Cala Escondida, Ibiza. Hiszpania

Ibiza Plaże

Czy wiesz, że na Ibizie oficjalnie funkcjonuje aż 50 plaż, z których rozciągają się piękne widoki na malownicze okolice? Co ciekawe, w rzeczywistości można wypoczywać na znacznie większej ilości piaszczystych zakątków, choć nie ma ich w żadnym przewodniku. Być może odkryjesz własny rajski zakątek na Ibizie, do którego będziesz wracać każdego roku!

Najpiękniejsze plaże Ibizy? Znajdzie się coś dla każdego!

Na tej hiszpańskiej wyspie skorzystasz zarówno z cichych i spokojnych plaż idealnych na wakacje dla rodzin z dziećmi (przede wszystkim w północnej części wyspy), ale także miejsc bardziej imprezowych, na których muzyka i tańce nie ustają przez całą dobę. Działa przy nich mnóstwo klubów i dyskotek z dobrą muzyką i smacznym, lokalnym jedzeniem.

Cala Beniras

Zacznij od plaży, która słynie z niesamowitego zachodu słońca. To jedna z plaż hipisowskich. To oznacza, że w jeden dzień tygodnia (konkretnie w niedzielę) odbywają się tu ich spotkania, podczas których grają na bębnach, tworząc niezapomniany klimat. Ten widok jest popularny szczególnie w sezonie letnim. Na plażę można dotrzeć samochodem (nieopodal funkcjonuje parking), ale dojeżdża tu także autobus.

Plaża Cala Benirras na Ibizie
pkazmierczak – stock.adobe.com

Playa D’en Bossa

Jest to najdłuższa plaża na Ibizie. Rozciąga się w okolicy takich klubów, jak Sankeys, Ushuaia czy Hi Swag, a także lokalnych barów. Tutejszy piasek sprzyja wypoczynkowi, a wysokie fale pozwalają na trenowani sportów wodnych. Choćby z tego powodu jest najliczniej oblegana ze wszystkich plaż na Ibizie.

Playa Den Bossa, Ibiza
Tolo – stock.adobe.com

Playa Puerto de San Miguel

To coś zupełnie innego niż Den Bossa. Jeśli wybierzesz się w te rejony, trafisz na niewielką, ale urokliwą plażę, która funkcjonuje jednocześnie jako port. Jest tu dosyć spokojnie, a bliskie obcowanie z naturą wpływa na gości wyspy niemal kojąco. Spacerując brzegiem plaży, dotrzesz m.in. do spektakularnej jaskini naciekowej Cuevas.

Playa del Puerto de San Miguel, Ibiza
Helena GARCIA – stock.adobe.com

Ses Salinas

Ses Salinas to najbardziej znana plaża na Ibizie, szczególnie popularna wśród młodzieży. Zachwyca jasnym piaskiem, doskonałymi smakami w pobliskich restauracjach, a także szeroki możliwościami aktywnego wypoczynku. To dobra propozycja dla osób, które lubią turystyczny gwar i towarzyskie spotkania przy doskonałej pogodzie.

Ses Salines Ibiza
Alessia – stock.adobe.com

Plaża Cala Xarraca

Na północy wyspy ciągnie się atrakcyjna Cala Xarraca. To właściwie zatoka powstała w pobliżu niewielkiego klifu. Tuż przed nią, niedaleko brzegu powstały małe wysepki, które można podziwiać podczas plażowania.

Ta niewielka plaża ukryta wśród skał kryje w sobie nietypową atrakcję. Jest to wisząca bezpośrednio nad wodą huśtawka, na której turyści uwielbiają się fotografować. Na Cala Xarraca na północy Ibizy miejsce dla siebie odnajdą także zwolennicy snorkellingu.

Plaża Cala Xarraca, Ibiza
berg_bcn – stock.adobe.com

Cala Bassa – malownicza plaża w lesie!

Plaża słynie z tego, że niemal z każdej strony otoczona jest lasem sosnowym. Turyści zachwycają się tu turkusową wodą zatoki, białym piaskiem i spokojem idealnym do słonecznego wypoczynku z dala od zgiełku. Ta mała plaża chętnie wybierana jest przez rodziny z dziećmi. Fale nie są tu zbyt wysokie i nawet najmłodsi plażowicze będą się tu doskonale, a przede wszystkim bezpiecznie, bawić.

Jeżeli chcesz poczuć na urlopie nieco adrenaliny, nieopodal plaży znajduje się klif idealny do wodnych skoków. Tego uczucia nie zastąpią nawet wspaniałe widoki.

Javier Duran – stock.adobe.com

Cala Conta – piaszczysta plaża słynąca z czerwonych skał

Ta niezwykle malownicza plaża znajduje się w zachodniej części Ibizy. Krystalicznie czysta woda i jej przejrzystość zachęcają do wypoczynku, ale w tutejszy krajobraz na dobre wpisały się także kameralne zatoczki czy czerwony kolor okolicznych skał. Na plażę dotrzesz samochodem w niecały kwadrans z pobliskiego miasteczka San Antonio. Z kolei wieczorami fantastyczne zachody słońca sprawią, że zaniemówisz z wrażenia – należą do jednych z najpiękniejszych na Ibizie. Przy plaży znajduje się ograniczona ilość lokali gastronomicznych i rozrywkowych.

Cala Conta Ibiza
Alex – stock.adobe.com

Cala D'Hort

 Z tego wyjątkowego miejsca możesz oglądać imponujący masyw skał o nazwie Es Vedra. Nie jest to szeroka plaża chętnie wybierana przez turystów, ale można do niej łatwo dotrzeć samochodem, a nawet skuterem. Całkiem przystępna trasa wiedzie od miasteczka San José lub pobliskiej plaży Cala Vadella.

Nietypowy jest fakt, że Cala D'Hort w części pokryta jest drobnym, złotym piaskiem, a w części jej powierzchnia jest kamienista. W obrębie zatoczki znajduje się szereg barów i restauracji, ale także wypożyczalni kajaków, desek surfingowych czy rowerów wodnych.

Plaża Cala d’Hort, Ibiza
Balate Dorin – stock.adobe.com

Ibiza – plaże blisko centrum stolicy wyspy

Jeżeli zatrzymałeś się w Ibiza town, z hotelu szybko dotrzesz na dwie miejskie plaże, a więc Talamanka i Figuretas. Może nie należą do najczystszych i najpiękniejszych na terenie wyspy, ale rekompensuje to ich bliska odległość do cywilizacji. To plaże z rozległymi kompleksami hotelowymi o wysokim standardzie.

Cala Pada – raj na wschodnim wybrzeżu Ibizy

Jeśli chodzi o spokojniejsze plaże Ibizy warto odwiedzić Padę na wschodnim wybrzeżu. To niewielkich rozmiarów urocza plaża, na której możesz zasmakować lokalnych przysmaków w pobliskich restauracjach, uprawiać sporty wodne czy po prostu leżeć na plaży bez tłumów. W tym rejonie szczególną popularnością cieszy się pływanie bananem, kajakiem, a także rejsy katamaranami.

Cala Pada, Ibiza. Hiszpania.
Javier Duran / stock.adobe.com

Playa S’Estanyol

W pobliżu San Antonio znajduje się kilka atrakcyjnych miejsc do plażowania. Jednym z nich jest plaża S’Estanyol. Co ciekawe, możesz wybrać się stąd promem w kierunku innych plaż Ibizy.

Plaża S’Estanyol, Ibiza, Hiszpania
Jevgenijs / stock.adobe.com

Aguas Blancas

To jedna plaż w północnej części wyspy znana z białego piasku i otoczona malowniczymi klifami. Większość turystów przyciąga woda na południu Ibizy, dlatego tutaj możesz liczyć na prawdziwie kameralny odpoczynek w skalistej zatoczce z drobnym piaskiem sięgającym szerokości 700 metrów.

Nie powinieneś dziwić się tutaj widokiem ludzi kąpiących się w czerwonym błocie właściwościach traumatycznych.

Plaża Ibiza Aguas Blancas
Javier Duran / stock.adobe.com

Ibiza – najbardziej imprezowy region Hiszpanii

Jeśli twoim wakacyjnym celem jest Ibiza plaże zamieniają się w sezonie letnim w prawdziwe centra rozrywki i dobrej zabawy. Na terenie całej wyspy działa ponad 700 klubów oferujących różne rodzaje muzyki jedzenia i spędzania tego czasu. Niemal każdy region Ibizy ma swoją plażę-lidera w wyścigu o najbardziej roztańczony i rozbawiony obszar.

Ibiza to prawdziwe imprezowe serce Zachodniej Europy. Można odnieść wrażenie, że tutaj niemal w ogóle się nie sypia, a jedna impreza goni kolejną. W ciągu kilku ostatnich lat w tutejszych klubach bawili się też:

  • Robin Schulz;
  • David Guetta;
  • Bob Sinclar;
  • Calvin Harris.

W większości barów nie zapłacisz żadnego biletu wstępu. Ceny także są bardziej przystępne niż w tradycyjnym klubie. Lokale otwierają się późnym popołudniem i nie narzekają na brak klientów do samego rana.

Wiele zakątków na Ibizie to panoramiczne widoki, malowniczy zachód słońca, tętniące życiem miasteczka, ale także piaszczyste zakątki zabudowane imponującymi klifami. Jeśli kupiłeś już bilet lotniczy w tym kierunku, zastanów się, która cześć wysypy najbardziej odpowiada twoim oczekiwaniom. Niezależnie jednak od tego, czy wybierzesz plaże na zachodnim wybrzeżu, czy zechcesz sprawdzić, jak działa rozrywkowa część wyspy, niepowtarzalny klimat tutejszej natury sprawi, że zechcesz tu jeszcze powrócić i to nie tylko w szczycie sezonu wakacyjnego. Wyspa cieszy się uznaniem zarówno wśród rodzin z dziećmi, jak i singli.

Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Piotr Starzyński

More Reading

Post navigation