Rumunia Loty

Rumunia znajduje się w południowo-wschodniej części Europy na Półwyspie Bałkańskim. Charakteryzuje się wielką różnorodnością topografii, geologii, klimatu, hydrologii, flory i fauny. Rumunia może pochwalić się najwyższym drewnianym kościołem w Europie, najlepiej zachowaną deltą w Europie, jednym z największych budynków na świecie, czyli Pałacem ludowym, a także niezwykle ciekawą historią kraju.

Bezpośrednie loty do Rumunii odbywają się z wielu miast europejskich i innych miejsc świata. Rumunia jest obsługiwana przez przeróżne linie lotnicze. Jest możliwość lotu z Polski do Rumunii bezpośrednio. Lot ten jest obsługiwany przez linię lotniczą LOT i trwa niecałe 2 godziny.

W Rumunii funkcjonuje 18 lotnisk, a głównym jest Port lotniczy Bukareszt-Otopeni, oficjalnie Aeroportul Internaţional Henri Coandă. Jest to największe i najbardziej ruchliwe lotnisko w kraju, posiada ono dwa pasy startowe i lądowisko dla helikopterów. Znajduje się w Otopeni, 17 km na północ od stolicy kraju. Do centrum miasta z lotniska najlepiej dostać się komunikacją miejską.

W Rumunii każdy znajdzie coś dla siebie. Dlaczego więc nie zarezerwować lotu już dziś?


Ile kosztuje bilet lotniczy do Rumunii?

Bilet lotniczy zaczyna się od około 1000 zł za podróż w obie strony.

Dla kogo Rumunia?

Rumunia może pochwalić się zapierającą dech w piersiach przyrodą. Ze względu na zróżnicowany krajobraz, jest ona najbardziej zróżnicowanym biogeograficznie krajem w Unii Europejskiej. Z ośnieżonymi górami, zielonymi wzgórzami pokrytymi lasami i winnicami, piaszczystymi plażami Morza Czarnego oraz największą i najlepiej zachowaną deltą w Europie, Rumunia ma coś dla każdego.

Kiedy lecieć do Rumunii?

Rumunię można odwiedzać przez cały rok, w zależności od preferencji. Pory roku są porównywalne do tych w Polsce. Rumunia jest piękna przez cały rok i ma wiele do zaoferowanie niezależnie od pory roku.

Jak dostać się z Rumunii do Polski?

Najwygodniej z Polski do Rumunii polecieć samolotem. Z Lotniska Chopina w Warszawie polecisz do Portu lotniczego Bukareszt-Otopeni w Rumunii bezpośrednio, a lot będzie trwał mniej niż 2 godziny.