Egipt Bezpieczeństwo

Na co uważać w Egipcie poza upałami?

Zanim wyruszysz w fascynującą podróż do tajemniczego Egiptu, pamiętaj, aby zarejestrować swoją wyprawę w unikalnym systemie Odyseusz! Dzięki niemu będziesz mógł nawiązać kontakt z Ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej w egzotycznym Kairze, gdy tylko zajdzie taka konieczność.

Czy Egipt jest bezpieczny?

Wypoczynek w Egipcie związany jest czasem z masą mitów, które pochodzą najczęściej od niezadowolonych klientów. Wycieczki do kurortów takich jak Egipt Hurghada czy Sharm el Sheikh są całkowicie bezpieczne i nie należy obawiać się takich wakacji.

Również Kair, stolica Egiptu, będzie bezpieczny dla turystów z Zachodu. Aleksandria Egipt, drugie co do wielkości miasto także chętnie przyjmuje podróżnych, a hotele dbają o ich bezpieczeństwo.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przestrzega jednak, że w krainie majestatycznych piramid i faraonów istnieje podwyższone ryzyko aktów terrorystycznych. Szczególnie ostrożnym warto być w okolicach budynków rządowych, gdzie sytuacja może być okresowo bardziej napięta.

Jako turysta, zwłaszcza w miastach zachować czujność na sytuacje związane z kradzieżami. Warto odpowiednio zabezpieczyć swoje kosztowności, aby nie dać się zaskoczyć sprytnym kieszonkowcom. Np. pozostawiając dokumenty i gotówkę w sejfie lub nosząc je w nerce pod koszulką. Ale o tym już pisaliśmy, więc przejdźmy do tego na co jeszcze warto uważać w Egipcie.

Bezpieczne wczasy – Na co uważać w Egipcie?

Nie można zapominać, że Egipt to kraj muzułmański. Z tego względu w miejscach publicznych obowiązują nieco inne zasady niż w Europie. Na terenie Polski dozwolone jest chodzenie praktycznie w każdym stroju. Państwa bliskiego wschodu są nieco bardziej restrykcyjne pod tym względem. Kobiety, szczególnie podróżujące samotnie, powinny pamiętać o zakrywaniu ramion oraz kolan.

Wyższe ceny dla Turystów

Podczas zamawiania rozmaitych usług turystycznych w Egipcie, warto być ostrożnym. Niezależnie od tego, czy chodzi o nocleg w lokalnym hotelu, wycieczkę po Nilu czy transport autobusem – Egipcjanie często stosują wobec europejskich turystów o wiele wyższe ceny.

Woda z kranu w Egipcie

Wjeżdżając na teren kraju faraonów, warto pozbyć się zwyczaju picia wody z kranu (jeśli cię to dotyczy). Woda w Kairze jest bardzo zanieczyszczona i zawiera chlor. Choć w całym kraju prowadzone są prace w celu poprawy jakości wody. W wodzie czerpanej bezpośrednio z Nilu może znajdować się mnóstwo pasożytów i wirusów, które mogą spowodować u turysty poważne dolegliwości.

Niedozwolone pamiątki z Egiptu

Uważaj na to, co zechcesz przywieźć z Egiptu w ramach pamiątki. W Unii Europejskiej obowiązują pewne obostrzenia co do tego, jaki przedmioty można przetransportować na jej teren. Z wakacji w Egipcie nie możesz przywieźć do Polski:

  • mięsa;
  • wędliny;
  • produktów mlecznych;
  • wyrobów z kości słoniowej;
  • elementów rafy koralowej;
  • trofeów wykonanych z dzikich zwierząt;
  • nasion;
  • roślin.

Jeśli chcesz zapoznać się z kompleksową informacją na ten temat, znajdziesz ją na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Przeczytaj także co warto zabrać na wakacje do Egiptu!

Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 14 Ocena: 3.7]

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation