Aruba Loty

Bezpośrednio na Arubę można polecieć z różnych miast w USA, takich jak Atlanta, Baltimore, Boston, Chicago, Newark, Nowy Jork, Filadelfia i Toronto w Kanadzie, z Amsterdamu w Holandii, z Kolumbii, z Panamy, z Surinamu, oraz z sąsiednich karaibskich wysp: Curacao i Bonaire. Jeśli szukasz rajskiego i gorącego miejsca na wakacje, Aruba będzie doskonałym wyborem.

Aruba jest wyspą wulkanicznego archipelagu Małych Antyli, położona w środkowo-południowej części Morza Karaibskiego. Aruba ma 32 km długości od północno-zachodniego do południowo-wschodniego krańca i 10 km szerokości w najszerszym miejscu. Jej całkowita powierzchnia to 178,91 km². Ta karaibska wyspa jest zależna od Holandii od 1986 r., a Holendrzy stanowią 11% jej populacji. Większość etniczną, czyli niemal 80% stanowią Kreole, czyli rodowici mieszkańcy tego regionu.

Aruba należy do Wysp Zawietrznych, wraz z wyspami: Curaçao, Bonaire, Margarita, Tortuga i innymi. Zbiorcza nazwa tych wysp pochodzi od północnych wiatrów, na które są one narażone. Wraz z Bonaire i Curaçao Aruba tworzy grupę zwaną wyspami ABC. Wspólnie, te i inne trzy holenderskie znaczące wyspy na Karaibach są często nazywane Holenderskimi Karaibami, z których Aruba ma około jedną trzecią populacji. Liczba ludności to około 115 tys. osób, a gęstość zaludnienia wynosi około 644 osób/km².

Wyspa ta jest popularnym miejscem turystycznym z pięknymi białymi plażami. Poza pięknem flory i fauny, Aruba oferuje wiele atrakcji i aktywności, o których więcej można przeczytać we wpisie Aruba Wakacje.

Aruba jest obsługiwana przez kilka linii lotniczych, takich jak American, Delta, United, JetBlue, Southwest, Spirit, KLM, TUI Netherlands, Avianca, Wingo, Copa Airlines i inne. Loty te zazwyczaj docierają do stolicy wyspy – Oranjestad, gdzie mieści się jedyne lotnisko międzynarodowe Queen Beatrix International Airport (AUA). Stamtąd turyści mogą skorzystać z wielu oferowanych wycieczek i aktywności. Niestety nie ma bezpośrednich lotów z Warszawy Chopina do Lotniska Queen Beatrix. Potrzebujesz co najmniej 1 lotu z przesiadką, np. w Amsterdamie.

Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany wypoczynkiem na jednej z arubańskich plaż czy też aktywnym korzystaniem z atrakcji wyspy, na Arubie każdy znajdzie coś dla siebie. Dlaczego więc nie zarezerwować lotu już dziś?


Ile kosztuje bilet lotniczy na Arubę?

Cena biletu lotniczego zaczyna się od około 2868 zł za podróż w obie strony.

Ile trwa lot na Arubę?

Z racji, że brak jest bezpośredniego lotu z Polski na Arubę to trzeba lecieć z przesiadką. Lecąc z Warszawy na Arubę z przesiadką w Amsterdamie czas podróży wyniesie ponad 17 godzin.

Dla kogo Aruba?

Aruba ma wiele do zaoferowania, dlatego też każdy znajdzie coś dla siebie. Można wybierać spośród aktywności wodnych, lądowych, wydarzeń kulturalnych oraz życia nocnego tej wyspy.

Kiedy jest sezon huraganowy na Arubie?

Sezon huraganów na Atlantyku trwa zazwyczaj od końca maja do początku listopada. Jednak Aruba jest jedną z wysp, która pozostaje w dużej mierze poza pasem huraganów. Aruba nie została poważnie dotknięta przez huragan od 1877 roku.

Kiedy lecieć na Arubę?

Aruba cechuje się całorocznym ciepłem. Średnia temperatura to około 28 stopni Celsjusza. Późnym latem i jesienią wiatry są łagodniejsze, przez co bardziej odczuwa się wysoką temperaturę. Zimą ta wyspa cieszy się dużą popularnością z racji, że wiele osób ucieka od zimna w poszukiwaniu arubańskiego słońca i ciepła. Generalnie Aruba jest popularnym miejscem przez cały rok, więc najlepiej zarezerwować swoje loty wcześniej. Jest to niesamowite miejsce, którego nigdy nie zapomnisz.