Co zabrać ze sobą do Egiptu?

Co zabrać na wakacje do Egiptu?

Egipt dla Polaków jest państwem obcym kulturowo. To państwo położone na innym kontynencie, dlatego często w sklepach nie występują popularne europejskie produkty. Z tego względu warto stworzyć listę niezbędnych rzeczy, które należy zabrać ze sobą.

Jaki filtr do Egiptu?

Z uwagi na ostre południowe słońce, niezbędną rzeczą, jaką należy zabrać do Egiptu, jest krem z wysokim filtrem. Wysokie temperatury oraz agresywne słońce może w krótkim czasie doprowadzić do poparzeń słonecznych. Najlepszą opcją będzie krem z filtrem SPF50. Na wypadek wystąpienia poparzeń, warto mieć w bagażu równieżkrem z pantenolem, który skutecznie łagodzi podrażnienia słoneczne.

Jakie leki można zabrać do Egiptu?

Do Egiptu warto zabrać środki dezynfekujące, plastry i bandaże, które okażą się niezbędne podczas pierwszych prób nurkowania w okolicach rafy koralowej. Można mieć ze sobą również leki na biegunkę, zaparcia oraz dozwolone leki przeciwbólowe. Warto zabrać ze sobą środki łagodzące ukąszenia insektów.

Jakie leki do Egiptu?

W Egipcie zakazane są wszystkie środki na bazie tramadolu. Oznacza to, że nie tylko nie można ich wwieźć do kraju, ale za ich posiadanie mogą grozić konsekwencje karne. W przypadku stosowania innych leków zawierających opioidy należy zweryfikować dane na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Jakie ciuchy do Egiptu?

Oczywiście na terenie ośrodka, jakim jest kurort, można chodzić w dowolnym stroju. Należy pamiętać, że w przypadku wysokiej temperatury najlepiej sprawdzą się lekkie ubrania z przewiewnych tkanin. Idealnym rozwiązaniem będzie wobec tego koszula z lnu czy koszulka z bawełny.

Z uwagi na obowiązujące regulacje prawne i kodeks kulturowy poza terenem hotelowym w dobrym guście jest zasłanianie ramion oraz kolan. Nie można zapomnieć o nakryciu głowy, które jest obowiązkowe, z uwagi na temperatury. Może to być czapka lub kapelusz. Warto pamiętać o sandałach, klapkach oraz okularach słonecznych.

Najlepsze będą luźne ubrania, w tym nakrycie głowy, które ochronią od agresywnego słońca. Oczywiście niezbędny będzie strój kąpielowy oraz duży ręcznik na basen.

Zobacz też jakie pieniądze i walutę zabrać na wczasy do Egiptu!

Ile można wwieźć alkoholu do Egiptu?

Do Egiptu można wwieźć jeden litr alkoholu, 200 sztuk papierosów oraz 25 cygar. Wbrew powszechnej opinii w Egipcie nie obowiązuje zakaz spożywania alkoholu zarówno w kurortach, jak np. Sharm el Sheikh, jak i poza hotelami.

Jednak w małych egipskich miejscowościach mogą być problemy z zakupem popularnych alkoholi. Jeśli jednak chodzi o wakacje w Egipcie w ramach all inclusive, nie powinno być żadnego problemu ze spożywaniem koktajli czy drinków.

Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 2 Ocena: 4]
Przewiń do góry