Fidżi Loty

Bezpośrednie loty na Fidżi odbywają się z San Francisco, Honolulu, Los Angeles, Vancouver, Tokio, Hong Kongu, Singapuru, Brisbane, Adelaide, Melbourne oraz z miast Nowej Gwinei, Nowej Zelandii oraz innych wysp położonych na wodach wokół Fidżi.

Fidżi jest pięknym wyspiarskim krajem położony na Oceanie Spokojnym. Wyspy są domem dla zróżnicowanej flory i fauny. Dobrą wiadomością jest fakt, że Fidżi nie jest miejscem, gdzie trzeba być przesadnie ostrożnym w stosunku do jadowitych stworzeń. Fidżi jest przede wszystkim popularnym miejscem turystycznym, z krystalicznie czystymi wodami i białymi piaszczystymi plażami. Fidżi ma także fascynującą kulturę i ciekawą historię, o których więcej dowiesz się w Muzeum Fidżi w Viti Levu.

Loty na Fidżi są obsługiwane przez kilka linii lotniczych, takich jak Qantas, Fiji Airways, American Airlines, British Airways and Air New Zealand.

Fiji Airways są narodową linią lotniczą Fidżi i oferują szereg usług pomiędzy Ameryką Północną, Australią, Nową Zelandią, Japonią i innymi wyspami na Południowym Pacyfiku.

Port lotniczy Nadi jest głównym i największym międzynarodowym portem lotniczym Fidżi położonym przy wybrzeżu po zachodniej stronie głównej wyspy Viti Levu. To na niego przylatuje niemal 97% turystów.

Niestety nie ma bezpośrednich lotów z Polski do Portu lotniczego Nadi. Potrzebujesz co najmniej 1 lotu z przesiadką. Możesz polecieć z Lotniska Chopina w Warszawie, przesiąść się na Lotnisku w Los Angeles i stamtąd polecieć do Portu Nadi.

Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany odkrywaniem naturalnego piękna wysp Fidżi, czy korzystaniem z atrakcji miast, na Fidżi każdy znajdzie coś dla siebie. Dlaczego więc nie zarezerwować lotu już dziś?


Ile kosztuje bilet lotniczy na Fidżi?

Bilet lotniczy zaczyna się od około 10430 zł za podróż w obie strony.

Dla kogo Fidżi?

Fidżi to świetne miejsce na relaks i odpoczywanie na plaży, ale jest tam również wiele zajęć, które zapewnią Ci zajęcie, takie jak rafting na rzece Upper Navua, ziplining, jet skiing, surfing, przygody z 4WD oraz zapierające dech w piersiach nurkowanie z rekinami bykami w Beqa Lagoon.

Kiedy lecieć na Fidżi?

Praktycznie przez cały rok na Fidżi panuje klimat tropikalny. Ale są „sezony” i regiony, które należy wziąć pod uwagę. Listopad do kwietnia jest ogólnie uważany za lato. Temperatury i wilgotność są zwykle wyższe (29-33°C), zwłaszcza w bujnych lasach tropikalnych na północnych wyspach, chociaż praktycznie wszystkie ośrodki mają klimatyzację. Od maja do października klimat jest zazwyczaj łagodniejszy (24-28°C) i bardziej suchy.

Jak dostać się na Fidżi?

Z Polski na Fidżi można dostać się lecąc z przesiadką np. w Ameryce.

Na jakim kontynencie leży Fidżi?

Fidżi leży w Oceanii, a dokładniej w jej zachodniej części zwanej Melanezją.

Gdzie znajduje się Fidżi?

Gromada rajskich wysp Fidżi znajduje się na środku Południowego Pacyfiku, na wschód od Australii i na północ od Nowej Zelandii.

Jak długo trwa lot na Fidżi?

Długość lotu na Fidżi zależy skąd będziesz lecieć. Lecąc z Los Angeles na Fidżi spędzisz około 10,5 godziny w samolocie – mówi się, że są to „dwa posiłki i dwa filmy”. Jednak aby dolecieć do Stanów będziesz musiał spędzić około 12 godzin w samolocie lecąc bezpośrednio do LA. Zatem łączny czas podróży to co najmniej 23 godziny spędzone w powietrzu.