Praslin Seszele

Praslin Seszele

W ogrodzie botanicznym na wyspie Praslin, drugiej co do wielkości seszelskiej wyspie, znajduje się wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego oraz przyrodniczego UNSECO, park narodowy Vallee de Mai, w którym między niesamowitymi palmami coco de mar, latają czarne papugi, niebieskie gołębie oraz nigdzie więcej niespotykanie bilbile seszelskie. Park ten to jedyne na Seszelach miejsce, gdzie przez kilkusetletnie palmy, wznoszące się do 30 metrów, nie dociera słońce. Park jest także miejscem wylęgu zagrożonych wyginięciem czarnych papug. Na wyspie można spotkać Esmeralda, jest to najstarszy żyjący na Seszelach żółw olbrzymi, jego wiek oceniany jest na około 170 lat. Te ogromne gady na wolności żyją jeszcze tylko na Galapagos, jednak to na Seszelach ich populacja jest najliczniejsza, a największa ich liczba zamieszkuje bezludny atol Aldabra.

Najładniejsze plaże na Praslin

Najpopularniejszymi i najładniejszymi plażami na wyspie są Anse Lazio i Anse Volbert (inna nazwa: Cote d’Or). Obie będą idealnym miejscem na odpoczynek i nurkowanie. Dodatkowo ta pierwsza znana jest z jednych z najpiękniejszych wschodów i zachodów słońca oraz uważana za turystyczne centrum wyspy, natomiast symbolem tej drugiej są opadające palmy.

Plantacje i palma coco de mer

Na Seszelach znajdują się plantacje herbaty, kawy, wanilii czy cynamonu. Jednak rośliną przyciągającą największą ciekawość jest palma coco de mer, inaczej nazywana kokosem morskim, w języku polskim występuje pod nazwą lodoicja seszelska. Palma słynie z ogromnej wielkości owoców, ważących nawet do 25 kilogramów. Palmy te dzieli się na osobniki żeńskie i męskie. Kokosy wersji damskiej przypominają swoim kształtem kobiece pośladki. Natomiast męskie osobniki posiadają kwiaty przypominające narządy rozrodcze, które, gdy są dojrzałe wyrzucają w powietrze chmurę pyłu, mającego za zadania zapylenie „żeńskich palm”.

O zapylaniu palm krąży nawet legenda, która głosi, że dzieje się to zawsze w sztormową noc. Palmy ocierając się o siebie wydają miłosne jęki. Podobno te, kto nakryje palmy na miłosnych uniesieniach i je usłyszy, zginie o poranku. Inna wersja mówi, że osoba, która przyłapie palmy podczas intymnego momentu zostanie oślepiony. Dawniej wierzono, że owoce tych palm pochodzą z oceanicznych ogrodów, stąd też pochodzi ich nazwa.  Do dzisiaj sproszkowane kokosy palmy coco de mer uznawane są za afrodyzjak, mający pobudzać popęd u mężczyzn. Ten szczególny gatunek palm objęty jest szczególną ochroną – ich kokosów nie można zrywać, a wywożenie ich kraju możliwe jest jedynie z upoważniającym do tego certyfikatem. Palmy uznane zostały za jeden z botanicznych cudów świata.

Trekingi na Praslin

Do najpopularniejszych na Praslin szlaków trekkingowych należy Mont Plasir, szlak zaczyna się zaraz przy przystanku autobusowym o tej samej nazwie. Z samej góry rozpościera się niesamowity widok na pobliskie wysepki. Drugim szlakiem jest Glacis Noire, jest to 3 km trasa przez las tropikalny, na samym jej końcu znajduje się punkt widokowy, z którego przy dobrej widoczności rozpościera się widok nawet do ok 100 km.

Skoki ze spadochronem

Dla odważniejszych, na wyspie istnieje możliwość skoczenia ze spadochronem, przejechania się skuterem wodnym lub wykupienia opcji parasailingu (ciągniecie przez motorówkę przymocowanego spadochronu).

Praslin Seszele Wakacje

Praslin to jedna z najpiękniejszych wysp archipelagu Seszele, zachwycająca białymi piaskowymi plażami i turkusowymi wodami Oceanu Indyjskiego. To raj dla miłośników natury, gdzie egzotyczne rośliny i zwierzęta stanowią integralną część krajobrazu. Jeśli marzysz o niesamowitych wakacjach, w których będziesz mógł zanurzyć się w kulturze, historii i przepięknych krajobrazach, Praslin to miejsce dla Ciebie. Dla tych, którzy chcą poznać pełną ofertę tego raju na ziemi, polecamy pełny artykuł z ofertami, zdjęciami, cenami i opiniami na temat Seszele Wakacje. Zanurz się w tropikalnej atmosferze i odkryj wszystko, co Praslin ma do zaoferowania.

La Digue

Po drugiej największej wyspie Seszeli kolej na trzecią co do wielkości wyspę La Digue, z legendarną plażą Anse Source d’Argent.

Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 0 Ocena: 0]

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz