tajlandia wyspa kobieta bikini plaża

Tajlandia wkrótce bez testów na Covid-19

Nareszcie koniec testów! Rząd Tajlandii ogłosił, że za kilka dni zniesie ograniczenia dla zaszczepionych podróżnych. Pasażerowie, którzy przyjęli szczepionkę nie będą już musieli wykonywać żadnych testów. Miejmy nadzieję, że oznacza to koniec ery kwarantann w podróżowaniu.

Tajlandia już wcześniej zlikwidowała przymusowe testy przed przyjazdem, a już wkrótce pożegna się z testami po przylocie. Razem z końcem testów zniknie również kwarantanna.

Tajlandia dla zaszczepionych

Od 1 maja, bo wtedy nowe przepisy wejdą w życie, w pełni zaszczepieni turyści będą mogli wjeżdżać do Tajlandii bez większych utrudnień. W pełni zaszczepieni oznacza konieczność posiadania unijnego certyfikatu Covid-19).

Dotychczas zaszczepieni turyści musieli poddać się jednodniowej kwarantannie do czasu otrzymania negatywnego wyniku. Jako miejsce odbywania kwarantanny wyznaczone zostały jedynie wybrane tajskie hotele. To już jednak przeszłość.

Tajlandia dla niezaszczepionych

Na zmianach skorzystają również osoby nieszczepione. W ich przypadku zasady wjazdu zostaną złagodzone. Osoby niezaszczepione muszą albo okazać negatywny wynik testu PCR (wykonanego do 72 godziny przed podróżą) albo odbyć pięciodniową kwarantannę w jednym z hoteli z listy.

Co zrobić przed podróżą do Tajlandii?

Rząd Tajlandii niezmiennie będzie wymagał od turystów wypełnienia formularzu wjazdowego (tzw. Thailand Pass – https://tp.consular.go.th/) i wykupienia ubezpieczenia zdrowotne, które obejmuje Covid-19 na kwotę co najmniej 10 tys. USD (tutaj zmniejszono limit z 20 tys. USD).

Źródło: Tourism Authority of Thailand

Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz