La Digue Seszele

La Digue Seszele

Wyspa La Digue, która prezentowana jest okładce niejednego przewodnika, zajmuje jedynie 10 km², będąc jednocześnie trzecią pod względem zaludnienia wyspą Seszeli. Otoczona jest pierścieniem stworzonym z rafy koralowej, a na wyspie nie ma ani jednej drogi. Skały znajdujące się na najpopularniejszej plaży, Anse Source d’Argent, stały się już niemal ikoną. Są one od milionów lat kształtowane przez wiatr i łagodne fale oceanu. Można do nich dotrzeć jedynie przez rezerwat przyrody, park L’Union Estate, w którym można zobaczyć cmentarz pierwszych osadników oraz XIX wieczny, tradycyjny dom, obecnie pełniący funkcję muzeum. Wstęp na teren rezerwatu kosztuje 100 rupii (ok. 25 zł). Park zamieszkują długowieczne żółwie. Żółwie olbrzymie mogą żyć nawet do 250 lat. Co ciekawe, odwrócenie się takiego żółwia na skorupę może skończyć się dla niego śmiercią, ponieważ ze względu na swoje rozmiary i wagę, bez pomocy nie jest w stanie sam odwrócić się ponownie.

Do tego typu wypadków najczęściej dochodzi w sytuacji, gdy, aby dosięgnąć wyżej rosnących listków, żółwie stają na tylnych łapkach. Niektóre osobniki żyją w kreolskich ogródkach i traktowane są jako zwierzęta domowe. Wiele z nich daje się dotykać i karmić, jednak, co niestety zdarza się dość często, nie wolno siadać na ich skorupach!

Sama plaża również robi niesamowite wrażenie. Piasek na niej jest bialutki i delikatny, a wyrastające spomiędzy głazów palmy, dają odrobinę schronienia od słońca. Wyspa uznawana jest za jedną z dziesięciu najpiękniejszych plaż świata i za najczęściej fotografowaną wyspę na archipelagu. Woda przy plaży jest płytka, a rafa koralowa sięga niemal brzegu. Na wyspie można także wybrać się na plantację wanilii, poznać sposób wytwarzania kopry, czyli wysuszonego miąższu kokosa czy oleju kokosowego. Z powodu popularności plaży może być tutaj nieco tłoczno.

Inną plażą wartą odwiedzenia jest Anse Cocos, jest to dzika plaża z delikatnym piaskiem oraz naturalnymi, płytkimi basenami i licznymi palmami dającymi cień. Plaża była wcześniej miejscem produkcji kopry, stąd wzdłuż niej można zobaczyć opuszczone budynki.

Będąc na La Digue, idealną opcją dla osób nielubiących leżeć w jednym miejscu, będzie wypożyczenie motorówki i zorganizowanie kilkugodzinnej wycieczki po pobliskich wyspach: Félicité, Grande Soeur, Petite Soeur oraz Île Cocos. Wszystkie z nich są niewielkich rozmiarów, jednak zachwycają swoją egzotycznością. Na zobaczenie ich wszystkich wystarczy jeden dzień.

La Digue Seszele Wakacje

La Digue to trzecia co do wielkości wyspa Seszeli, zachwycająca malowniczymi plażami, granitowymi skałami i turkusową wodą Oceanu Indyjskiego. Czy marzyłeś kiedykolwiek o raju na Ziemi? To miejsce może być odpowiedzią na Twoje pragnienia. Krystalicznie czyste wody, nieskazitelna przyroda oraz przyjazna atmosfera lokalnej społeczności sprawiają, że wczasy na Seszelach to niezapomniane przeżycie.

Jeżeli zastanawiasz się nad idealnym miejscem na wakacje, La Digue to prawdziwa perła wśród seszelskich wysp. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź nasz zbiór ofert Seszele Wakacje. Nie przegap okazji, by poznać ten raj na Ziemi!

Mahe

Poznałeś już trzecią wyspę Seszeli, ale co z największą – Mahe, na której mieszka prawie cała ludność kraju i która stanowi kolebkę kultury i jest pierwszym punktem styku z mieszkańcami.

Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 0 Ocena: 0]

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz