Curacao Loty

Curacao jest wyspą położoną na Karaibach, a dokładniej w południowej części Morza Karaibskiego. Ma 444 km² powierzchni, a zamieszkuje ją około 160 tys. ludności. Znajduje się w odległości około 60 km od północnych wybrzeży Wenezueli. Leży na obszarze Małych Antyli, które są archipelagiem na Oceanie Atlantyckim i oddzielają Morze Karaibskie od otwartego Atlantyku. Curacao należ do Wysp Zawietrznych, których nazwa wzięła się od wiejących tam wiatrów głównie z północy. Do tych wysp zaliczana jest również Aruba, Bonaire oraz wyspy należące do Wenezueli.

Na rajskiej wyspie Curacao znajdziesz całoroczne słońce i ciepło, piaszczyste plaże, piękne miejsca do nurkowania oraz wiele innych atrakcji, które ma do zaoferowania ta karaibska wyspa.

Bezpośrednie loty na Curacao odbywają się z kilku dużych miast, takich jak: Miami, Nowy Jork, Newark, Charlotte, Toronto, Montreal, Bogota, Medellin, Barranquilla, Paramaribo, Panama. Są też loty z innych karaibskich wysp, takich jak Aruba czy Bonaire. Jeśli chodzi o Europę, to linie KLM i TUI latają bezpośrednio do Curacao z Amsterdamu przez cały rok, kilka razy dziennie. Niestety nie ma bezpośredniego lotu z Polski. Potrzebujesz co najmniej 1 lotu z przesiadką.

Lot na Curacao jest obsługiwany przez kilkanaście linii lotniczych. Z Ameryki lot na tą karaibską wyspę obsługują: American Airlines, Aruba Airlines, JetBlue i United Airlines. Inne linie oferujące loty na Karaiby to: KLM, TUI, JetBlue, Air Canada, American Airlines i Avianca.

Przylatując na Curacao wysiądziesz na międzynarodowym Porcie lotniczym Curaçao, który jest głównym węzłem komunikacyjnym. Znajduje się od w odległości 10 km od Willemstad, czyli stolicy wyspy.

Inną opcją dostania się na Karaiby jest rejs statkiem wycieczkowym, który oferują linie rejsowe Carnival, Norwegian, Royal Caribbean i Celebrity.

Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany odpoczynkiem na plażach wyspy, nurkowaniem w przejrzystych wodach i podziwianiem podwodnego życia, czy też korzystaniem z innych atrakcji wyspy, na Curacao każdy znajdzie coś dla siebie. Dlaczego więc nie zarezerwujesz lotu już dziś?


Ile kosztuje bilet lotniczy na Curacao?

Bilet lotniczy zaczyna się od około 4 268 zł za podróż w obie strony. Cena jest zależna m.in. od terminu wylotu, liczby przesiadek czy długości lotu.

Dla kogo Curacao?

Curacao to świetne miejsce na odpoczynek na piaszczystych plażach, ale jest tam również wiele zajęć, które zapewnią Ci zajęcie, takie jak nurkowanie, zwiedzanie wyspy, podziwianie kolonialnej architektury i zabytków oraz zaglądanie do lokalnych sklepów, jedzenie w restauracjach i korzystanie z życia miejskiego.

W nocy Curacao jest ogromną imprezową wyspą. Jest tu wiele barów, klubów i innych miejsc nocnego życia, którymi możesz się cieszyć. Jednak większość barów i lokali znajduje się w stolicy wyspy i to głównie tam toczy się życie nocne.

Kiedy lecieć na Curacao?

Curacao jest wspaniałym miejscem do odwiedzenia przez cały rok. Jednak wielu turystów uważa, że na wyspie najwięcej się dzieje w sezonie wysokim, czyli pomiędzy grudniem a kwietniem. Jest to najbardziej ruchliwy czas na podróżowanie do tego miejsca, więc z łatwością znajdziesz wiele atrakcji w mieście. Curacao to niesamowita wyspa, której nigdy nie zapomnisz.

Czy Curacao jest bezpieczne?

Główne obszary turystyczne są bezpieczne, ale należy zachować ostrożność, aby nie paść ofiarą drobnych kradzieży i innych przestępstw ulicznych.

Ile dni potrzebujesz na Curacao?

Tydzień będzie idealnym okresem, który pozwoli na zobaczenie głównych atrakcji wyspy, a jednocześnie będzie mnóstwo czasu na relaks.