Przyroda na Seszelach

Fauna i Flora Seszeli

Seszele to niesamowity podwodny świat – największy atol koralowy na świecie. Rafy koralowe to jeden z najcenniejszych skarbów tego państwa. Wody te zamieszkują wielkie żółwie morskie czy delfiny, a na pewno zobaczymy w nich ośmiornice, płaszczki, makrele czy wielkich rozmiarów tuńczyki. Osoby nieumiejące nurkować nie muszą nic tracić. Aby móc podglądać podwodne życie, wystarczy snorkeling czyli pływanie z rurką, bez obaw pozwoli on podziwiać niesamowite morskie stworzenia.

Zachwycająca jest także przyroda nalądowa. Dzięki wieloletniej izolacji Seszele mogą cieszyć się niesamowitą fauną i florą, z wieloma gatunkami endemicznymi. Mówi, się że na Seszelach występuje 200 gatunków roślin, z których aż 75 uznaje się na endemiczne. Można tam również znaleźć wyjątkowe zwierzęta, np. największego na świecie kraba lądowego, którego długość może dochodzić aż do 90 cm.

Dla mieszkańców Seszeli ochrona środowiska odgrywa bardzo ważną rolę, a protekcją została objęta niemal połowa terytorium kraju i duży przynależny fragment oceanu. Aby chronić naturę wprowadzony np. został zakaz używania plastikowych reklamówek, na wyspach pojawiają się one tylko ze względu na turystów, dlatego warto pamiętać, żeby przywiezione ze sobą plastikowe torby, zabrać ze sobą.

Nie wolno także chodzić po rafie koralowej. Pod żadnym pozorem nie można zbierać muszelek i korali z terenów chronionych, wywóz jakiejkolwiek roślinności czy elementów natury bez odpowiedniego pozwolenia jest surowo zabroniony, zdobycze na pewno zostaną zarekwirowane, a łamanie tego zakazu grozi wysokimi grzywnami.

Seszele Wczasy

Seszele, znane jako prawdziwy raj na Ziemi, zachwycają nie tylko białymi plażami i turkusowym oceanem, ale także niezwykłą różnorodnością przyrody. Wspaniałe gatunki flory i fauny, które można podziwiać jedynie w tym miejscu, sprawiają, że każda chwila spędzona na tym archipelagu staje się niezapomnianą przygodą. Chcesz dowiedzieć się więcej o konkretnych ofertach, cenach i opinii innych turystów? Sprawdź nasz katalog ofert Seszele Wczasy, które pozwolą Ci stać się częścią tego rajskiego zakątka świata.

Seszele Atrakcje

To prawda, że fauna i flora stanowią jedne z największych atrakcji Seszeli. Ten kraj to także różnorodność wysp i przepięknych plaż. Seszele to jednak również lokalna kultura oraz jedzenie (kuchnia). Przed podróżą warto poznać więcej informacji na temat „Seszele atrakcje„, aby nie przegapić niczego lecąc w tak odległy rejon świata.

Kliknij na gwiazdkę od 1 do 5, żeby ocenić!
[Głosów: 0 Ocena: 0]

More Reading

Post navigation