Widok z okna w Czarnobylu

Loty widokowe nad Czarnobylem

Narodowe linie Ukrainy na życzenie pasażerów uruchamiają loty krajoznawcze „do nikąd”. Konkretniej z Ukrainian International Airlines możecie polecieć na miejsce katastrofy nuklearnej – do Czarnobyla. Samolot wystartuje z Kijowa i po nieco ponad godzinie odstawi pasażerów dokładnie w to samo miejsce. Co ciekawe zainteresowanie biletami było tak duże, że zaraz po rozpoczęciu sprzedaży potwierdzono uruchomienie kolejnego lotu. Pierwszy lot samolotem Embraer E195 odbędzie się 7 marca, a kolejny już tydzień później.

Przelot odbędzie się na wysokości 900 metrów nad ziemią. Tak niska wysokość zapewni pasażerom komfort dokładnej obserwacji tego co znajduje się pod nimi.

Ile kosztuje i co dokładnie zawiera cena wycieczki lotu nad Czarnobylem?

Po pierwsze w rolę pilotów wycieczki wcielą się prawdziwi piloci Ukrainian International Airlines, którzy zaszczycą pasażerów osobistymi opowieściami lotniczymi. Będą także odpowiadali na ich pytania.

W cenie biletu ponadto będzie:

  • wycieczka po samolocie Boeing 777 na płycie lotniska Kijów Boryspol;
  • możliwość zrobienia zdjęć w kokpicie samolotu;
  • selfie z pilotami;
  • możliwość wygrania gadżetów w loterii;

Z niepotwierdzonych źródeł samolot prawdopodobnie przeleci także nad Gostomelem, miejscem bazowania An-225. Antonow An-225 Mrija (Marzenie) jest jednym z największych samolotów w historii i największym samolotem używanym komercyjnie.

Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz