turystą powracającym z Grecji, od 28 III 2022 roku zmieniły się zasady powrotu do Polski. Mianowicie:

1. Po powrocie do Polski nie musisz już przechodzić kwarantanny ani badań na obecność koronawirusa

2. Nie musisz już okazywać certyfikatu UE Covid ani negatywnego wyniku testu przy przekraczaniu granicy naszego kraju.

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation