Bezpieczeństwo na Seszelach

Seszele Bezpieczeństwo

Seszele uznawane są za miejsce ogólnie bezpieczne. Nie występują tam żadne poważne zagrożenia dla zdrowia. Przestępczość pospolita występuje w umiarowym stopniu i zazwyczaj sprowadza się do drobnych kradzieży. Tak jak w każdym miejscu, zaleca się zachowanie ostrożności, nieobnoszenie się z rzeczami wartościowymi oraz nieporuszanie samemu po zmierzchu. Nie należy także zostawiać rzeczy na plażach bez opieki.

Opieka medyczna na Seszelach

Opieka medyczna na wyspie jest dobrze rozwinięta i łatwo dostępna, jednak może zostać pobrana wysoka opłata, w zależności od wykonywanej usługi od 75 do nawet 2000 rupii. W większości hoteli w przypadku wykupienia oferty biura podróży, lekarz jest dostępny na wezwanie. Na dużych wyspach nie ma problemów z dostępem do usług medycznych, na mniejszych wysepkach kontakt ten może być utrudniony. Mimo wszystko zaleca się wykupienie ubezpieczenia w międzynarodowej firmie.

Szczepienia wymagane do podróży na Seszele

Przed wyjazdem na wyspy, żadne szczepienie nie jest obowiązkowe, ale zaleca się wykonanie szczepionki przeciwko żółtej febrze, tężcowi, błonicy, durowi brzusznemu a także wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B.

Szczepienia Covid

Ze względu na Covid, osoby zaszczepione trzema dawkami, nie muszą wykonywać testu, wystarczy potwierdzenie przyjęcia trzech dawek szczepienia. Osoby niezaszczepione zobowiązane są do przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR wykonanego maksymalnie na 72 godziny przed wylotem lub testu antygenowego wykonanego maksymalnie na 48 godzin przed wylotem. Należy także uzupełnić formularz online, dostępny na stronie https://seychelles.govtas.com/, jednak nie wcześniej niż na 5 dni przed wylotem. Sprawdzane jest to przez obsługę lotniczą przed wejściem na pokład samolotu.

Niebezpieczne zwierzęta na Seszelach

Na w Seszelach nie ma zwierząt zagrażających bezpośrednio życiu człowieka, nie pojawiają się komary, które przenoszą malarię. Najbardziej należy uważać na skolopendrę, jest to zwierzę z gatunku wija, jednak osiąga ona ok. 30 cm długości. Po jej ugryzieniu trzeba jak najszybciej udać się do szpitala, ponieważ jej jad jest trujący. Zwierzęta te zaszywają się w ciemnych i wilgotnych miejscach w wyższych partiach gór.

Niebezpieczeństwo od wody – ocean i rekiny

Ocean to miejsce zamieszkania także wielu niebezpiecznych stworzeń, mimo, że do zatok otaczających Seszele wpływają one bardzo rzadko, lepiej zachować uwagę i zachowywać zasady kąpieli. Na wielu plażach nie ma ratowników, dlatego podczas kąpieli zależy być bardzo ostrożnym, a w miejscach, gdzie jest zakaz z powodu wysokich fal, nie wchodzić do wody. W wodzie najbardziej należy uważać na płaszczki i rekiny.

Na co uważać wybierając hotel na Seszelach?

Wybierając hotel lub biuro podróży, z którego usług będziemy korzystać, warto sprawdzić, czy posiada on odpowiednią licencję, ponieważ na Seszelach organizowanie wycieczek dla turystów wymaga specjalnego pozwolenia, a za jego brak grożą bardzo surowe kary.

Placówka dyplomatyczna na Seszelach

Na Seszelach nie ma polskiej placówki dyplomatycznej, w Nairobi (stolica Kenii) jest jedynie akredytowany Ambasador Rzeczypospolitej, z tego powodu możliwość udzielenia pomocy może być ograniczona. Dlatego zgodnie z prawem Unii Europejskiej, Polacy przebywający w państwach niebędących członkami Unii, uprawnieni są do korzystania z pomocy placówek dyplomatycznych pozostałych państw członkowskich, które posiadają w danym kraju oddział.

Jakie leki można zabrać na Seszele?

Osoby, które chcą przewieźć na teren Seszeli leki antydepresyjne lub psychotropowe koniecznie muszą posiadać pismo do tego upoważniające, wydawane przez Medicine Regulatoru Unit of the Ministry of Health of the Republic of Seychelles, na podstawie recepty. Na wyjazd warto zaopatrzyć się w podstawowe leki. Na Seszele warto wziąć coś przeciwbólowego oraz na biegunkę. Dla osób z słabszym żołądkiem i chorobą lokomocyjną konieczne będzie zabranie również czegoś przeciwko wymiotom, ponieważ rejsy katamaranem między wyspami mogą być bardzo niezapomniane.

Narkotyki na Seszelach

Oficjalnie się o tym nie mówi, ale na Seszelach wiele osób jest uzależnionych od narkotyków, głównie heroiny. Przy spotkaniu takiej osoby, zachowującej się agresywnie, najlepiej będzie grzecznie przeprosić i szybko się oddalić. Niektóre dane mówią, że aż 10% mieszkańców Seszeli jest uzależnionych. Władze próbują z tym walczyć, poprzez nakładanie surowych kar, na wyspach obowiązuje całkowity zakaz posiadania i rozpowszechniania wszelkiego typu narkotyków i dopalaczy, a za nieprzestrzeganie grożą bardzo wysokie kary.

Seszele Wczasy

Bezpieczeństwo podczas podróży to kwestia priorytetowa dla każdego turysty. Seszele, znane ze swoich malowniczych plaż i turkusowego oceanu, stanowią jedno z najbardziej pożądanych miejsc na świecie, gdzie możemy spędzić niezapomniane chwile. Jeżeli marzysz o idealnych wyjeździe Seszele Wczasy, z pewnością zastanawiasz się, jakie są opcje i jakie atrakcje czekają na Ciebie na miejscu. Zanim wyruszysz w podróż, warto zapoznać się z ofertami, terminami, hotelami, cenami oraz recenzjami innych turystów. Pamiętaj, że dobrze przygotowany wyjazd to podstawa bezpiecznych i udanych wakacji.

Inne informacje praktyczne Seszele

Bezpieczna podróż to także odpowiednie przygotowanie się do niej, które obejmuje zabranie potrzebnych rzeczy (w tym leków) oraz przygotowanie wymaganych dokumentów. W informacje praktyczne Seszele przeczytasz także o lokalnej walucie czy różnicy czasu.

More Reading

Post navigation